Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

По-силни крушки!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    По-силни крушки!!!

    Колеги предлагам да си "сверим" крушките - кой с какви кара? Нашите фарове са най-зле и затова ви предлагам всеки да даде съвет по тази тема. Аз лично карам със сини Осрам на халогенчетата и с Филипс +50% на фаровете, обаче вече не съм доволен от тях (от Филипса). В началото бяха добре,но сега след 3 месеца светене ми се виждат отслабнали. Чудя се сега какви да си взема? За Филипса бях дал около 35 лева. Дайте съвет!

    #2
    Аз си карам с оригиналните за Типо (нямам идея какви са защото много отдавна ги сменях) но след като си регулирах фаровете съм страшно доволен от тях.Преди светеха пак на пътя ама нищо не се виждаше най-вече като карам по осветена улица (всичките дупки бяха мои и ги превземах с пълна сила )
    Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

    Коментар


      #3
      аз пък си купих /в сф не намерих/ такива бели за 6 кинта. 55/60 и светя като за световно. никога не съм имал кола с такива добри фарове, въпреки че нещо машинките за реглаж не са здрави и не мога да ги регулирам. и на кромата сложих същите-без грешка
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        Re: По-силни крушки!!!

        doofiat написа:
        Колеги предлагам да си "сверим" крушките - кой с какви кара? Нашите фарове са най-зле и затова ви предлагам всеки да даде съвет по тази тема. Аз лично карам със сини Осрам на халогенчетата и с Филипс +50% на фаровете, обаче вече не съм доволен от тях (от Филипса). В началото бяха добре,но сега след 3 месеца светене ми се виждат отслабнали. Чудя се сега какви да си взема? За Филипса бях дал около 35 лева. Дайте съвет!
        би трябвало +50% да са добререгулирал ли си фаровете?
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          Скоро сложих габарити Philips Blue Vision W5W, смятам сеga да сложа и на фаровете Blue Vision нищо че комплекта е около 50 лева.Луд умора няма.Иначе сега карам с филипс LongLife горе долу съм доволен. само не ми харесва жълтеникавата светлина, та затова ще слагам Blue Vision
          Carozzeria Touring, Milano
          Fiat 124 Touring - моята следваща кола

          Коментар


            #6
            Re: По-силни крушки!!!

            sev написа:
            doofiat написа:
            Колеги предлагам да си "сверим" крушките - кой с какви кара? Нашите фарове са най-зле и затова ви предлагам всеки да даде съвет по тази тема. Аз лично карам със сини Осрам на халогенчетата и с Филипс +50% на фаровете, обаче вече не съм доволен от тях (от Филипса). В началото бяха добре,но сега след 3 месеца светене ми се виждат отслабнали. Чудя се сега какви да си взема? За Филипса бях дал около 35 лева. Дайте съвет!
            би трябвало +50% да са добререгулирал ли си фаровете?
            Да рагулирах ги. Сега и аз съм се насочил към към Блу Вижън на Филипс, но малко ми се виждат скъпички Често ми се случва да пътувам нощем по 300-400 км и затова си търся крушки,които да си струват. А къде има богат избор на крушки?

            Коментар


              #7
              Mitko написа:
              Карам със стандартните крушки за Типо 55/60 12V. Доволен съм от светлината която ми дават.
              То на Типото фаровете са добре, но на Брадвата на всичкото отгоре са и с потъпнено стъкло.

              Коментар


                #8
                doofiat написа:
                Да рагулирах ги. Сега и аз съм се насочил към към Блу Вижън на Филипс, но малко ми се виждат скъпички Често ми се случва да пътувам нощем по 300-400 км и затова си търся крушки,които да си струват. А къде има богат избор на крушки?
                мисля, че Blue Vision няма да ти помогнатсега сигурно си с Vision Plusможе би фаровете ти вече са сдали багажаи на мен ми се случва да пътувам вечер по 400 кмпонякога ми се струва, че светят добре , друг път обратнотозабелязал съм, че много зависи от типа на асфалта, както и от умората естественомагазин на Philps - ул. "Проф. Милко Бичев" №5 - срещу сградата на Алианц
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #9
                  аз че не съм доволен (за разлика от Митко), не съм. Обаче си мисля 2 неща:-или да сложа по сериозни крушки - нещо от сорта на 90/100, въпреки че май ще ми изгорят рефлекторите или - ще огледам какво има по магазините за нещо различно - като тези Blue Vision на Филипс, за които говорите, въпреки че цена от 50 лева за 2 крушки хич не ми харесва Някой има ли идея как и дали могат да се сложат 4 кръгли фара на мястото на тези правоъгълни на Темпрата?

                  Коментар


                    #10
                    Immortal написа:
                    ... въпреки че цена от 50 лева за 2 крушки хич не ми харесва ...
                    На тази цена трябва да са в комплект с крушките за габаритите (които отделно вече са към 8 лв).
                    ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                    Коментар


                      #11
                      В силата на светене Blue Vision и +50% няма разлика.. Blue Vision-ките обаче са готини за дълъг път, защото маркировката(където я има) и знаците се отразяват доста по-добре, заради по-белия цвят. И с двата вида съм карал и са добри.. Обаче не мисля, че круките са ти отслабнали. Philips са с един от на-дългия живот..(измерено в часове работа)
                      FIAT BRAVO 1.6 16V

                      Коментар


                        #12
                        Да, по-скоро си виш клеми, акумулатор,кабели...скоро на моето типо се случи така че левия фар светеше ярко а десния -адски слабо. Оказа се първо че едната клема на левия фар е замърсена и едвам закача, че и леко стопена ( от искрите предполагам, даже бях писа че вони от някъде на изгоряло, сега разбрах откъде ), после фара светна малко по-силно, но като размених крушките на двата фара се оправи работата, не знам по каква причина. Предполагам пак с клемите нещо или крушките са си променили свойствата. Та предлагам ти да почнеш от там. Примерно, сложи си стария комплект крушки да видиш дали ти светят както са си светели преди, почисти всичко.
                        Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                        Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                        Коментар


                          #13
                          Един въпрос че не се сещам - Бравата имаше ли модел с ксенонови фарове? Или е халоген с лупа?
                          Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                          Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                          Коментар


                            #14
                            geshabeli написа:
                            Един въпрос че не се сещам - Бравата имаше ли модел с ксенонови фарове? Или е халоген с лупа?
                            Мисля,че няма модел с ксенонови фарове. Има само с лупа. Моята е без лупа.

                            Коментар


                              #15
                              В крайна сметка кои светят по-бяло ( по-висока темп. на светлината )Blue Vision или +50%? Искам от доста време да си сменя крушките ама гледам да не налетя на някои "модерни" сини или жълтеещи.
                              Fiat Tipo <<149C2>> + momo pack
                              Alfa145 16V TC <<AR67601>> RossoCorso
                              BlueStorm transforms . . .
                              . . . !!!

                              Коментар

                              Working...
                              X