Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Водна изолация на компютъра на Стило

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Водна изолация на компютъра на Стило

    Обещах на колегата да му покажа как съм си направил компа и ето го и самия него!Използвал съм обикновена торбичка но пт по здрав найлон, това ще рече нещо от сорта на торбичките на Метро или Била те са от по дебел найлон.Развих 4-те болта на компа на който се държи и го пуснах вътре в турбата и остатъка от краищата ги застъпих един върху друг!И накрая ги омотах доста добре с изолирбанд!Това вече не се плаша от дъжд или когато ходя на автомивка!Ето и снимките:
    Прикачени файлове

    #2
    Колега това е хубаво което си направил, но...Не те ли притеснява, че зимно време след по-продължително каране и покачване на температурата в двигателния отсег при спиране и бързо охлаждане в тази торбичка ще се получи доста неприятен конденз който ако стигне до клемите ще стане доста неприятно?! И аз обмислях подобно нещо като видях темите, но определено не мисля, че варианта с найлон е добър. По-скоро бих използвал някакъв промазан от едната страна плат така отвън вода няма д аможе да влезе, а конденза отвътре ще се обира от не промазаната част. Друг вариант е двойна обвивка от найлон и отвътре залепен плат. Така няма да се получават капки конденз, а дори и да се образуват те ще си останат в плата, а не в компа.
    Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
    BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
    BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

    Коментар


      #3
      кола

      То хубаво е изолирано ама не трябва да е цялото щото нали се охлаждат частите вътре А и вярно ако се награва двигатела да стопи найлона или не се наягрява толкова е сигурно може да караш и така ако ти се мокри колата
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #4
        Колеги нито се награвя толкова много нито достига толкова голяма температура ,за да прави някакъв конденз!А и самия комп не прави кой знай голяма температура!И друго ,е че компа неможеш да го херметизираш чак толкова че да прави конденз.Поздрави!

        Коментар


          #5
          Благодаря, Ванка И аз мисля да го направя по този начин. @kluchar, то там няма какво да се нагрее толкова, че да стопи найлона, а пък и вариянта за конденз ми изглежда малко фантастичен....
          Fiat Stilo 1.9 JTD 115hp

          Коментар


            #6
            То ако е трябвало производителя е щял да го направи така. Щом не са му сложили чувала..... незнам защо вие го правите и си търсите излишни емоции.

            Коментар


              #7
              Stoynev85 написа:
              То ако е трябвало производителя е щял да го направи така. Щом не са му сложили чувала..... незнам защо вие го правите и си търсите излишни емоции.
              Щото колега, питай @PB 5989 MP колко на куп изгорели ЕКУта е видял от Стило
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #8
                Знаеш ли тези излишни емоции излизат много скъпи след като ти се напълни компа с вода от някой красив гьол ..... Защото компа е поставен на кофти място .... отгоре от фугата на калника и капака и отдолу е подкалника и се пълни за отрицателно време!Затова го правим и затова пускам такава тема ... защото доста колеги изгърмяха по този начин ... имат си кокушарник за около 7000 лв. долу пред тях ......

                Коментар


                  #9
                  PB 5989 MP написа:
                  Знаеш ли тези излишни емоции излизат много скъпи след като ти се напълни компа с вода от някой красив гьол ..... Защото компа е поставен на кофти място .... отгоре от фугата на калника и капака и отдолу е подкалника и се пълни за отрицателно време!Затова го правим и затова пускам такава тема ... защото доста колеги изгърмяха по този начин ... имат си кокушарник за около 7000 лв. долу пред тях ......
                  Ами щом е така направете го по по-цивилизован начин. Аз ако съм ще ме е срам да си отворя капака. Не искам да обиждам никой просто изразявам мнение.

                  Коментар


                    #10
                    Това само за ЖТД ли се отнася, при 1.6 къде се намира това, нещо останах изненадан от снимката, някой да постне заводски как изглежда без найлона и къде точно се намира??

                    Коментар


                      #11
                      Или като мене правте, през локви карайте бавно
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        #12
                        То бавно, бавно ама понякога има изненади на пътя
                        Fiat Stilo 1.9 JTD 115hp

                        Коментар


                          #13
                          Ванка,направо ме хвърли в размисъл.Чета гръмкото заглавие на темата:"Водна изолация...." и си мисля,че си изобретил нещо.А то какво били-найлонова торба и тиксо. Мнооого грубо. Вода трудно може да влезе в компа,при наличие на заводска кора отдолу под двигателя.А и куплунзите му (на компа) са отгоре и са с хубаво гумено уплътнение.
                          Octavia RS
                          Evo 10-служебната играчка.

                          Коментар


                            #14
                            Мисля и аз да направя нещо подобно. След като видях ккаво се случва със соленоида на турбото, нищо чудно и тоя комп да се мокри. По-скоро се дължи на липсата на кора отдолу, или на подкалник.
                            Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                            Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                            Коментар


                              #15
                              Верно средната кора при мен е няма но съм си направил експеримент че доста обилно хвърля от подкалниците и дори като погледнеш отгоре си виждат бая места от където водата си хвърля отгоре точно.И компа не е с хубаво гумето оплатнение а с така нареченото "мечо гомно" което няма никакви изолационни качества!Има колега от форума и дори тук в Пловдив на който мина през съвсем малка локва и точно след 10 метър угасна ..... Дори пред мен му отвориха компа и изтека бая вода!Смея да твърдя ,че дори беше пълен догоре с водичка!Колегата бая време чака за нов комп ..... наскоро беше пуснал тема за точно това!

                              Коментар

                              Working...
                              X