Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Загуба на мощност - brava 1.6 16v.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Загуба на мощност - brava 1.6 16v.

    Както пише в заглавието през повечето време мошноста на колата не е тази която трябва да бъде .. пример .. карам по магистралата по нанадолнището и нещото започва да спира .. на 5 та с 100 км започва да връща назад километража .. ?Някой път направо полудявам идва ми да и върна не 4 а направо 3 и да е изтумба до като не излезе некое бутало .. иначе някой пъти варви като се едно несъм с 1.6 а с 2.0 .. двигателя е малко по новата версия HGT точен номер немога да каже трябва да отида да видя от талона, ако е необходим ще го пиша.Несъм гледал свещи катализатор горивен филтър този номер ми го прави от както съм взел колата .. вече 6 месеца.От каде да почвам или по скоро каде да ходя на диагностика ?

    #2
    ако върви на равно не е проблемКолата е направена да върви с газ а не по енерция само защото не върви без газ не означава че е разваленаняма кола която да набира скорост сама без газ всички коли имат педал за ускорение ако при натискане не реагира както обикновено тогава може да се твърди че има проблем!
    КУПИ СИ FIAT ДА НЕ ТЕ Е ЯД!

    Коментар


      #3
      Re: Загуба на мощност - brava 1.6 16v.

      montinstall написа:
      Както пише в заглавието през повечето време мошноста на колата не е тази която трябва да бъде .. пример .. карам по магистралата по нанадолнището и нещото започва да спира .. на 5 та с 100 км започва да връща назад километража .. ?Някой път направо полудявам идва ми да и върна не 4 а направо 3 и да е изтумба до като не излезе некое бутало .. иначе някой пъти варви като се едно несъм с 1.6 а с 2.0 .. двигателя е малко по новата версия HGT точен номер немога да каже трябва да отида да видя от талона, ако е необходим ще го пиша.Несъм гледал свещи катализатор горивен филтър този номер ми го прави от както съм взел колата .. вече 6 месеца.От каде да почвам или по скоро каде да ходя на диагностика ?
      Колега, По принцип ти карал ли си друга такава кола, за да имаш информация за сравнение? По моя преценка "започва да върви" над 3500 оборота. Аз съм с пластмасови колектори и са ми малко по-дълги скоростите от по-стария двигател с металните колектори, но общо взето 100 км на пета е около 2700-2900 оборота ако се не лъжа, а в тия обороти на пета скорост двигателя ама хич не е "пъргав".
      Brava 1.6 EL, '98
      182A4

      Коментар


        #4
        stefaka222 колега подавам гази връщам 4 и пак .. намаля намаля намаля .. почва да набира стига 100- 110 бода пета и пак .. това не е така постоянно но някой пъти .. е отвратително .. roro колега карал съм мареа 1.6 16v на ГАЗ .. и варви по добре .. повечето пъти .. карал съм и браво 2.0 това вече не се коментира .. не е така постоянно някои път като тръгне нема спиране .. с 40 км от 2 -ра включвам 3 та и полудева .. набира като от WRC ..

        Коментар


          #5
          това най вероятно е от ламбдата или от MAP сензора, ако ти е хубав бензина разбира се.Но по добре да се примириш с това моята е същата но е 1.8 113к е и понякога се спъва не е ясно от какво а понякога си върви яко.Ето вчера гледам един rover 416 се засилва яко залепва се зад мене и ме натиска яко и аз се дръпнах да мине но на следващия светофар тръгнах по бързо да го подразня, настъпих я обаче гледам леко ме настига и се учудих много и се амбицирах.Тръгваме на друг светофар аз го пуснах малко и като вече беше на 5 метра пред мене дадох газ до ламарината настигнах го и го изпреварих даже гледам как съм на 20 метра пред него и се изкефих яко СМАЗАХ го.Но така и не разбрах защо първият път едвам удържах да не ме настигне е втория път го разцепих с 20 метра карам по един и същ начин.Явно е или ламбдата или дебитомера причината.
          КУПИ СИ FIAT ДА НЕ ТЕ Е ЯД!

          Коментар

          Working...
          X