Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с две моторчета на климатроника

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с две моторчета на климатроника

    Здравейте колеги,Имам проблем с двете моторчета на климатроника, от които едното определя какъв въздух да се пуска(топъл или студен) другото каде да духа, нещо са се спукали и прескачат по скоро това за каде да да духа(коя клапа да отвори). Проверих 3 от най заредените авто морги, ама тц.Някой да има идея каде да търся или да се навие да пробва да ги оправи? Благодаря предварително :D
    Прикачени файлове
    FIAT Bravo 1.6 16V '97

    #2
    Никой ли не е виждал такова животно
    FIAT Bravo 1.6 16V '97

    Коментар


      #3
      Поне някаква идея каде биха могли да ги отремонтират?
      FIAT Bravo 1.6 16V '97

      Коментар


        #4
        Сигурен ли си, че в моторчетата е проблема, или не в контролера им? Опитай в някой сервиз за ремонт на електроника да ти ги погледнат. Определено не е за хамалите в автосервизите тази работа!
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          blader написа:
          Поне някаква идея каде биха могли да ги отремонтират?
          Обади се в Аристо Моторс http://www.aristomotors.com/news.htmТърси Богдан Айвазов.Те са вносители на Diavia, доста ги разбират тия неща.Ама едва ли ще са евтини тия моторчета, да те предупредя
          Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

          Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

          ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

          Коментар


            #6
            Благодаря ви за отговорите, ще звънна утре на въпросната фирма, а в същото време ще търся и някакво друго решение
            FIAT Bravo 1.6 16V '97

            Коментар


              #7
              Ако не са капсоловани тези моторчета (т.е. да може да се достигне до ротора) може и да има възможност да се пренавият намотките, но и аз съм склонен да вярвам, че проблема не в намотките и двигателя респективно...
              FIAT Marea 1.9 JTD HLX

              Коментар


                #8
                Е ако има някави предавки вътре по-скоро от тях ще да е защото тея моторчета няма от какво да се скапят толкова зле.
                Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

                Коментар


                  #9
                  Ми спукало се е, лепихме го но прескача. Имам предвид това което определя каде да духа, примерно на положение да духа в средата почти никога не застава, на дисплея го показва, но вдействителност духа на предното стъкло, поради което до сега не ми правеше такова впеачатление, защото застава в положение да духа на предното стъкло, или на предното и в краката, и винаги може да увелича перката, но пък най-бърз ефект има в средно положение, бе ще видя ако нищо не стане ще ги сложа старите, щото сега без тях е сложено положение да духа студено и в средно положение и ако вали дъжд стъклото не се обдухва. Такива ми ти проблеми
                  FIAT Bravo 1.6 16V '97

                  Коментар


                    #10
                    blader написа:
                    Ми спукало се е, лепихме го но прескача. Имам предвид това което определя каде да духа, примерно на положение да духа в средата почти никога не застава, на дисплея го показва, но вдействителност духа на предното стъкло, поради което до сега не ми правеше такова впеачатление, защото застава в положение да духа на предното стъкло, или на предното и в краката, и винаги може да увелича перката, но пък най-бърз ефект има в средно положение, бе ще видя ако нищо не стане ще ги сложа старите, щото сега без тях е сложено положение да духа студено и в средно положение и ако вали дъжд стъклото не се обдухва. Такива ми ти проблеми
                    същия проблем го имам и при темпрата но до сега се чудех от моторчетата ли е /щото не съм ги свалял/ или от някъкъв контролер който следи за работата им, но явно и при мен е същия проблем ,благодаря колега че ме осветли за причината и аз ще се захващам явно с отстраняването му защото наистина е мн дразнещо това при влажно време според мен най голяма вероятност да намериш такива моторчета/втора употреба/ е в някой сервиз за ремонт на климатици УСПЕХ,и сподели ако намериш някое лесно решение на поблема
                    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                    UNO 1.0 FIRE

                    Коментар


                      #11
                      stef написа:
                      blader написа:
                      Ми спукало се е, лепихме го но прескача. Имам предвид това което определя каде да духа, примерно на положение да духа в средата почти никога не застава, на дисплея го показва, но вдействителност духа на предното стъкло, поради което до сега не ми правеше такова впеачатление, защото застава в положение да духа на предното стъкло, или на предното и в краката, и винаги може да увелича перката, но пък най-бърз ефект има в средно положение, бе ще видя ако нищо не стане ще ги сложа старите, щото сега без тях е сложено положение да духа студено и в средно положение и ако вали дъжд стъклото не се обдухва. Такива ми ти проблеми
                      същия проблем го имам и при темпрата но до сега се чудех от моторчетата ли е /щото не съм ги свалял/ или от някъкъв контролер който следи за работата им, но явно и при мен е същия проблем ,благодаря колега че ме осветли за причината и аз ще се захващам явно с отстраняването му защото наистина е мн дразнещо това при влажно време според мен най голяма вероятност да намериш такива моторчета/втора употреба/ е в някой сервиз за ремонт на климатици УСПЕХ,и сподели ако намериш някое лесно решение на поблема
                      Говорих с Богдан Айвазов, Pinкo168 беше прав не е евтино, 180лв е да се поръча ново моторче, 70лв би излезнал ремонт на старото ако не е много зле Това е до тук продължавам да търся втора употреба, все пак Диавиа се слагат на почти всички коли в Италия, ако климатроника не е оригинален, т.е. и на доста немски кули, само дето не знам каква е взаимозаменяемоста. А моя климатроник е оригинален за Фиат Браво/а
                      FIAT Bravo 1.6 16V '97

                      Коментар


                        #12
                        Вчера приключи(да се надяваме) драмата с моя климатроник. Първо из моргите нищо не намерих. Второ проблема наистина не е в самите мотрчета(в началото не бях разбрал точно), а проблема е в в пласмасовите пластинки от другата страна на платката на снимката, за съжаление нямам как в момента да кача снимка. Та въпросните пласмаски 5-10см дълги се бяха спукали(баси тъпите италианци то е ясно че стареене на материала при пластмасата е най-бързо) и това което определя коя клапа да се отвори прескачаше демек духаше само в предното стъкло(не е чак такава драма), а в същото време проблема да се отремонтира е че въпросната част е на шлици(поизносена пластмаса на това място) и не може да се направи нова такава, а и не е ясно как да се центрова. Единственото решение остана Аристо Моторс. Занесох платката с двете моторчета, ремонтираха ги(40лв на брой=80лв общо) и казаха слагай ги няма проблем. Да ама не явно не бяха центровани моторчетата както трябва и пак прескачаха(това за клапите по-точно). Направих рекламация и след един ден в сервиза и още 20лв климатроника е като нов Извода 100лв не са малко пари, но пък наистина накрая го пребориха и предполагам в друг сервиз в София би им било почти не възможно - Аристо Моторс са официален сервиз на Диавиа в България. Доволен съм от крайния резултат
                        FIAT Bravo 1.6 16V '97

                        Коментар

                        Working...
                        X