Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задна чистачка - перо или рамо?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Задна чистачка - перо или рамо?

    Така, днес ходих да търся перо за задната чистачка. Влизам в Александър Ауто и ония ми вика трябва да смениш цялото рамо, само перо не става, викам как не става бе човек, и тоя пак не става, трябва да смениш цялото рамо, което е 67 лв. Еми тръгнах си, опитах се да махна перото, но без резултат, та това перо маха ли се или наистина трябва да сменя цялото рамо? Гледах в книжката на колата и там не е посочено дали може да се махне, дадено е само за предните чистачки ...

    #2
    Странно, не си спомням как беше на Бравата ми, но на сегашното ми Пунто се сменя само перото без проблем.Провери за цените и в "T&N CAR" - тел. 943 48 74, Красно.село - 8504405.Успех!
    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

    Коментар


      #3
      На всички чистачки може да се смени перото. Не се занимавай да търсиш по магазини - отиваш в първата бензиностанция, купуваш 1 чистачка, сваляш и перото, режеж същата дължина като на твойта чистачка и си готов.Само внимавай като си сваляш перото от твойта чистачка да не я счупиш. Успех!
      Bravo 1.6 16v

      Коментар


        #4
        Сменя се само перото но внимавай, че то е захванато с едни пластмасови щифтчета, които се чупят лесно при по-голям натиск и ако ги счупиш тогава наистина ще трябва да вземеш цяло рамо.
        BRAVA 1,4 12V
        Nissan Navara

        Коментар


          #5
          На Браво-то смених цялото рамо, 20лв от Ал.Ауто
          ОМВ Мусагеница. И аз бях там, и аз заредих... И после "замръзнах" ...

          Коментар


            #6
            BRAVO написа:
            На Браво-то смених цялото рамо, 20лв от Ал.Ауто
            Ми измамници, какво да кажа друго ... на теб ти казват 20, на мен 67 ... не съм гледал на Bravo, но едва ли трябва да е такава разликата ...

            Коментар


              #7
              wwweb написа:
              BRAVO написа:
              На Браво-то смених цялото рамо, 20лв от Ал.Ауто
              Ми измамници, какво да кажа друго ... на теб ти казват 20, на мен 67 ... не съм гледал на Bravo, но едва ли трябва да е такава разликата ...
              Има голяма разлика между чистачките на Брава и на Браво и е възможно да е такава и разликата в цената.

              Коментар


                #8
                wwweb написа:
                BRAVO написа:
                На Браво-то смених цялото рамо, 20лв от Ал.Ауто
                Ми измамници, какво да кажа друго ... на теб ти казват 20, на мен 67 ... не съм гледал на Bravo, но едва ли трябва да е такава разликата ...
                ] 67 връги по главата да им излезнат!
                VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                Нека Силата на бъде с Нас...

                Коментар


                  #9
                  задните стъкла на Брава-та и на Браво-то са различни... на Бравата е по-извито и чистачката се пречува на 4 части, докато на Браво-то е една мънечка чистачка, която я се пречупва един път я не... за това нищо чудно да е такава разликата в цената...
                  FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                  Коментар


                    #10
                    ето показвам нагледно каква е разликата:- черната е Браво, синята е БраваБлагодаря на колежката Tickle за предоставената снимка на Браво-то!
                    Прикачени файлове
                    FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                    Коментар


                      #11
                      С перо за 2 лв си го смених, докато имах браво. и стана перфектно! Има си тънкост, не пипаи щифтчетата, а просто трябва да изкривиш малко перото. Абе за 1 минута се сменя. Кажи им на тия двамата от Ал. ауто(особено тоя хилавия - Стефчо) че са големи глави

                      Коментар


                        #12
                        Uneek написа:
                        С перо за 2 лв си го смених, докато имах браво. и стана перфектно! Има си тънкост, не пипаи щифтчетата, а просто трябва да изкривиш малко перото. Абе за 1 минута се сменя. Кажи им на тия двамата от Ал. ауто(особено тоя хилавия - Стефчо) че са големи глави
                        ми че те хората гледат да продават... няма да седнат да те учат на тънкости я...На тях им е казано и по каталог е така - не се сменя перо а цяло рамо... не можем да очакваме от търговците винаги да са на наша страна и да гледат ние да спестим пари а те да не си прададат стоката, нали тъй? По темата - свали рамото: маха се капачето в основата, развинтва се една гайка и чистачката се маха...вземи я вкъщи и я разгледай... даже ако можеш да я снимаш и да помислим и тук как да стане, че да направим един "туториъл" по сменяне на пера
                        FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                        Коментар


                          #13
                          Абе какво сваляне бе пич, жалко че нямам браво под ръка, щях да ви покажа как изскача перцето за секунди

                          Коментар


                            #14
                            Какви гайки да развива,какви рамена да сваля ,че то чистачката на Бравата се сваля с натискането на едно бутонче и издърпване на чистачката.Наистина с част от рамото,но все пак няма никакво развиване на гайки.

                            Коментар


                              #15
                              peho написа:
                              Какви гайки да развива,какви рамена да сваля ,че то чистачката на Бравата се сваля с натискането на едно бутонче и издърпване на чистачката.Наистина с част от рамото,но все пак няма никакво развиванв на гайки.
                              Добре де извинявам се... аз съм свалял цялата чистачка (когато оправях пръскалката) и за това съм останал със заблудата че така се маха... извинявам се...!
                              FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                              Коментар

                              Working...
                              X