Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Размер на гуми Fiat Brava.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Размер на гуми Fiat Brava.

    На Fiat Brava ще събера ли 185/60/15.Казват, че ще е "на кантар" дали ще опират задните като я понатоваря.Не че с нещо я товаря, но ми се иска да съм подготвен.Въпроса е 185/60/15 или 185/55/15.Предпочитам по височка гума, че някой път съм на ужасни места. Пътя е като след война.За лятна гума става дума, със зимните съм готов.
    .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
    www.cyxap.com

    #2
    По-добре 185/55.
    Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

    Коментар


      #3
      Не са толкова големи и не ми се вярва да ти опира ама променяш външния диаметър ... аз на типото съм слагал 205/60/15 и малко ми закачаха отзад ама съм с ниско окачване ... При теб мисля, че няма да има проблем
      Теоритиците си лаят, голфа си върви!

      Коментар


        #4
        Колега на моята брава летните гуми отзад са 205/55/15 и не ми опират

        Коментар


          #5
          Така ще направя и аз мисля. На 55 ще бъдат, не на 60.
          .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
          www.cyxap.com

          Коментар


            #6
            с

            еми 6том на типото ги сабирам

            Коментар


              #7
              Щом аз ги събрах и ти ще ги събереш, летните са ми 185/60/15 и разликата във возията с 185/55/15 е ОГРОМНА. При мен леко опираше в предния десен подкалник, но колата е удряна и бронята беше сложена калпаво и леко виснала. Наместихме я и всичко си е ОК. Отзад пък изобщо няма никакви проблеми.
              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

              Коментар


                #8
                Колеги предлагат ми хубави зимни 185/65/14. Ще стават ли без да опират при товар, защото няколко "разбирачи" ми казаха че щели да опират при 5 човека в колата.
                НЕ Е ВАЖНО КАКВА Е КОЛАТА, А КОЛКО Е ПРАЗНА ГЛАВАТА!!!

                Коментар


                  #9
                  Слагай смело, 185/60/15 са по-големи от 185/65/14, а аз 185/60/15 съм ги карал със 100 кила бутилки метан и около 400кг плочки за баня и никъде не опираха В момента съм със зимни 185/65/14 на има няма седмица и вози доволно по-меко.
                  Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                  Коментар


                    #10
                    Мерси за бързия отговор колега. Значи ще ги слагам , защото миналата зима бях като снегорин със 185/55/14 и счупих 2 пъти бронята
                    НЕ Е ВАЖНО КАКВА Е КОЛАТА, А КОЛКО Е ПРАЗНА ГЛАВАТА!!!

                    Коментар


                      #11
                      Значи казваш spark, да не се коркам. 185/60/15 ще си влязат и няма никъде да опират. На мен един път ми се налага да товаря колата, лятото, ама те и жена ми е децата са хилави, а и багажа не е нещо особено, като тегло.Иначе съм си сам в колата, с нищо не се товари.
                      .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                      www.cyxap.com

                      Коментар


                        #12
                        Аз на мареата съм със 195/55/15 - така ги дават по дебелите книги. Сложих 195/60/15 и в момента в който качих двама човека в колата почнаха да опират. За това повече експерименти с гумите не си правя. Какъвто размер е дал производителя, с такива карам. Като знам на Бравата какво е малко разстоянието м/у гумите и калника, направо ви се чудя как карате с тия 15-ки.Това е лично мое мнение и не ангажирам никой с него.
                        Manowar - Татко
                        Еx Fiat Brava 1,6 16v 103hp ELX '97 LPG - Брависима
                        Ex Fiat Marea Weekend 2.0 20v 147hp HLX '97 CNG - Марчето
                        Ex Lancia Thesis 3.2 V6 230hp '06 LPG - Теси
                        Fiat Multipla 1,6 16v 103hp Bipower '00 - Боко

                        Коментар


                          #13
                          195/60/15 и при мен няма да се съберат, говоря специално за отпред. То с 185/60/15 разстоянието от гумата до предната броня е около 1см, а тези 195/60/15 са с 12мм по-големи от 185/60/15, така че още при слагането ще опират. Но със 185/55/15 направо ми изпадаха пломбите, отделно че и риска от балони и кривене на джантата в дупки е по-голям.
                          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                          Коментар


                            #14
                            здр. колеги. извинявам се че кьсно се вкл. но нямах нет. преснимах си италианския талон и в него за гуми пише; PNEUMATICI 185/60 R 14 82H -175/65 R14 82TALTERNATIVA 205/50 R15 86V - 185/55 R15 81H - 195/50 R15 82VDA NEVE 165/65 R14 78Q M+S - 175/65 R14 82Q M+S - 185/60 R14 82T M+S {VEL.MAX=160 KMH.} дано инфото е полезно.
                            Fiat Brava 1,2 16 V 99г.

                            Коментар


                              #15
                              Правете сметка, че зимата от вътрешната страна на подкалника се натрупва лед и тогава става страшно.Влезте тук http://diana-ltd.com/и кликнете с мишката на бутона "GO" отдясно на надписа "Калкулатор"!
                              Няма начин да няма начин!

                              Коментар

                              Working...
                              X