Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

air dinamic meter????????

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    air dinamic meter????????

    каква може да е причината fiat bravo 1.9tDi да няма мошност.казаха ми че може да е air dynamic meter-a възможно ли е????
    Bravo 1.9 TD/100

    #2
    Re: air dinamic meter????????

    dvrender написа:
    каква може да е причината fiat bravo 1.9tDi да няма мошност.казаха ми че може да е air dynamic meter-a възможно ли е????
    Ако наистина е от това, то продавам дебитомер аз твойта кола, виж темата ми в "продава"

    Коментар


      #3
      Re: air dinamic meter????????

      Mitko написа:
      dvrender написа:
      каква може да е причината fiat bravo 1.9tDi да няма мошност.казаха ми че може да е air dynamic meter-a възможно ли е????
      TDI или JTD защото това което са ти казали на нашенски се казва дебитомер и много често то е причината за загуба на мощност?
      колата е TDI
      Bravo 1.9 TD/100

      Коментар


        #4
        Re: air dinamic meter????????

        dvrender написа:
        Mitko написа:
        dvrender написа:
        каква може да е причината fiat bravo 1.9tDi да няма мошност.казаха ми че може да е air dynamic meter-a възможно ли е????
        TDI или JTD защото това което са ти казали на нашенски се казва дебитомер и много често то е причината за загуба на мощност?
        колата е TDI
        Колегата.... няма такива двигатели на Фиат - TDI... темата е коментирана много пъти в този и други форуми, така,че за да не изпадаш в колизии се придържай към точността.TDI е търговското наименование на определен вид мотори на VW ГРУП.. само те и никой друг.Все едно да дойдеш тук, да караш Фиат с common rail мотор, на който търговското наименование му е JTD и да казваш.." Колеги, имам проблем с Фиат еди кой си HDI...или dCI... или CDI".Това са означенията на съответните мотори на Пежо/Ситроен, Рено и Мерцедес.И по ФОРМА и СЪДЪРЖАНИЕ са все различни!Сори за ОФФТОПИКА ама е така.
        SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

        Коментар


          #5
          Re: air dinamic meter????????

          Nino написа:
          dvrender написа:
          Mitko написа:
          dvrender написа:
          каква може да е причината fiat bravo 1.9tDi да няма мошност.казаха ми че може да е air dynamic meter-a възможно ли е????
          TDI или JTD защото това което са ти казали на нашенски се казва дебитомер и много често то е причината за загуба на мощност?
          колата е TDI
          Колегата.... няма такива двигатели на Фиат - TDI... темата е коментирана много пъти в този и други форуми, така,че за да не изпадаш в колизии се придържай към точността.TDI е търговското наименование на определен вид мотори на VW ГРУП.. само те и никой друг.Все едно да дойдеш тук, да караш Фиат с common rail мотор, на който търговското наименование му е JTD и да казваш.." Колеги, имам проблем с Фиат еди кой си HDI...или dCI... или CDI".Това са означенията на съответните мотори на Пежо/Ситроен, Рено и Мерцедес.И по ФОРМА и СЪДЪРЖАНИЕ са все различни!Сори за ОФФТОПИКА ама е така.
          ok ok ok а какво е търговското име незнам.знам че колата няма мощност и се чудя от какво е?
          Bravo 1.9 TD/100

          Коментар


            #6
            Re: air dinamic meter????????

            dvrender написа:
            Nino написа:
            dvrender написа:
            Mitko написа:
            dvrender написа:
            каква може да е причината fiat bravo 1.9tDi да няма мошност.казаха ми че може да е air dynamic meter-a възможно ли е????
            TDI или JTD защото това което са ти казали на нашенски се казва дебитомер и много често то е причината за загуба на мощност?
            колата е TDI
            Колегата.... няма такива двигатели на Фиат - TDI... темата е коментирана много пъти в този и други форуми, така,че за да не изпадаш в колизии се придържай към точността.TDI е търговското наименование на определен вид мотори на VW ГРУП.. само те и никой друг.Все едно да дойдеш тук, да караш Фиат с common rail мотор, на който търговското наименование му е JTD и да казваш.." Колеги, имам проблем с Фиат еди кой си HDI...или dCI... или CDI".Това са означенията на съответните мотори на Пежо/Ситроен, Рено и Мерцедес.И по ФОРМА и СЪДЪРЖАНИЕ са все различни!Сори за ОФФТОПИКА ама е така.
            ok ok ok а какво е търговското име незнам.знам че колата няма мошност и се зудя от какво е?
            Ми уточни все-пак каква е колата де!? 1.9 турбодизел 75 кс, турбодизел 100кс или комън рейл JTD. А бе я си напиши VIN кода!Сори за многото цитати!
            SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

            Коментар


              #7
              1.9 турбодизел 100кс
              Bravo 1.9 TD/100

              Коментар


                #8
                dvrender написа:
                1.9 турбодизел 100кс
                За да изключим най-лошото...дебитомер-както Митко ти каза, лошо е щото е скъпо, кажи какво са правили по колата ти и къде.Сменяли ли са ангренажен ремък, пуши ли, трака ли много.Да не би да са зацепили ремъка недобре? Щото ако един зъб на помпа е встрани, колата ще пуши и няма да върви.Баси то рима стана!
                SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                Коментар


                  #9
                  за пушенето не пуше.стенян е ремък и филтър но не от мен а от предишня собстженик.колата просто неможе да вдигне повече от 120 на равен път.Все едно че няма турбо.вклучва се на 3000 оборота но все тая няма файда.няма добро изтегляне.харчи към 8-9/100 което също ме учуди
                  Bravo 1.9 TD/100

                  Коментар


                    #10
                    dvrender написа:
                    за пушенето не пуше.стенян е ремък и филтър но не от мен а от предишня собстженик.колата просто неможе да вдигне повече от 120 на равен път.Все едно че няма турбо.вклучва се на 3000 оборота но все тая няма файда.няма добро изтегляне.харчи към 8-9/100 което също ме учуди
                    Странно, да не би помпата нещо да е бъзикана, да подава по-малко гориво и прави по-бедна смес, щом казваш ,че не пуши.Опитай се да споделиш тези проблеми с Hit-ko...Христо.Той е собственик да ФИАТ-КОМПЛЕКС в Ямбол, активен участник тук и модератор на рубриката "Консултации".Сл.тел.046/66 33 00 и GSM 0897 851666.София ще ти е по-далече, но ако прецениш, ще ти запазваме час във "Ванто трейд".
                    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                    Коментар


                      #11
                      малко развитие по случая: Ходих на сервиз казаха ми че турбо компресора вдига много малко налягане .5 при нормално 1.05 турбото никъде не е омаслено на вчншен вид изглейда много добре за да е отишло.Поради скъпия ремонт реших да потвърдят диагнозата от друг сервиз за да съм сигурен че е вярна.В другия ми казаха че не било турбото а било някаква гумичка на помпата била спукана и затова нямала мощност. Работя в пайнер и шофьора ми каза че било дебитомер. какво да правя оттук нататък незнам
                      Bravo 1.9 TD/100

                      Коментар


                        #12
                        Тенка, стига слуша шофъори ’специалисти’ - аз ти казах - за мене турбо.Доколкото разбрах и компресията ти е мерена и е добре - ако си за дебитомер ще имаш прекъсване. кашляне и пушене. А на тебе колата ти просто няма мощност - не ти бача турбото. Иначе работата на мотора и на празен ход и на средни обороти е много равномерна и тиха, което за мен е както вече казах - турбо.
                        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                        Коментар


                          #13
                          Yavor написа:
                          А на тебе колата ти просто няма мощност - не ти бача турбото.
                          ще ми донесат турбо от германия с 1г гаранция 2-ра употреба и ще видим кво ще стане
                          Bravo 1.9 TD/100

                          Коментар

                          Working...
                          X