Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

няколко въпроса за Fiat UNO

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    няколко въпроса за Fiat UNO

    Здравейте, искам да ви питам дали си заслужава да се купи като за 1ви личен автомобил, не успях да събера за типо и повече не ми се събира...та - за колко лв мога да си го намеря, и от какво ще си патя най-често как харчи - градско и извъни как е колата като цяло tnx предварително :
    Живея за да карам ТИПО!!!
    Ей това ми е мечтата - 1.8i.e. (1756куб.см 103к.с)
    ЛУД СЪМ МАМО, ЯМ ПАРКЕТ!!! ИСКАМ ТИПО!!!
    fiat tipo

    #2
    Re: няколко въпроса за Fiat UNO

    tipoFEN написа:
    Здравейте, искам да ви питам дали си заслужава да се купи като за 1ви личен автомобил, не успях да събера за типо и повече не ми се събира...та - за колко лв мога да си го намеря, и от какво ще си патя най-често как харчи - градско и извъни как е колата като цяло tnx предварително :
    Читаво уно около 1500-1600лв :D Харчи зависи от мотора...Ако искаш бегачка 1.3turbo i.e....1.4i.e....ако искаш нещо икономично 1.0...1.1...Като цяло колата е добра,а ако е с турбо мотор е убиец
    ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

    Коментар


      #3
      Коло пари имаш ? Ако са под 2000, си купи Уно Турбо МК1, а ако имаш повечко или 1,5 или 1.3/4 Турбо МК2. Подръжката му е без пари (30 лева носач с шарнир и тампони) ....абе колкото на лада. Иначе и другите модификации не са лоши, ама все пак си вземи малко по-голяма кубатура. Единствената забележка на Уно МК1 е че ламаринките са му слаби и позагниват...Иначе МК2 е без забележка. :D
      Uno Turbo RulZz

      Коментар


        #4
        Re: няколко въпроса за Fiat UNO

        tipoFEN написа:
        Здравейте, искам да ви питам дали си заслужава да се купи като за 1ви личен автомобил, не успях да събера за типо и повече не ми се събира...та - за колко лв мога да си го намеря, и от какво ще си патя най-често как харчи - градско и извъни как е колата като цяло :
        Колега УНО-то е много хубава кола и много удобна заради по малките си габарити.можеш да я паркираш почти навсякъде. Частите и са доста евтини - за ориентир: спирачна помпа - 63лв., амортисьори - 59лв. ремъци и филтри са от порядъка от 5 до 15 лв.Уно-то има доста модефикации на двигатели и ти си решаваш какъв ще искаш. Препоръчвам ти да гледаш модели след 92г. защото са по добри и от към ламарина и от към дизайн. На подписа ми можеш да видиш моето Уно.за този модел мога да ти кажа че харчи 7,5 - 8 градско, с карборатор е и това го прави доста лесен за подръжка тъй като няма компютър който да се разваля.модела SX е с доста екстри ( ел.стъкла, централно закл., халогенни фарове ). Хубави коли са но са нежни и трябва да се внимава с тях.За цените какво да ти кажа, има една приказка че евтиното излиза скъпо.затова по добре да дадеш повече пари за Уно но да знаеш че няма да е постоянно в сервиза, и няма да има грешка.Мойто го взех декември 2004 на 48000км с внос от Италия за 3400лв.Двигателите FIRE са много добри но за тях колегата FIRE999 може да ти каже повече неща. Успех в търсенето.
        Fiat Uno 1.1 60SX 92г.
        Fiat Bravo 1.9 TD100 97г.
        VW Passat 1,9 TDI P.D. 2000г.
        VW Caddy 1,6 BiFuel 2012г.

        Коментар


          #5
          Turbolan написа:
          Коло пари имаш ? Ако са под 2000, си купи Уно Турбо МК1, а ако имаш повечко или 1,5 или 1.3/4 Турбо МК2. Подръжката му е без пари (30 лева носач с шарнир и тампони) ....абе колкото на лада. Иначе и другите модификации не са лоши, ама все пак си вземи малко по-голяма кубатура. Единствената забележка на Уно МК1 е че ламаринките са му слаби и позагниват...Иначе МК2 е без забележка. :D
          "Turbolan" къде ги намери (30 лева носач с шарнир и тампони) ...., че тъкмо това ми трябва сега (сори за офтопика)Абе аз си имам едно Уно и мога да ти кажа, че колата е много добра, особено ако ти е първа (верно от време на време ще ти създава главоболия, ама си струва). Мойто Уно 45 харчи около 6 градско и ми е добре Общо взето ти го препоръчвам! Уно rulz!
          FIAT Uno 45 FIRE

          Коментар


            #6
            не си казал за кое уно говориш? наистина мк1 има проблем с ламарините и той не е малък. доста са меки на първо място, второ си поизгниват на праговете и по веждите /под пластмасата/. иначе върви чат пат. евтинити чарколяци, обаче окачването как се чупии оле мале всяка седмица се сменя нещо по него. двигателчето е просто желязно. някой колега горе беше изредил едни цени спирачна помпа 63 лв, баси спирачната помпа аз преди 2 седмици за темпра си взех за 54 от евро 07. реално спирачната помпа на уното е към 40 кинта. навремето като карах уно съм купувал и така си спомням. амортисьори бях взел по 45 кинта с 2 години гаранция ама не помня на коя фирма бяха.
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              прясна информация за спирачната помпа на фирма МЕТЕЛИ 26лв носачи за уното си купи турски на АС МЕТАЛ и нямаш проблеми с окачването гниенето на уно според моите наблюдения е най често на вратите долу и пода около праговете иначе идеалната машинка за градски условия ако е и с фаер мотора/карбураторния/ перфектно имам го в къщи такова, това ми беше първата кола, не се чуди ако намериш читава колица
              TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
              UNO 1.0 FIRE

              Коментар


                #8
                Премествам темата в "консултации"
                Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                http://forum.fiat-bg.org

                Коментар


                  #9
                  Аз бах намерил едно за 1500 лева дизелово от 1992-ра година.Вярно имаше тук-там ръжда ама иначе беше добре.Мисля че за тези пари можеш да си вземеш много добро бензиново.Откъм ламарина поръждясват обаче това се компенсира от икономичност и евтини части.Ако попаднеш на запазено нямаш грижи.Влез в mobile.bg и дай да търси Уно.Там има статии за +/- на Уно-то и то добре са описали всичко за колата.Прочети го ако искаш.Колата е много добра и макар че съм карал дизелово такова а не бензин мога да ти препоръчам 1.1Fire моноинжекция.Аз съм с такъв двигател на Типо-то ама карбуратор и частите по мотора за поддръжка или ремонт не са никак скъпи (полка за ангренажен ремък - 13 лева,самия ремък -15 лева,другия ремък 6 лева.Пълен комплект гарнитури за двигателя - 40 лева.).Имам познат,който караше такова Уно и каза че гори около 6 до 9 градско зависи как го караш.Двигателчето тегли Типо-то добре така че за Уно-то мисля че ще е идеално.Друг познат каза че му гори 7-8 на 100 газ градско.Иначе не си взимай най-малкия мотор защото няма да е по-икономичен или пък най-големия защото доколкото разбрах не ти е нужен.Мисля че 1.1 или 1.3 турбо ще ти е най-добре на вървеж,поддръжка и на джоба като разходи за гориво.
                  Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

                  Коментар


                    #10
                    http://uno.hit.bg/ http://en.wikipedia.org/wiki/Fiat_Uno http://www.fiatuno.pl/fiatuno,1,71.html
                    Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
                    Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
                    Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
                    Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

                    Търси се..

                    Коментар


                      #11
                      супер много се чудя дали да си купя едно уно за лятото, или да събирам пари до другото лято за кола над 3 хилки
                      Живея за да карам ТИПО!!!
                      Ей това ми е мечтата - 1.8i.e. (1756куб.см 103к.с)
                      ЛУД СЪМ МАМО, ЯМ ПАРКЕТ!!! ИСКАМ ТИПО!!!
                      fiat tipo

                      Коментар


                        #12
                        Ами уно-то не е никак лоша колица и ако е запазена няма да съжаляваш.Колицата си е много доволна даже.Аз съм карал Уно а сега имам Типо и да ти кажа уно-то има едно предимство - по-малко е и за града е малко по-удобно от Типо-то.Отделно харчи и малко по-малко.Иначе Типо-то е по-голямшко ама си е и по-скъпо и като цена и като части и като каране (в смисъл гориво).Вярно има своите екстри и е по-комфортно ама все пак ако не ти се чака си вземи Уно и няма да съжаляваш.
                        Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

                        Коментар


                          #13
                          ...

                          Коментар


                            #14
                            а колко парички можеш да отделиш ако не е тайна ?
                            UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E

                            Коментар


                              #15
                              Колега,имам много добри спомени от моето Уно.Карах го 30 000км и не пипнах нищо по него,ама като се качих на типото.....друг клас кола.Нямат нищо общо!Вземи заемче и си купи едно типо,че да се радваш на кола.Ако ще я караш градско от към икономия Уно е по-добре.Все пак аз гласувам за типо!
                              Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                              Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                              Коментар

                              Working...
                              X