Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

как да си оправя трипа на пунтото 2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    как да си оправя трипа на пунтото 2

    Сега трипа ми показва с един литър колко километра минавам и ме дразни ,та питането ми е как мога да го променя да ми показва колко литра на 100 километра харчи .Пунтото е мк2 1.9 д 60 коня и е набор 2000 .Мерси

    #2
    Няма как да го оправиш.
    AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
    HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
    Kawasaki ER-6n'2012

    Коментар


      #3
      Пунто

      от мануала има какритни -инструкция свали си е и прочети и ма и на руски в интернет дори http://storage.fiat-bg.org/Books/Punto/
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #4
        Re: Пунто

        kluchar написа:
        от мануала има какритни -инструкция свали си е и прочети и ма и на руски в интернет дори http://storage.fiat-bg.org/Books/Punto/
        А ти свали ли си ги да ги прочетеш? Би ли ни споделил как да променим мерната единица на показанието за среден разход? :D

        Коментар


          #5
          Интересно то е че американците са по тая система километри /галон или литър в случая... Мисля че не може да се промени но не съм и опитвал да го променям щото вече му свикнах... :D
          Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
          Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

          Коментар


            #6
            Не се хаби да четеш инструкциите! Не можеш го оправи! Трип компютъра при нтискане не копчето му редува: общ километраж, километража от нулирането на компютъра до момента, средна скорост на движение, среден разход - изминати километри с 1л гориво, R - разстояние в км, което можеш да изминеш с оставащото в резервоара гориво при изчислената средна скорост и времето, за което е изминато разстоянието от нулирането. Нулиранито става чрез задържане бутона на трипа за около 5 сек. От тази инструкция по-добра - здраве му кажи. Само може да съм разменил реда, по който се изобразяват функциите. И няма нищо трудно да си сметнеш средния разход. Най-лесния начин е да разделиш 100 на цифрата, която показва трипа. Например - показание 18,9 - 100/18,9=5,29 т.е. разход 5,29л/100 км.
            Peugeot 301
            Punto 1.9 JTD - на жената

            Коментар


              #7
              Защо трябва всеки път да смятаме? Ако има начин и някой знае как става да сподели, колегата правилно пита и аз съм мислил да пусна такава тема

              Коментар


                #8
                VIN написа:
                Защо трябва всеки път да смятаме? Ако има начин и някой знае как става да сподели, колегата правилно пита и аз съм мислил да пусна такава тема
                Колегата хубаво е пуснал темата и е попитал, съответно получи отговор, че не може да се промени мерната единица А относно въпроса ти "Защо трябва всеки път да смятаме?", мисля че само тия от Фиат могат ти дадат адекватен отговор Yellow_Flash_Colorz_PDT_16

                Коментар


                  #9
                  Абе странно е наистина, ама поне трипа е доста точен.Елате да видите на Алфата как лъже само - особено на градско - по 2 кила надолу показва. Нищо че е в Л/100км.
                  Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                  Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                  ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                  Коментар


                    #10
                    На мой амико от Италия, Volvo-то му показва колко километра му остават да измине с горивото в резервоара. V50, сравнително новичко.Струва ми се, че това показание е в пъти по добре.Разбира се има известна относителност, защото показва оставащите километри съобразно моментния режим на каране, но все пак се добива известна представа.Не знам дали може да му показва разхода на нафта на 100 километра.
                    .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                    www.cyxap.com

                    Коментар


                      #11
                      Malone написа:
                      На мой амико от Италия, Volvo-то му показва колко километра му остават да измине с горивото в резервоара. V50, сравнително новичко.Струва ми се, че това показание е в пъти по добре.Разбира се има известна относителност, защото показва оставащите километри съобразно моментния режим на каране, но все пак се добива известна представа.
                      Fiat Punto Мк2 също я има тази функция на "trip" компютъра. Показва го по този начин: "trip" A ... км."trip" computer Fiat Punto Mk2
                      Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
                      Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
                      Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
                      Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

                      Търси се..

                      Коментар

                      Working...
                      X