Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Датчик за налягане и температура на маслото?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Уредите и датчиците са от Лада. Температура и масло от 2106, а волтметъра от 2105.Моя мотор е 1.8 бензин. Точно преди масления филтър има два /може би технолочигни отвора/, които са с резби. Мога да премеря какви резби са и да ви напиша, че ги забравих. Махнах тапичките и изработих два преходника с различна дължина, защото осите на отворите са близки, а диаметрите на датчиците са по-големи. По-къдия преходник е за температурата, че да намаля грешката от охлаждане.Двата датчика ги монтирах така, уплътних с тефлонова лента, което за единия стана малко трудно, доста навиване и стагяне. Явно е зависело как се прави резбата.Волтметъра го вързах + за запалката, а - на масата. Мери точно.Смених осветлението на уредите с лампички Осрам, но едната изгоря и още не съм я сменял.Осветлението на уредите е закачено към запалката и свети винаги, когато е включено запалването.Стойката на уредите е от една метална пластинка и едно болтче, захванати за таблото със силикон.Двете тръби са захванати с болтчета една за друга, а третата /която монтирах в последствие/ я залепих със силикон за двете.Долу горе това е.Ако го започна отначало ще подобря малко нещата, он тогава така го направих.Питайте ако нещо повече ви интересува.УСПЕХ!!!
    Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

    Коментар


      #17
      Аха, значи си има отвори, това е добре, само да попитам 2 неща още.- "Тапи" какво ще рече? На отворите са завити нещо като пробки ли?и Като ги отвия и в двигателя има масло предполагам е по ниско(в картера) и няма да текне нали?
      Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
      Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
      Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

      Коментар


        #18
        Аз си мисля по-скоро да се помъча да намеря такъв показател за купето като от Фиат Купе. Надявам се зад пластмасовата кора на таблото да са отделни уредчета, които да мога да разделя.
        Прикачени файлове
        Fiat Bravo 1,6 16V 103 hp

        Коментар


          #19
          PaUnOff написа:
          Аха, значи си има отвори, това е добре, само да попитам 2 неща още.- "Тапи" какво ще рече? На отворите са завити нещо като пробки ли?и Като ги отвия и в двигателя има масло предполагам е по ниско(в картера) и няма да текне нали?
          Отворите са с резба и са завити пробките. С вътрешен шестостин са.Изтича малко масло, което е в маслената магистрала. Картера е по-ниско и не тече от него.По-трудно е изработването на преходниците.Аз ги направих от шестостен, като нарязах резба и пробих отвор в тях.
          Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

          Коментар


            #20
            Колеги, аз да попитам, защото май съм останал с грешно впечатление. Контролните уреди на Фиат Купе май са едно цяло (имам предвид скоростомер, оборотомер и температурни показания са обединени в един цял блок), което е скрито под дългата "pininfarina" пластмаса на таблото. Ако е така май няма да мога да използвам показателите за температурата и налягане на маслото от Фиат Купе. Нека някой по - компетентен се изкаже.Поздрави
            Fiat Bravo 1,6 16V 103 hp

            Коментар

            Working...
            X