Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дюзи-държи ги отворени 8-9милисекунди защо?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Дюзи-държи ги отворени 8-9милисекунди защо?

    Колата е Мареа BIPOWER фабричен метанов инжекцион.На бензин колата ми работи като на три цилиндъра а на метан работи така само докъто позагреее.Диагностиката показа че датчика на коляновият вал запизва грешка и че бензиновите дюзи седят в отворено положение 8-9 милисекунди вместо нормалните 3-4мс.От ауспуха мирише на бензин когато работи на бензин.Според вас къде се крие проблема?За бензин и метан имам съмнения за неправилна центровка(зацепването вероятно е седин зъб напред или назад) НО защо работи неравномерно само докато позагрее на метан ???Ако е от центровката би трябвало да работи така постоянно или греша?Като цяло мисля че проблема е различен за работата на бензин и на метан.За работата на метан имам съмнения че дюзите са запушени (НО пак няма логика да работи така само докато загрее) а за работата на бензин проблема е в това което кара дюзите да седят отворени толкова дълго....Моля за помощ... колата си я карам но като цяло е неприятно че работи неравномерно при студен мотор и че ако ми се наложи да я карам на бензин ще е адското мъчение.Колата набира прилично и гори нормалните 6.90- 7лв лв метан за 100 км
Working...
X