Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

миризма на бенмзин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    миризма на бенмзин

    колеги имам пунто мк2 от 2 дена ми мирише на неизгорял бензин след като изгася колата.даваите идеи какво може да е.и ако нчкои има схема на цчлата бензинова система.благодаря

    #2
    Не знам как е при пунто 2, но при пунто 1 сондата се намира точно под задната седалка.Щом мирише на бензин, много вероятно е да има теч от там.
    _/''''''''''''''''''''''''\_
    //---------------\\
    [( )== //// ==( )]
    |_|'------------'|_| ....Punto

    Коментар


      #3
      благодаря ти колега.проблема е в помпата под седалката. трабичката от кочто излиза бензина е спукана.та следващич ми въпрос е с какво да я залепя.предполагам някаква смола,но каква??? благодаря

      Коментар


        #4
        кола

        не изгорял от ауспуха ли или някъв теч ако е от ауспоха провери компресията и направи диагностика как работи колата
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          Re: кола

          kluchar написа:
          не изгорял от ауспуха ли или някъв теч ако е от ауспоха провери компресията и направи диагностика как работи колата
          проблема е в помпата.трабичкато точти излиза от нея и по която тече бензина е пластмасова и се е спукала.интерсувам се с какъв вид леполо да я залепя така че след това да няма проблеми.

          Коментар


            #6
            Re: кола

            chasti написа:
            kluchar написа:
            не изгорял от ауспуха ли или някъв теч ако е от ауспоха провери компресията и направи диагностика как работи колата
            проблема е в помпата.трабичкато точти излиза от нея и по която тече бензина е пластмасова и се е спукала.интерсувам се с какъв вид леполо да я залепя така че след това да няма проблеми.
            Значи лепенето с лепило е временно решение и след това пак ще имаш проблеми, затова най-добре си вземи само кошницата от някоя помпа на старо и я смени с твойта, и другото е ако имаш пари-нова помпа.
            Фиат Пунто 1,2 HSD

            Коментар


              #7
              Преди месец-два се сблъсках с този проблем. В горната част на помпата има клапан за връщане на горивото. Там пластмасата се пука и започва да изпуска бензин. Пробвах да лепя с лепило Bison, но явно пластмасата е специална, за да е устойчива на бензин и тн. и в крайна сметка лепилото нямаше никаква адхезия към пластмасата. Решението за мен беше помпа 2-ра употреба от Италианеца за 50 лв. Преди да я купя, даже ми дадоха да я пробвам дали работи. Нова помпа мисля, че отива около 250 лв.
              Alfa Romeo 156 1.9JTD '03
              Punto SX 1.2 8V '00
              Uno 55 S 1.1 '84

              Коментар


                #8
                psychedelics написа:
                Преди месец-два се сблъсках с този проблем. В горната част на помпата има клапан за връщане на горивото. Там пластмасата се пука и започва да изпуска бензин. Пробвах да лепя с лепило Bison, но явно пластмасата е специална, за да е устойчива на бензин и тн. и в крайна сметка лепилото нямаше никаква адхезия към пластмасата. Решението за мен беше помпа 2-ра употреба от Италианеца за 50 лв. Преди да я купя, даже ми дадоха да я пробвам дали работи. Нова помпа мисля, че отива около 250 лв.
                а как мога да се сваржа с този "италианец" защото не съм от софия.нещо телефонче или скипе ако меже да ми дадете.

                Коментар


                  #9
                  chasti написа:
                  а как мога да се сваржа с този "италианец" защото не съм от софия.нещо телефонче или скипе ако меже да ми дадете.
                  Пробвай тука адрес: София, бул. "Овча Купел" №87 тел: 955 54 76 и 558 038
                  Фиат Пунто 1,2 HSD

                  Коментар

                  Working...
                  X