Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

напътствия за смяна на съединител на фиат пунто 1.6 /90 1ва

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    напътствия за смяна на съединител на фиат пунто 1.6 /90 1ва

    моля някой да ми помогне с напътсвия как се сменя съединител на пунто защото съм решил да пробвам да го сменя сам а не съм сменял друг път дали ще ми трябват по специални инструменти и дали ще успея без канал( нямам)благодаря предварително

    #2
    Re: напътствия за смяна на съединител на фиат пунто 1.6 /90

    tzeno написа:
    моля някой да ми помогне с напътсвия как се сменя съединител на пунто защото съм решил да пробвам да го сменя сам а не съм сменял друг път дали ще ми трябват по специални инструменти и дали ще успея без канал( нямам)благодаря предварително
    колега трябва ти, камак 32, 13, 19,17 ключета 13,19,10, отверка. само че без канал или подемник ще ти се овиди! пък това не е за сам човек работа тая кутия тежи 60кг. демонтажа и монтажа демек отлепянето от двигателя се прави от двама щото ако си сам нямаш шанс трябва да си бая здравичак за да успееш сам ...същот така ти трябва и шестограм 14 мисля че беше за да източиш маслото от кутията

    Коментар


      #3
      приготви си за всеки случай и шестостен 12 да не се окаже такъв-при бравото на пробките за маслата е толкова
      1.6 16v Abarth

      Коментар


        #4
        Става и без канал, не си длъжен да източваш маслото, помощник ти трябва при самото сваляне и качване на кутията - за около 15-тина минути. Другата монтьорска работа, можеш да си я свършиш и сам. Подпираш здраво колата, и двете гуми във въздуха, подпираш двг, хващаш отгоре с някакъв колан и една тръба (примерно) скоростите, преди това си разкачил лоста на скоростите, километража, свалил си двете полуоси, а още преди тях си свалил шарнирите. В общи линии това е, плюс още някои и други дреболии..)))...

        Коментар


          #5
          не е нужно да източваш маслото от кутията,но си е доста играчка без канал или подемник както каза колегата по-горе ще видиш зор,освен всичко когато сложиш новия съединител на двигателя се центрова и след това се затяга.
          Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

          Коментар

          Working...
          X