Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съединител на Пунто 1.9 JTD !

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    biser_as написа:
    Къф съединител сложи?Сигурен ли си, че майсторите ти са го сменили кат хората (щот с нов оригинален съединител на мойто ЖТД, разликата беше огроооооомна)?Що не отидеш при тия дет са ти го сменили и не им опишеш и покажеш проблемите, които имаш-все пак те са ти сменили съединителя и е редно те да проверят откъде са ти проблемите сега
    Еми съединителя е ефтин, нямах пари за по-скъп и хубав От къде да знам как са го сменили, ходих в D&N в Малдост 4, София. Ще им се обадя да им кажа !
    Fiat Punto HLX 1.9 JTD - 1999

    My Site

    Коментар


      #17
      emzo написа:
      Също така и какво е състоянието на маховика ?Чува ли се чаткане на празен ход?
      Не съм забелязал да има чаткане на празен ход !
      Fiat Punto HLX 1.9 JTD - 1999

      My Site

      Коментар


        #18
        Какво значи евтин ?Марка няма ли си ?
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #19
          emzo написа:
          Какво значи евтин ?Марка няма ли си ?
          MeCarm са двата диска и лагера е Breda !Предполагам, че тези от сервиза ще кажат, че проблема е от ефтиния съединител
          Fiat Punto HLX 1.9 JTD - 1999

          My Site

          Коментар


            #20
            Aз такъв съединител помлях за 15 000км на бензинова кола, кво остава за дизел с 200Нм.И все пак поне в началото трябва да работи, както трябва.Отивай да им мърмориш в сервиза, ама ако са те предупредили още преди смяната ...... сам си си виновен.
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #21
              Аз смених съединител преди доста време, но единственият признак беше буксуване при рязко подаване на газ и натоварване. Трудно превключване на скорости не съм имал. Така че не знам доколко "леко трудно" превключване, както се изразява пусналият темата колега, е показател за износен и за смяна съединител. Просто е много субективно това "леко".Относно цената. В Аутоиталия ме зашеметиха с цена 860 лв за комплекта, така че си купих Валео (не мога да кажа какъв, от къде и т.н.) за 240 лв от магазина на Стамболийски. Вече карам доста време, проблем нямам.Към Emzo : защо питаш за маховика, на Пунто 1.9 jtd, 80 к.с. нали маховикът НЕ Е демпферен, така че там проблем не може да има?

              Коментар


                #22
                Точно демпферен е:http://www.axm-auto.com/index2.php?b...menkl=1&show=1
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  #23
                  emzo написа:
                  Ха, ето изненада. А аз бях сигурен, че не е демпферен. На няколко места съм го гледал. Засега не вярвам, сайтът на АХМ е с доста грешки-от опит говоря. Дано не ми се налага да разбирам със сигурност от нужда.

                  Коментар


                    #24
                    Демпферен, имам такъв в мен и си го гледкам.
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      #25
                      cheruna написа:
                      Ха, ето изненада. А аз бях сигурен, че не е демпферен. На няколко места съм го гледал. Засега не вярвам, сайтът на АХМ е с доста грешки-от опит говоря. Дано не ми се налага да разбирам със сигурност от нужда.
                      Еее повярвай, щот маховика на пунто 1,9ЖТД е демферен

                      Коментар


                        #26
                        Здравейте, аз имам подобен проблем, и си мисля , че е от съединителя или лагера. Признаците са: на първа, като му дам цялата газ и се чува някакъв стържещ звук, също така и отделя много долу, а в същото време на втора , трета и т.н. нито прескача, нито издава такъв звук, дали е съединителя колеги, или нещо скоростите .... ? за фиат пунто 1.9 jtd става дума. Някой имал ли е подобен проблем ?
                        Punto JTD
                        http://prikachi.com/images/505/4734505h.jpg

                        Коментар


                          #27
                          Темата е стара но за да не отварям нова ще отправя въпроса си тук, надявам се да получа разяснение.Какви са признаците помпата на съединителя да е заминала или да е в лошо състояние понеже ми се появи луфт в самия педал в нормално положение има голям празен ход, възможно ли е да е от нея или какво е ?

                          Коментар


                            #28
                            anonimenuserr написа:
                            Темата е стара но за да не отварям нова ще отправя въпроса си тук, надявам се да получа разяснение.Какви са признаците помпата на съединителя да е заминала или да е в лошо състояние понеже ми се появи луфт в самия педал в нормално положение има голям празен ход, възможно ли е да е от нея или какво е ?
                            Ако имаш луфт , погледни отдолу педала където лагерува с оста на помпата, има едно тампонче, което при мен се беше износило и там имаше луфт. Това е на Бравото.А заминала помпа на съединителя, горна или долна, се усеща по неравномерната работа на педала.От няколко пъти някои път ще усетиш различно поведение на педала при потегляне на колата. Се едно се качваш от една кола на друга. Проверява се за течове около помпите или течност в маншончетата.Поздрави.
                            Bravo JTD 105 '98

                            Коментар


                              #29
                              Като се замислих маи което казваш за оста на помпата може там да е проблема при това положение помпата ли се сменя или този тампон ? Наи отгоре има гумено капаче което си излиза без проблем така ли трябва да е или е скъсано нещо.

                              Коментар


                                #30
                                Сложи снимки да видим кое как излиза.При мен като се беше развалил тампона, сложих едни втулки да уплътнят, и така го карах няколко години, докато не смених помпата наскоро.
                                Bravo JTD 105 '98

                                Коментар

                                Working...
                                X