Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Цялостно боядисване: колко пари, време и др.?....

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    krasio_79bs написа:
    spark написа:
    Потърси Миро в гаражчетата до паркинга под бившата дискотека Пиргос. На мен преди 3-4 години ми я боядиса цялата за 400лв, на един приятел преди 1-2 години я боядиса за 500 бяла перла. Сега не знам какви са му цените. Работи с бои Мобихел, ама ако си баро може и с RM И моята кола пак е за боядисване, но ще трябва да посъбере още драскотини.
    Точно тоя същия Миро не го търси.Ама да даже не си помисля да го търсиш.Миналата година ми пръска капака и бронята.Беше ги направил все едно дете се е учило на тях.Нито цвета беше докарал,нито пръскането беше както трябва.Пръска я втори път и пак не я направи както трябва.Да не говоря за коректност на срокове и тн.То не беше ела в понеделник,ама после айде ела в сряда,па накрая работата стане в петък.
    То на този същия колега (Дянко) вече му се бели боята, така че проблема не е само при теб Краси.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

    Коментар


      #17
      donnna написа:
      1. какво значи технологично "да се изпече боята" 2. "Броните.................. също можеш да боядисаш, но преди това се нанася едно нещо което ще свърже пластмасата с това което ще е над нея" - какво е това "едно нещо" дето се нанася на броните
      Когато се мине през камера става по добре. Ако преди боята са пръскани разни неща и не са стегнали както трябва после смуква и си личат шкурките, контури.................. затова се ползва камера или по дълго време трябва да стои.Това нещо което се пръска върху пластмасите не мога да се сетя в момента как се казва, но когато отидеш да си купиш боя ще попиташ и там ще ти кажат. Течността е безцветна и веднага изсъхва след самото пръскане.

      Коментар


        #18
        kenar11 написа:
        mihail.nikolov21 написа:
        Моето боядисване излезна 700лв с труд и материали, но момчето ми е приятел, колата стана супер, но боята нее печена, и при най-малкото надраскване си личи, затова ако даваш пари за боядисване гледай накрая да се изпече боята!
        За надраскването всичко зависи от качеството на лака,естествено,че с евтин лак от 25лв. с малка степен на твърдост ще се надрасква лесно.
        Oппппс, за това не съм се сетил да питам!
        Drive or Die!

        Коментар


          #19
          За евтини пари - евтино качество Според мен по-добре си я подготви сам. Ще ти отнеме време, но ако си старателен ще стане добре.След това се разбираш с някой професионалист да ти я пръсне само. Откарваш му я, облепваш си я и си купуваш хубави материали. Този вариант излиза между 200 и 400 в краен случай 500лева (зависи от материалите и труда).Както обича да казва бащами в такива случаи - както си я подготвиш, така ще ти я пръсна :D За здравите места - разбирай там, където няма да слагаш пластификатор и кит - минаваш със скочбрайт (това е абразивен материал). С него се матира много фино боята и не личи къде е минал като се пръска. С него се работи с топла вода.За кита - първо с едра шкурка надираш мястото, после го минаваш с коресилин, след това с кит. Чакаш да изсъхне. Шкуриш с шкурки първо 400, после 600 и накрая 800. Ако имаш нерви и шкурка - 1000. След изтъркването, ако не е достатъчно гладко и равно с останалата повърхност на вратата, повтаряш процедурата Ако не ти харесва този вариант и искаш колата да стане добре без твоето участие - сумата се върти около 1000 лева
          == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

          На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

          Коментар


            #20
            Слав написа:
            За евтини пари - евтино качество Според мен по-добре си я подготви сам. Ще ти отнеме време, но ако си старателен ще стане добре.След това се разбираш с някой професионалист да ти я пръсне само. Откарваш му я, облепваш си я и си купуваш хубави материали. Този вариант излиза между 200 и 400 в краен случай 500лева (зависи от материалите и труда).Както обича да казва бащами в такива случаи - както си я подготвиш, така ще ти я пръсна :D За здравите места - разбирай там, където няма да слагаш пластификатор и кит - минаваш със скочбрайт (това е абразивен материал). С него се матира много фино боята и не личи къде е минал като се пръска. С него се работи с топла вода.За кита - първо с едра шкурка надираш мястото, после го минаваш с коресилин, след това с кит. Чакаш да изсъхне. Шкуриш с шкурки първо 400, после 600 и накрая 800. Ако имаш нерви и шкурка - 1000. След изтъркването, ако не е достатъчно гладко и равно с останалата повърхност на вратата, повтаряш процедурата Ако не ти харесва този вариант и искаш колата да стане добре без твоето участие - сумата се върти около 1000 лева
            много благодаря за този пост - много ми помогна!броните преди пластификатора /грунд за пластмаса/ трябва ли да се минат със скочбрайт или шкурка 600-800 за да стане добре?п.п. колата изглежда много зле и ме дразни... преди 2-3 г. я ударих отпред и оня дето я прави си остави ръцете като боядисва калниците и предния капак. не можа да докара цвета, пръсна мъгла по вратите. преди година едни мангали ми одрали врътата с един винкел. китнах го, смятах да слагам лепенка отгоре, ама не намерих толкова голяма и пръснах вратата с трети син цвят. и стана... циганска работа...
            Fiat Punto 1.1-Синята птица
            Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
            Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

            Коментар


              #21
              Слав:Кита няма нужда да го търкя нито с 600 нито с 800. 320 е достатъчно.При всички положения ще тря6ва да пръска филер.Него ще го търка с 1000.
              Ex Fiat 126P
              Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
              Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
              Alfa Romeo 147 1.6 TS
              Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

              Коментар


                #22
                trace написа:
                Слав:Кита няма нужда да го търкя нито с 600 нито с 800. 320 е достатъчно.При всички положения ще тря6ва да пръска филер.Него ще го търка с 1000.
                Да, може и така.Относно броните - аз лично бх ги минал с 400 П.П. Когато говорим за шкурка имаме предвид водна шкурка, нали? Просто да уточня!
                == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                Коментар

                Working...
                X