Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

бутон до шофьорската седалка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    бутон до шофьорската седалка

    колеги в Пунтото си имам от ляво на шофьорската седалка един бутон на който е изобразена бензинколонка...та питането ми е каква е функцията на тва чудо защото го натисках натисках...нито ми заключва резервоара нито нищоако някой знае за ко иде реч нека пише
    Умолявам всички собственици на Audi между 1980-1995 да спрат незабавно с тия коледни маркучи под фаровете!!!

    #2
    Да не би да е за резервоара и просто да е повредена.
    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

    Коментар


      #3
      Nino написа:
      Да не би да е за резервоара и просто да е повредена.
      точно за това е
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        пунтото ти е дизел, налитози бутон е сервизен - за изгасяне на двигателя....може да пробваш...при запален двигател го натисни, и колата ти ще изгасне.и аз го имам...и аз се чудих
        Punto ELX 1.7TD

        Коментар


          #5
          bbosta написа:
          пунтото ти е дизел, налитози бутон е сервизен - за изгасяне на двигателя....може да пробваш...при запален двигател го натисни, и колата ти ще изгасне.и аз го имам...и аз се чудих
          А с каква цел се изгася от там?...Това да не е инерционния изключвател?
          FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

          Коментар


            #6
            Mazgarev написа:
            bbosta написа:
            пунтото ти е дизел, налитози бутон е сервизен - за изгасяне на двигателя....може да пробваш...при запален двигател го натисни, и колата ти ще изгасне.и аз го имам...и аз се чудих
            А с каква цел се изгася от там?...Това да не е инерционния изключвател?
            Това ти е точно аварийния изключвател!

            Коментар


              #7
              Ем значи тъй... bbosta това не ти е копче за изключване на двигателя. Това е инерционен изключвател. При удар (не дай си Боже!) изключва подаването на гориво. Изведен е до шофьорската ти седалка, за да може водача при евентуален случай на пожар да съумее да го изключи ръчно... При Браво/а се намира под шофьорската седалка...
              FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

              Коментар


                #8
                Mazgarev написа:
                Ем значи тъй... bbosta това не ти е копче за изключване на двигателя. Това е инерционен изключвател. При удар (не дай си Боже!) изключва подаването на гориво. Изведен е до шофьорската ти седалка, за да може водача при евентуален случай на пожар да съумее да го изключи ръчно... При Браво/а се намира под шофьорската седалка...
                а аз на шофьорската седалка отляво имам ена ръчка която вдига седалката само отляво това значи ли че нещо е повредено или това е за друго нещо????
                Bravo 1.9 TD/100

                Коментар


                  #9
                  Това че ти я вдига само от ляво значи следното.За да се вдигне и от дясно,една щанга предава въртенето и на дясната страна на седалката.Тази щанга в двата края е заварена за механизма за вдигането.Та тя в една от двете страни е със скъсана заварка.Може да се оправи,но внимавай при нагласянето да си е в положението в което трябва да бъде.Съвета ми е да се захване със заварката,макар и само за леко фиксиране,първо при крайно долно положение и после да се размества за дозаваряване.Иначе има риск седалката да стои накриво после.

                  Коментар


                    #10
                    Mazgarev написа:
                    Ем значи тъй... bbosta това не ти е копче за изключване на двигателя. Това е инерционен изключвател. При удар (не дай си Боже!) изключва подаването на гориво. Изведен е до шофьорската ти седалка, за да може водача при евентуален случай на пожар да съумее да го изключи ръчно... При Браво/а се намира под шофьорската седалка...
                    е тъй де....копче за изключване на двигателя......когато се наложи :D още не съм запознат с авто-термините, но съм фен...така че се уча бързо
                    Punto ELX 1.7TD

                    Коментар


                      #11
                      На някои коли (както и на мойта - и за това се чудих дълго време къде е) се намира при краката на шофьора отляво под таблото... точно до вратата...
                      FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                      Коментар

                      Working...
                      X