Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за фара

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за фара

    Скоро претърпях леко ПТП и сега левия ми фар свети по надолу откакто преди...по принцип гредата на фара не е деформирана възможно ли е от удара механизма във фара да се е разместил
    Fiat Bravo 1.9 JTD 100

    #2
    Какъв е фара (Валео електрически или някакъв друг) и на какъв автомобил е монтиран?
    Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

    Коментар


      #3
      valeo електрически, на фиат браво
      Fiat Bravo 1.9 JTD 100

      Коментар


        #4
        Ел. регулиране след удара работи ли?Пробвал ли си да коригираш височината му (механично) от врътката за регулиране? Ако при опит за механично регулиране на височината няма видима промяна, то е напълно възножно механизма да е повреден и на това да се дължи проблема ти.
        Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

        Коментар


          #5
          да де ама аз ти казвам че след удара свети надолу и за тва питам дали е възможно да се е изместил механизъма от удара или гредата отдолу да се е усукала
          Fiat Bravo 1.9 JTD 100

          Коментар


            #6
            Колега всичко опира до малко математика. Фара може да е мръднал с 1мм а в светенето примерно да е избягал с цял метър. Сега отново помисли върху въпроса за нещо изкривено.Ако се е откачил механизма за регулиране щеше да подскача светлината и нямаше как да не забележиш.

            Коментар


              #7
              Изкарай ел машинката на фара и я сложи на ново хубаво да щракне защото ако не влезнала в ябълката и фара свети на 2/3 метра пред колата.
              FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

              Коментар


                #8
                как се изкарва тая ел машинка
                Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                Коментар


                  #9
                  Развърташ в едната посока, около 60-75 градуса, и ако е откачено от там - ще излезе сама, ако обаче не е откачено от там - просто няма да излезе, и е достатъчно само да я завъртиш обратно. Ако ти изпадне в ръцете, разгледай и ще видиш как се монтира, малко е особено и не мога да го обясня хубаво. Усуква се и се нанизва отгоре някак си.

                  Коментар


                    #10
                    оф пак поредните ядове
                    Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                    Коментар


                      #11
                      Е не е сложно...аз това упражнение преди го правих на Браво-то ми на чисто нови фарове. Уж всичко беше наред,но машинките не бяха сложени правилно. Общо 10 мин. за двете ми отне, а даже и предестава нямах как се свалят и как се слагат.Просто е нужно спокойствие и малко логика.
                      == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                      На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                      Коментар


                        #12
                        Да запитам в тази тема, левият ми фар свети много вдясно, така яко е завъртян да свети надясно, че видимо се вижда рефлектора накъде е завъртян, от пролуката вътря спрямо пластмасата и стъклото отвън. Да се регулира надолу-нагоре може, но откъде се регулира наляво-надясно и ако тази функция е повредена откъде да го регулирам, че на прав път и в десен завой е супер, но при ляв завой в тъмното си е дупка
                        Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                        Коментар

                        Working...
                        X