Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Търся мнения за Фиат Мареа 2.0 20в с газов инжекцион

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Търся мнения за Фиат Мареа 2.0 20в с газов инжекцион

    Какво ви е мнението за този автомобил с газов инжекцион?Какъв разход ще дава гас градско извън градско и извън града?Нека хора с този мотор 147-155кс да споделят понеже съм се спрял на това иначе много харесвам мареа преди бях с 1.8 сега съм с 1.6 но много мерак имам за 5 цилиндровия двигател.благодаря предварително за всеки един саветМодерирано заглавие.Модераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    Re: фиат мареа 2.0 20в

    devils_2006 написа:
    Какво ви е мнението за този автомобил с газов инжекцион?Какъв разход ще дава гас градско извън градско и извън града?Нека хора с този мотор 147-155кс да споделят понеже съм се спрял на това иначе много харесвам мареа преди бях с 1.8 сега съм с 1.6 но много мерак имам за 5 цилиндровия двигател.благодаря предварително за всеки един савет
    Ми щом 1.6 гори 10, 11, 12 и нагоре градско, сметни това колко ще ти гори.

    Коментар


      #3
      Гори много, върви там една идея повече от 1.6 и гори много.А в комбинация с газ - само ядове.
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #4
        2.0 20в

        Е колеги толкова ли да е зле този мотор чувал съм хубави неща за тях?Ако мотора е в добро състояние,жалко че повече на комбита се намира този двигател иначе аз изкам седан.Едва ли ще е толкова капризен че да не става с инжекцион?Нека някой който има каже

        Коментар


          #5
          Не съм с Марея,но карам Капа с тоз мотор-147 коньовия.С обикновена газова съм и разхода гратско/без да го мисля/ е около 15-16/100...Извън града-магистрала-10/100 като понякога го дигам и до 11.5 с клима и яко гонене...С газ.инж-н имам колеги които в града са на 12-13.Като проблеми споменати от колеги по-горе-ако ти е изрядно всичко по запалителната ситема няма да имаш никакви ядове.Най-често почва да "гърми" при заминала свещ.Така че за мене комбинацията от този мотор 2.0 20в с газ. инжекцион/читав/ си е супер!
          LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000
          LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000-ex
          LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046-ex
          Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp
          Grande Punto 1.2 LPG

          Коментар


            #6
            колега аз карам такава мария-155 к.с. с газов инжекцион съм.в града при кротко каране( на 2000 оборота сменям предавка) сега лятото ми дава 13.извън града 90-100-110км. дава 11 и малко.понякога съм я свалял и на 10.5 но нормалното си е 10-11.с климатик без него почти няма разлика.имъх един случай когато карах от бургас към каварна след един кран,накрая като я засякъх ми даде разход 8.говорим за максимална скорост 80 км( крана не може да вдигне повече).не знам до колко съм я засякъл точно но това са данните.

            Коментар


              #7
              Е то колега неможе 150 коня и да не гори,колкото и сипеш все ще ги изпие.По темата: Имам приятел с Капа 147к.с. зимата казва че му стига до 17-18 газ в София. (с обикновена газ е).
              Fiat Tipo
              Corsa b комби !

              Коментар


                #8
                И аз да споделя, колега. Разхода можеш да го видиш като кликнеш на иконката в подписа ми. С обикновена газова съм, не е ГИ. Когато живеех в София и лятото и зимата под 14-15л/100км нямаше начин да падне. Лятото с климатик 17/100. На магистрала с двама човека и половина и пълен багажник при поддържане на постоянна скорост 120 км/ч разхода ми е под 10л/100км.
                FIAT Marea Weekend HLX 2.0 20V (147 hp)
                LPG System BRC Just

                Коментар


                  #9
                  Здравей колега,Ако ще вземаш кола с газов инжекцион, що не вземеш да си вземеш дизелче? Като слушам колегите гори над 11, а 1.9 jtd на извънградско можеш спокойно да го докараш до 6.
                  Brava 1.6 EL, '98
                  182A4

                  Коментар


                    #10
                    мареа 2.0-2.4гтд

                    значи така като гледам май ще е по добре вярно на дизел но ще търся и читава 2.4GTD изка ми се 5 цилиндров мотор ще пътувам доста на дълго и планинско

                    Коментар


                      #11
                      Re: мареа 2.0-2.4гтд

                      devils_2006 написа:
                      значи така като гледам май ще е по добре вярно на дизел но ще търся и читава 2.4GTD изка ми се 5 цилиндров мотор ще пътувам доста на дълго и планинско
                      да ти кажа чесно не си мисли че дизела ще ти излезе по-ефтино.останъл съм с впечатления че италианските дизели не са от най-икономичните коли.имам колега с мария 2.4 и трябва да ти кажа че в града трудно можеш да и свалиш разхода под 9-10 л.а сега си направи сметкъта за цената на дизела и газта.и аз мислех като теб преди да си взема моята.но както и да го мислиш ако не крадеш нафта или да я намиръш ефтина от някъде,газта винаги си е по на сметка.да не говорим че дизела е с около 1000-1200 лв по-скъп от бензина и това почти избива първоначалната инвестиция за газовия инжекцион.а сега както са огладнели по автокъщите(особенно за непродаваема кола с 2.0 двигател и 155 к.с.)можеш и много да чупиш от цената.

                      Коментар


                        #12
                        Re: мареа 2.0-2.4гтд

                        levroni написа:
                        devils_2006 написа:
                        значи така като гледам май ще е по добре вярно на дизел но ще търся и читава 2.4GTD изка ми се 5 цилиндров мотор ще пътувам доста на дълго и планинско
                        да ти кажа чесно не си мисли че дизела ще ти излезе по-ефтино.останъл съм с впечатления че италианските дизели не са от най-икономичните коли.имам колега с мария 2.4 и трябва да ти кажа че в града трудно можеш да и свалиш разхода под 9-10 л.а сега си направи сметкъта за цената на дизела и газта.и аз мислех като теб преди да си взема моята.но както и да го мислиш ако не крадеш нафта или да я намиръш ефтина от някъде,газта винаги си е по на сметка.да не говорим че дизела е с около 1000-1200 лв по-скъп от бензина и това почти избива първоначалната инвестиция за газовия инжекцион.а сега както са огладнели по автокъщите(особенно за непродаваема кола с 2.0 двигател и 155 к.с.)можеш и много да чупиш от цената.
                        това с градския разход от 9-10...на дизела много много не го разбирам...мога да ти покажа моята брава 1,9тд как прави 9 разход, но честно се съмнявам колегата да си кара колата по този начин...било то и 2.4 JTD. неможе някой да търси икономия в двигател 2.0 със 150к.с....като искаш икономия си купуваш едно пунто 1,9ЖТД или Смарт...приятелката ми има смарт със доста настъпване в София в трафика и дава 5-5.5 градско...бензин това...Ако искаш кола с коне си я купуваш и си и носиш тежеста и разходите...купи си ти ферари та му сложи газ че по-евтино...хем да имам хем да не плащам малко работата...ако искаш да имаш повечко коне и що годе по нисък разход поне на дълъг път 2.4ЖТД ще те устрои добре хем динамика хем малко разход...а 2.0 бенз много яко да ти гори 8 като караш с 80 извън града ама замисли се колко пъти ще е така повечето колеги разказват "Веднъж преди доста време карах с 80 от т.А до т.Б и колата ми гореше 8....ама през останалото време 13..."
                        Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                        BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                        BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                        Коментар


                          #13
                          Колега пожелавам ти да си намериш читава 2.0 20V и да минеш само с стандартно обслужване,като знам какви кенефи са по къщите (скоро купуваях кола).Имах за 3 месеца капела 2.4 ама TD 124 кончета,даже и тема пусках в форума,ама я продадох за полвината пари които платих аз.Определено не беше икономична,иначе доста комфортна.
                          Fiat Tipo
                          Corsa b комби !

                          Коментар


                            #14
                            Re: мареа 2.0-2.4гтд

                            kiselo написа:
                            levroni написа:
                            devils_2006 написа:
                            значи така като гледам май ще е по добре вярно на дизел но ще търся и читава 2.4GTD изка ми се 5 цилиндров мотор ще пътувам доста на дълго и планинско
                            да ти кажа чесно не си мисли че дизела ще ти излезе по-ефтино.останъл съм с впечатления че италианските дизели не са от най-икономичните коли.имам колега с мария 2.4 и трябва да ти кажа че в града трудно можеш да и свалиш разхода под 9-10 л.а сега си направи сметкъта за цената на дизела и газта.и аз мислех като теб преди да си взема моята.но както и да го мислиш ако не крадеш нафта или да я намиръш ефтина от някъде,газта винаги си е по на сметка.да не говорим че дизела е с около 1000-1200 лв по-скъп от бензина и това почти избива първоначалната инвестиция за газовия инжекцион.а сега както са огладнели по автокъщите(особенно за непродаваема кола с 2.0 двигател и 155 к.с.)можеш и много да чупиш от цената.
                            това с градския разход от 9-10...на дизела много много не го разбирам...мога да ти покажа моята брава 1,9тд как прави 9 разход, но честно се съмнявам колегата да си кара колата по този начин...било то и 2.4 JTD. неможе някой да търси икономия в двигател 2.0 със 150к.с....като искаш икономия си купуваш едно пунто 1,9ЖТД или Смарт...приятелката ми има смарт със доста настъпване в София в трафика и дава 5-5.5 градско...бензин това...Ако искаш кола с коне си я купуваш и си и носиш тежеста и разходите...купи си ти ферари та му сложи газ че по-евтино...хем да имам хем да не плащам малко работата...ако искаш да имаш повечко коне и що годе по нисък разход поне на дълъг път 2.4ЖТД ще те устрои добре хем динамика хем малко разход...а 2.0 бенз много яко да ти гори 8 като караш с 80 извън града ама замисли се колко пъти ще е така повечето колеги разказват "Веднъж преди доста време карах с 80 от т.А до т.Б и колата ми гореше 8....ама през останалото време 13..."
                            когато си купувах моята марийка не съм мислил за икономия.държах да има повече коне и за това се спрях на такъв двигател(155 к.с.)газовото съм го сложил от съвсем други съображения,но не ми се обяснява сега.а що се отнася до разхода и колата с много коне си прав.човек трябва да прецени каква кола може да си позволи според джоба.няма вариант и да е бърза и да гори малко.всеки знае това.ако колегата все пак се спре на 2.0 155 к.с. мога само да му пожелая успех и дано да си намери хубава кола.чесно казано ги няма много много по автокъщите а това което го има или се предлага на обяви от частни лица нее стока(или поне аз докато търсех беше така и не вярвам да се е променило много от тогава).а за разхода на дизела......прочети какво е написъл колегата с капата 2.4 двигателя е един и същ.малка разлика в купето по отношение на тегло.предполагам че и разхода има съвсем малка разлика.http://www.autoplanet1.com/index.php...pcat=4&id=3252 ето тука дават и някой данни.аз няма да коментирам.наслушах се на прехвалени дизели.и още нещо по отношение на дизела.бях един месец в румъния.зареждъм крана редовно с нафта.мога да ви кажа че в БГ караме толкова скапана нафта че не можете да си представите какви боклуци слагаме в резорвара.за това приемам и комариел дизелите с резерва.не че са лоши двигатели просто нямъме горива за тях в бг.а да не говорим че дизел 2-ра ръка си е чист хазарт а после......мокри кърпи на главата и чувалите с пари.

                            Коментар


                              #15
                              Re: мареа 2.0-2.4гтд

                              Колеги,Колкото и да не ни харесва на нас с бензинките, дизелчетата горят мноооооого по-малко. И кой каквото да говори, ама фиатче с газова уредба не си е работа.dieselhttp://www.spritmonitor.de/en/detail/209879.html?page=2http://www.spritmonitor.de/en/detail/358619.htmlhttp://www.spritmonitor.de/en/detail/227758.htmlLPGhttp://www.spritmonitor.de/en/detail/242520.htmlhttp://www.spritmonitor.de/en/detail/372880.html
                              Brava 1.6 EL, '98
                              182A4

                              Коментар

                              Working...
                              X