Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с бутон "City"

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с бутон "City"

    Здравейте на всички!Нова съм в този форум и не знам дали въпроса ми се отнася до тази тема,така че ако модераторите свметнат за добре нека я сменят.Та какъв ми е проблема.Ще си купувам Фиат пунто 1,9.Милият човек от автокъщата ми каза че тази хубава колица има режим на каране:Сити кар,т.е волана се върти по леко.Интересувам се живо,копченцето на този "сити кар"трябва ли да свети през цялото време,т.е. при запалване на колата трябва ли да изгасва или не,защото този сити кар на колата която гледах не изгасва...И как да му се невиди изглежда един развален сити кар и евентуално колко върви да си го заменя и къде?Благодаря ви предварително

    #2
    Режима се нарича CITY, не знам дали свети постоянно при пунто, но ако е пуснат на дисплея на таблото изписва CITY, ако има някакъв проблем най-вероятно свети лампичка с волан по таблото (жълта е).
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      emzo написа:
      Режима се нарича CITY, не знам дали свети постоянно при пунто, но ако е пуснат на дисплея на таблото изписва CITY, ако има някакъв проблем най-вероятно свети лампичка с волан по таблото (жълта е).
      Въпросът е следният,когато отидохме да го гледаме,лампичката не светеше.Последният път при запалването на колата лампата светеше...през цялото време.Изгасихме колата и когато я запалихме пак светеше...т.е има ли проблем...

      Коментар


        #4
        кола

        Има 2 лампички едната е под формата на волан тя трябвя да светне и да гасне на таблото а другата е има едно бутонче като се натисне тогава да светне бутончето и на таблото също да пише CITYама като е покараш -завъртиш 3-4 пъти то се усеща дали е леко или трърдо оправя се работата зависи кое е развалено ремонта не е чак толкова ако е датчик само се намира по трудно иначе ако изкаш да го смениш цялото ново е 1400 лв в АИ това ще ти е претекст да намалят от цената а иначе за колко е дават да не е много
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          е хайде помогнете де

          Коментар


            #6
            Пускането на 2-3-4 теми няма да Ви даде по-бърз отговор.Никой не виси постоянно във форума за да дава отговори.Тези коли имат електрически усилвател на волана.При режим Сити този усилвател работи под "по-голямо натоварване" и помага повече на шофьора при въртенето на колелата. Като резултата е че волана е лек като перце.Ако режима сити е изключен - волана се върти осезаемо по-трудно.Има теми по въпроса във форума - просто използвайте търсачката.
            Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
            ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

            Коментар


              #7
              Ще се опитам да ти бъда полезен. Отскоро купихме за съпругата ми Пунто 1,9 ЖТД, та имам лични наблюдения по въпроса ти. Когато е изключен режима "Сити" воланът на автобомила се върти доста трудно. При включването му на таблото на автомобила свети постоянно надпис "CITY" в зелен цвят , воланът е изключително лек и е много приятно да се управлява автомобила. При скорост над 60 км/ч този режим автоматично се изключва, но при тези скорости това въобще не влияе на управляемостта на автомобила. Ако има проблем, т.е. някаква повреда в електроусилвателя /функция "Сити"/ тогава на таблото на автомобила свети в червено иконка наподобяваща волан. Между другото тя винаги светва, при подаване на контакт, но изгасва след няколко секунди и при запален двигател не бива да свети. А иначе за цената на нов електроусилвател - не питай ще те заболи главата. Колега от форума ги отремонтира до колкото разбрах за сравнително скромна сума, но всичко си зависи и от самата повреда. Така че гледай добре за това, което ти писах. Ако има още нещо неясно - може и на лични.
              Peugeot 301
              Punto 1.9 JTD - на жената

              Коментар


                #8
                Нормално е да:1. при даване на контакт да светва за 2-3 секунди червен символ на воланче. Трябва да гасне след това. Това е проверка на системата при всяко даване на контакт. Гасненето на тази червена лампа-символ показва, че всичко е наред.2. при натискане на бутона на централната конзола с надпис CITY, светва зелен надпис CITY на таблото. Воланът става много лек.Не трябва да:1. Да свети постоянно червената лампа (символ "воланче").Няма как да не разбереш, че има проблем със системата, дори и да е премахната червената лампичка, т.е. да не светва въобще още при подаване на контакт. Не е невъзможно това-все пак от автокъща искаш да купиш колата, доколкото разбирам. При неработеща система воланът е МНОГО тежък, няма как да не се забележи.Аз лично не ползвам функцията CITY, и без тази опция е много леко въртенето на волана.Каквито и проблеми да има по тази система, то това е добра възможностт за солидно сваляне на цената, а после чрез помощ тук, във форума, ще се оправи за не много пари. За съжаление, дори и сега да е всичко наред с тази система, е най-вероятно рано или късно да има проблем. Така че това да не те отказва от колата.

                Коментар


                  #9
                  Пунто

                  ако ти хареса колата външно е закарай на сервиз да е видат /КЪДЕТО СА ВИЖДАЛИ ФИАТ от този модел / или някой от форума където има такава кола да е види така той може да каже дали и има нещо
                  КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                  Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                  http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                  Коментар


                    #10
                    Re: кола

                    kluchar написа:
                    Има 2 лампички едната е под формата на волан тя трябвя да светне и да гасне на таблото а другата е има едно бутонче като се натисне тогава да светне бутончето и на таблото също да пише CITYама като е покараш -завъртиш 3-4 пъти то се усеща дали е леко или трърдо оправя се работата зависи кое е развалено ремонта не е чак толкова ако е датчик само се намира по трудно иначе ако изкаш да го смениш цялото ново е 1400 лв в АИ това ще ти е претекст да намалят от цената а иначе за колко е дават да не е много
                    Колата е с цена 3000 лв.

                    Коментар


                      #11
                      кола

                      Нормална цена стига да не пуши и тропа като се кара а за волана ако не работи се оправя .
                      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                      Коментар


                        #12
                        Re: кола

                        tedi_skenderova написа:
                        Колата е с цена 3000 лв.
                        Хм, внимавайте и гледайте хубаво. Евтино ми се струва. Преди няколко месеца търсихме с един приятел такова Пунто (нали 1.9 jtd?) за него, но не намерихме в приемливо състояние за под 4500 лв, дори 5000. Странно за мен, на са по-скъпи от Брава/о.

                        Коментар


                          #13
                          Re: кола

                          cheruna написа:
                          tedi_skenderova написа:
                          Колата е с цена 3000 лв.
                          Хм, внимавайте и гледайте хубаво. Евтино ми се струва. Преди няколко месеца търсихме с един приятел такова Пунто (нали 1.9 jtd?) за него, но не намерихме в приемливо състояние за под 4500 лв, дори 5000. Странно за мен, на са по-скъпи от Брава/о.
                          Kolata e ot poznata i zaradi tova a i ne spomenah che shte dadem Seat Ibiza za smetka na neia s doplashtane ot 1500 lvПисането на кирилица е задължително!Модераторски екип на fiat-bg.org

                          Коментар


                            #14
                            tedi_skenderova написа:
                            emzo написа:
                            Режима се нарича CITY, не знам дали свети постоянно при пунто, но ако е пуснат на дисплея на таблото изписва CITY, ако има някакъв проблем най-вероятно свети лампичка с волан по таблото (жълта е).
                            Въпросът е следният,когато отидохме да го гледаме,лампичката не светеше.Последният път при запалването на колата лампата светеше...през цялото време.Изгасихме колата и когато я запалихме пак светеше...т.е има ли проблем...
                            Не проблем няма, лапата трябва да се изгаси от копчето !!!
                            Fiat Punto HLX 1.9 JTD - 1999

                            My Site

                            Коментар


                              #15
                              Не проблем няма, лапата трябва да се изгаси от копчето !!![/quote]А ако лампата не изгасне значи има проблем?Когато спругът ми я е гледал каза че са я запалили и копчето е светело,след това са я изгасили и отново запалили пак е светело....

                              Коментар

                              Working...
                              X