Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за Пунто 1,2 i 16V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за Пунто 1,2 i 16V

    Здравейте,бих искала да попитам кое е по-добро Пунто 1,2 i 16V 2002г. автоматик или Пунто 1,9 D 2002г. кое да предпочета? Колко харчи Пунто 1,2 i 16V 2002г. ? Автоматика възможно ли е да ми създаде проблеми?

    #2
    и аз харесвам дизела, но искам автоматик, а те не се слагат на дизелови двигатели. 1,2 бензин не би трябвало да харчи много повече, нали?Мен ме притеснява повече да не се развали нещо по автоматика.

    Коментар


      #3
      И аз не съм много наясно с автоматиците, но сравнено с мойто Пунто - автоматика на 16v трябва да харчи над 8л./100км. градско

      Коментар


        #4
        Вземай дизела и си свиркай :D
        Фиат Панда 1.2 2006година
        Синджира си идва ,а козата я няма...

        Коментар


          #5
          Аз съм собственик на такова Пунто 1.9 атмосферен дизел, само ,че октомври 2001г.За двигателя, мога да кажа единствено СУПЕРЛАТИВИ ... икономичен, непретенциозен при нормална експлоатация.По ходовата част не съм сменял нищо.Имах проблем с т.нар. ’DUAL DRIVE’...ЕЛЕКТРОУСИЛВАТЕЛЯ НА ВОЛАНА,но все пак източника на проблема не беше локализиран.... неграмотна сервизна намеса или просто живот на системата.За да не останат съмнения от казаното, ще спомена, че колата не беше в сервиз на Фиат , а сервиз на Опел.Няма да споменавам фирми.Относно двигателя 1.2/16V ,щом го слагат и на Браво/Брава/Стило.. значи се е доказал.Не съм чувал за проблеми с него.Избора ти зависи от начина ти на експлоатация на колата.За за разхода на дизеловия мотор мога да ти кажа,че извънградско,при преобладаващо каране с около 100-110 стига до 4.6л/100км, градското е доста субективно и специфично, но смесено с напускания на София два пъти месечно и изминати около 400км извънградско, наред с градското такова по ежедневния маршрут Овча Купел-Красна поляна-Стамболийски-БНБ и обратно.. около 5.9-6.2.За автоматичните скорости абсолютно нищо не мога да ти кажа, но си е ЕКЗОТИКА, която според мен не си заслужава риска.Успех в избора и дано сме ти помогнали!
          SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

          Коментар


            #6
            много ви благодаря момчета,и на мен ми се струва че автоматик не си заслужава риска, но все пак разбирате че съм жена :D :P моето бивше пунто беше дизел и много ме беше стах за нафтовата помпа защото ми се форсираше колата на светофари и вдигаше високи обороти на място, но това го регулираха за 2 мин. в сервиз за дизели. смятам наистина да си взема дизелчето колко е нормалната цена за дизел 2002г? откъде е сигурно да си взема такава кола?

            Коментар


              #7
              iv написа:
              много ви благодаря момчета,и на мен ми се струва че автоматик не си заслужава риска, но все пак разбирате че съм жена :D :P моето бивше пунто беше дизел и много ме беше стах за нафтовата помпа защото ми се форсираше колата на светофари и вдигаше високи обороти на място, но това го регулираха за 2 мин. в сервиз за дизели. смятам наистина да си взема дизелчето колко е нормалната цена за дизел 2002г? откъде е сигурно да си взема такава кола?
              Hi отново! Нафтовата помпа е последното нещо което се разваля в един дизелов автомобил при нормална експлоатация и равни други условия.Относно форсирането на старата ти кола.. естествено,че са отстранили проблема за 2 мин., след като са локализирали мястото от което горивната система е "смукала" въздух.Често се получава от не добре монтиран и съответно уплътнен горивен филтър или тапата /заглушката/ на обратната нафтана на последната дюза. Нормалната цена за дизел 2002г е тази при която ти купувача и той продавача си стиснете ръцете и сключите сделката! Да коментираме цени без оглед на даден автомобил е просто много несериозно и темата би отишла в рубриката "Ганковото кафене".Но все пак този модел за който питаш има някакъв "СПОТ" от около 8000-9500 лв в зависимост от състоянието.Говорим за дизел нали!? Иначе в момента тече някаква оферта в "мобиле бг" за Пунто 2005г - 1.2/16V за 12700лв.... и с оглед цените на дизеловото гориво бих се спрял на него.Успех!
              SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

              Коментар


                #8
                И аз купих Пунто - 1.2 16 V

                Тъй като съм нов тук- ме интересува какво ви е мнението за SPEED GEAR SPORTING - 2000 год.

                Коментар


                  #9
                  ПУНТО 1.2 16V 80 к.с. -2000 г. автоматик- спортинг

                  Здравейте!Явно никой няма такава кола като моята в клуба-ПУНТО-автоматик и типтроник - 7 скоростен. Ако има някой да свирка?По принцип карам от 15 години само автоматици- минал съм няколко стотин хиляди километри-от BMW 3 и 5 и AUDI 80 и 100, Пасати и Фордове , през TOYOTA CAMRY и DAIHATSU -ШАРАД до OPEL CORSA и всички видове АСТРИ до ASTRA G -1.6. Досега с автоматичните скорости не съм имал проблеми.Колата я купих за дъщеря ми, но тя продължи да си кара АСТРАТА G, защото още не съм решил проблема с АБС-свети лампата на АВС. Локализирах повредата в лявата предна двойка -СЕНЗОР- ЛАГЕР- и чакам частите!Та досега съм минал няколко стотин км в София, като не съм използувал въобще типтроника. Какво ми е впечатлението?1. Разход между 8-9 -по документи е 8.4.2. Ускорението е -12.6 по документи, но спрямо АСТРАТА е като самолет.3. Вози доста по-твърдо и е по-шумна . 4. За волана нямам думи-с кутрето се управлява с електрическото серво на CITY-лесно се паркира Извод - супер за градско каране кола.Ако дъщеря ми се качи един път на ПУНТОТО, сигурен съм че няма да слезне повече от нея.Това е засега-чакам мнения или въпроси! :P

                  Коментар


                    #10
                    ДАНЪК за ПУНТО 2

                    ЗдравейтеОще едно предимство за Фиат Пунто 2 -1.2 16V -80 к.с -днес платих данък за 2007 год- 16 лв , а за Астрата G -1.6 -75 к.с. - 33 лв!? :P

                    Коментар


                      #11
                      Re: ДАНЪК за ПУНТО 2

                      kuzigeorg написа:
                      ЗдравейтеОще едно предимство за Фиат Пунто 2 -1.2 16V -80 к.с -днес платих данък за 2007 год- 16 лв , а за Астрата G -1.6 -75 к.с. - 33 лв!? :P
                      объркали са нещо :D и данъка е за 2006тази сума за тази кола е възможна само ако е на 14 годишнаа Астрата явно е под 5 години, затова данъка е 33http://www.taxadmin.minfin.bg/calc.php?calc=2 :D
                      2015 Renault Megane Expression GT
                      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                      Всичко за FIAT Bravo 2007

                      Коментар


                        #12
                        Данък

                        Значи и аз най после да съм на аванта!?Не знам дали са се объркали, но е факт. Миналата седмица отидох до общината -приложих им всички документи -искаха оргинал и копие от ГОЛЕМИЯ талон, договор, фактура и касова бележка за ПУНТОТО, и попълнена декларация.Платих и данък за прехвърляне 2% за върху фактурираната стойност. Казаха ми да дойда след няколко дни и да платя данъка ПС!Вчера го платих и за двете коли-дадох общо 50 лв. , като за пунтото е 15.93 лв.! :P :P

                        Коментар


                          #13
                          екстрада са гледали :Dима още нещокога си купил колите?от тук или са внос?защото не могат да ти искат пари за цялата година, ако са нов внос и да речем са регистрирани през април
                          2015 Renault Megane Expression GT
                          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                          Всичко за FIAT Bravo 2007

                          Коментар


                            #14
                            ДАНЪК за ПУНТО 2

                            Пунтото го купих преди месец-нов внос от април 2006, а Астрата ми е от миналата година!

                            Коментар


                              #15
                              Re: ДАНЪК за ПУНТО 2

                              kuzigeorg написа:
                              Пунтото го купих преди месец-нов внос от април 2006, а Астрата ми е от миналата година!
                              значи не са се прекарали :D данъка е само за оставащите месеци от годината
                              2015 Renault Megane Expression GT
                              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                              Всичко за FIAT Bravo 2007

                              Коментар

                              Working...
                              X