Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добавка за инжекцион

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Добавка за инжекцион

    Искам да попитам някой ползвал ли е такава добавка(заслужава ли си) или подобна,понеже имам малко проблеми при работата на бензин на колата - гасне , оборотите са ниски на свободна скорост.Ето снимка на добавката (реклами не правя....)
    Прикачени файлове
    Citroen Xsara 1.9 TD 90 hp

    ex - Fiat Tempra 1.6 i.e. 75 hp

    #2
    Аз ползвах на BARDAHL някаква аналогична за почистване на горивната система. Имам и други познати които са пробвали от същата и като цяло всички сме останали с впечатление, че е добре да се ползват такива добавки, когато проблема е в самото начало и ако предстои почистване на дюзи (ефекта е по-голям). Хубаво е да се ползва при каране на дълго разстояние, а не в градски условия. И ефекта не е фрапиращ. За ниските обороти по-вероятно проблемите ти идват от моторче за празен ход.
    Fiat Tipo 1.4i.e. 72hp 1993 - истинският автомобил
    Fiat Coupe 2000 16V 139hp 1995 - като хубавата жена - кеф ти е да си с нея, но ти къса нервите и джоба - продадена
    -------------------------------------------------------------

    Коментар


      #3
      2000_16V написа:
      Аз ползвах на BARDAHL някаква аналогична за почистване на горивната система. Имам и други познати които са пробвали от същата и като цяло всички сме останали с впечатление, че е добре да се ползват такива добавки, когато проблема е в самото начало и ако предстои почистване на дюзи (ефекта е по-голям). Хубаво е да се ползва при каране на дълго разстояние, а не в градски условия. И ефекта не е фрапиращ. За ниските обороти по-вероятно проблемите ти идват от моторче за празен ход.
      съмнявам се моторчето на празен ход да е проблема...
      Citroen Xsara 1.9 TD 90 hp

      ex - Fiat Tempra 1.6 i.e. 75 hp

      Коментар


        #4
        Много лесно можеш да провериш. Накарай някой да го гледа, а ти дай на контакт, или обратното. Трябва да "бръмне" и да се премести.
        Fiat Tipo 1.4i.e. 72hp 1993 - истинският автомобил
        Fiat Coupe 2000 16V 139hp 1995 - като хубавата жена - кеф ти е да си с нея, но ти къса нервите и джоба - продадена
        -------------------------------------------------------------

        Коментар


          #5
          ако проблема ми е в него , на газ не трябва ли да ми прави пак чалъми с оборотите...
          Citroen Xsara 1.9 TD 90 hp

          ex - Fiat Tempra 1.6 i.e. 75 hp

          Коментар


            #6
            Със старата кола преди години като тръгнах за морето (600+ км) сипах едно шишенце на STP май беше и напълних резервоара до горе (събира 70 литра).До Варна ми даде разход 6.3, а на връщане към Видин - 5.8. Трябва да се вземе под внимание, че не карам на газ. Газта прави едни мизерийки, защото бензина минавайти покрай иглите на инжекторите ги охлажда, а когато е на газ не могат да се охладят и стават "рошави" от където идва и лошата работа на бензин. По принцип при монтиране на газова уредба на автомобил, който прави доста километри - такси например е добре да се сменят иглите с платинени, но цената им е цифра и много малко хора го правят.
            Няма начин да няма начин!

            Коментар


              #7
              аз съм я ползвал тази добавка защото колицата ми беше умряла буквалноИмаше мощност като 50 коня Сипах спирт за горене и после тая добавка за 2 дена се оправи сега си е 113 коня СВЕЖИ
              КУПИ СИ FIAT ДА НЕ ТЕ Е ЯД!

              Коментар


                #8
                мхм , мерси за отговорите.днеска си я взех, 12 лв струва , сега остана да напълня поне половината резервоар(няма да е скоро :D)към края на месеца , че заплата тогава.разбрах че е хубаво на дълго да се кара колата , а не в градски условия, но ще видим , току виж е излязло ходене нанякъде а пича в магазина каза , че не е лошо така периодично да се сипва подобна добавка.не е кой знае колко пари , тей че айде мерси отново
                Citroen Xsara 1.9 TD 90 hp

                ex - Fiat Tempra 1.6 i.e. 75 hp

                Коментар


                  #9
                  И аз ползвам в момента подобна добавка, само че на TUTELA (Selenia). Все още не съм усетил резултат, ама и аз едва вчера я сипах Относно карането на газ - за по-често мокрене на бензиновите дюзи съм направил колата над 4000 оборота да минава на бензин. Така дюзите си се мокрят доста често и вече 2 години от както карам на газ- не съм усетил промяна в работата на бензин.Добавката я сипах ей така, не че съм усетил нужда от нея, просто ми се падна на една томбола...

                  Коментар


                    #10
                    Сипвах наскоро такава добавка че играеха оборотите веднага като запаля.След добавката никаква разлика нямаше, освен тази че сега след като съм заредил бензин първите 100 -200 метра има едно присецване като ускорявам.Предполагам че въпросната добавка не се смесва с бензина а стои отгоре и като зареждам се размесва и затова прави така.Смисъл нямааа.
                    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                    FIAT БРАВО 1.2 16v
                    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                    Коментар


                      #11
                      Истината е че при каране на газ, ако караме 1000 км и на всеки от тях по 100 км на бензин при извънградско каране - ядове не трябва да има. Ако караме само на газ дюзата запича, защото не се употребява и защото газта е значително по-сухо гориво...
                      Fiat Tipo 1.4i.e. 72hp 1993 - истинският автомобил
                      Fiat Coupe 2000 16V 139hp 1995 - като хубавата жена - кеф ти е да си с нея, но ти къса нервите и джоба - продадена
                      -------------------------------------------------------------

                      Коментар


                        #12
                        infineon написа:
                        Сипвах наскоро такава добавка че играеха оборотите веднага като запаля.След добавката никаква разлика нямаше, освен тази че сега след като съм заредил бензин първите 100 -200 метра има едно присецване като ускорявам.Предполагам че въпросната добавка не се смесва с бензина а стои отгоре и като зареждам се размесва и затова прави така.Смисъл нямааа.
                        Няма начин да стане това което си мислиш.
                        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                        Коментар

                        Working...
                        X