Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Цялостно боядисване: колко пари, време и др.?....

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Цялостно боядисване: колко пари, време и др.?....

    В главата ми се върти една мисъл.... Да боядисам изцяло Синята птица. Та имам няколко въпроса...- какво ще ми струва. кит иска само на едната врата малко. - дали да боядисам броните, дръжките на вратите и огледалата за обратно виждане, които не са с цвета на купето и дали ще държи боята, щото сега са грозни колкото искаш и 2 пъти отгоре... - каква боя да взема и марка да препоръчате.- колко време трае цялата манипулация и после съхнене колко - да се подготвя колко време ще съм без кола или да правя пазарлък със сестра ми да заема голфа с раницата /Джетата / - без туй не го кара....
    Fiat Punto 1.1-Синята птица
    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

    #2
    Ако искаш да е качествено ще излезе близо до стойноста на колата.Другия вариант с вестниците по стъклата, евтин пистолет в някой гараж, без камера за боята, след пастиране няма да изглежда много лошо, ама след 1-2 год ще почне да и пада боята
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    Коментар


      #3
      наскоро боядисваха едно служебно Волво и знам колко излезе - малко под 2000 лв....естествено, че не говоря за този вариант, въпреки, че много обичам колата си
      Fiat Punto 1.1-Синята птица
      Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
      Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

      Коментар


        #4
        Качествено боядисване си е на цена от 200лв на детайл. Броните.................. също можеш да боядисаш, но преди това се нанася едно нещо което ще свърже пластмасата с това което ще е над нея.Онзи ден купих хубава боя на глазурит + лак................ излезе малко над 250лв с отстъпките, общо 3л база и 3.5л лак когато се забъркат. Тази боя е предвидена за малък автомобил от сорта на Пунто, но да бъде боядисан изцяло, както излиза от завода.За материалите няма да дадеш повече от 300лв вече си остава въпроса с човека който ще я подготвя и боядисва.

        Коментар


          #5
          Много е относително .Ако боята ти е металик само материалите са около 300-400 лева.Знам места където боядисват цяло за 300 лева без камера,знам и същото пак без камера за 800-1000 с материалите и с камера излиза от 1500 нагоре.При добра подготовка дори и боядисана без камера мисля ,че ще изкара повече от 2 години.Успех :D
          MULTIPLA 1.6 16V BIPOWER 2005-вече бивша
          "Пари,пари,пари....какво са парите?.Тор, от която никнат КРАСИВИ ЦВЕТЯ !!!
          R.I.P РОНИ: http://vbox7.com/play:79085d12

          Коментар


            #6
            Потърси Миро в гаражчетата до паркинга под бившата дискотека Пиргос. На мен преди 3-4 години ми я боядиса цялата за 400лв, на един приятел преди 1-2 години я боядиса за 500 бяла перла. Сега не знам какви са му цените. Работи с бои Мобихел, ама ако си баро може и с RM И моята кола пак е за боядисване, но ще трябва да посъбере още драскотини.
            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

            Коментар


              #7
              Моето боядисване излезна 700лв с труд и материали, но момчето ми е приятел, колата стана супер, но боята нее печена, и при най-малкото надраскване си личи, затова ако даваш пари за боядисване гледай накрая да се изпече боята!
              Drive or Die!

              Коментар


                #8
                spark написа:
                Потърси Миро в гаражчетата до паркинга под бившата дискотека Пиргос. На мен преди 3-4 години ми я боядиса цялата за 400лв, на един приятел преди 1-2 години я боядиса за 500 бяла перла. Сега не знам какви са му цените. Работи с бои Мобихел, ама ако си баро може и с RM И моята кола пак е за боядисване, но ще трябва да посъбере още драскотини.
                Точно тоя същия Миро не го търси.Ама да даже не си помисля да го търсиш.Миналата година ми пръска капака и бронята.Беше ги направил все едно дете се е учило на тях.Нито цвета беше докарал,нито пръскането беше както трябва.Пръска я втори път и пак не я направи както трябва.Да не говоря за коректност на срокове и тн.То не беше ела в понеделник,ама после айде ела в сряда,па накрая работата стане в петък.
                FIAT FORUM BULGARIA
                Ракията е над политиката

                Видео от Италфест 2011

                Коментар


                  #9
                  krasio_79bs написа:
                  spark написа:
                  Потърси Миро в гаражчетата до паркинга под бившата дискотека Пиргос. На мен преди 3-4 години ми я боядиса цялата за 400лв, на един приятел преди 1-2 години я боядиса за 500 бяла перла. Сега не знам какви са му цените. Работи с бои Мобихел, ама ако си баро може и с RM И моята кола пак е за боядисване, но ще трябва да посъбере още драскотини.
                  Точно тоя същия Миро не го търси.Ама да даже не си помисля да го търсиш.Миналата година ми пръска капака и бронята.Беше ги направил все едно дете се е учило на тях.Нито цвета беше докарал,нито пръскането беше както трябва.Пръска я втори път и пак не я направи както трябва.Да не говоря за коректност на срокове и тн.То не беше ела в понеделник,ама после айде ела в сряда,па накрая работата стане в петък.
                  Точно за това съм казал или на доверени хора, или в оторизиран сервиз!
                  Drive or Die!

                  Коментар


                    #10
                    mihail.nikolov21 написа:
                    Моето боядисване излезна 700лв с труд и материали, но момчето ми е приятел, колата стана супер, но боята нее печена, и при най-малкото надраскване си личи, затова ако даваш пари за боядисване гледай накрая да се изпече боята!
                    1. какво значи технологично "да се изпече боята" 2. "Броните.................. също можеш да боядисаш, но преди това се нанася едно нещо което ще свърже пластмасата с това което ще е над нея" - какво е това "едно нещо" дето се нанася на броните
                    Fiat Punto 1.1-Синята птица
                    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                    Коментар


                      #11
                      mihail.nikolov21 написа:
                      krasio_79bs написа:
                      spark написа:
                      Потърси Миро в гаражчетата до паркинга под бившата дискотека Пиргос. На мен преди 3-4 години ми я боядиса цялата за 400лв, на един приятел преди 1-2 години я боядиса за 500 бяла перла. Сега не знам какви са му цените. Работи с бои Мобихел, ама ако си баро може и с RM И моята кола пак е за боядисване, но ще трябва да посъбере още драскотини.
                      Точно тоя същия Миро не го търси.Ама да даже не си помисля да го търсиш.Миналата година ми пръска капака и бронята.Беше ги направил все едно дете се е учило на тях.Нито цвета беше докарал,нито пръскането беше както трябва.Пръска я втори път и пак не я направи както трябва.Да не говоря за коректност на срокове и тн.То не беше ела в понеделник,ама после айде ела в сряда,па накрая работата стане в петък.
                      Точно за това съм казал или на доверени хора, или в оторизиран сервиз!
                      Нали не мислиш че съм го избрал от "Голдън пейджйс".Първо видях как е правил колата на колега и ми хареса.При мен обаче се изложи.
                      FIAT FORUM BULGARIA
                      Ракията е над политиката

                      Видео от Италфест 2011

                      Коментар


                        #12
                        Прав си за сроковете хем ми е приятел и ме мота 2 седмици, то компресора при камерата изгорял, то кво ли не беше. Не знам при мен няма улято няма петна всичко си е ок, но наистина колата се драска много по-лесно. Ако синята птица не е чак толкова зле хич и не я боядисвай, ще се надере за нула време.
                        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                        Коментар


                          #13
                          mihail.nikolov21 написа:
                          Моето боядисване излезна 700лв с труд и материали, но момчето ми е приятел, колата стана супер, но боята нее печена, и при най-малкото надраскване си личи, затова ако даваш пари за боядисване гледай накрая да се изпече боята!
                          За надраскването всичко зависи от качеството на лака,естествено,че с евтин лак от 25лв. с малка степен на твърдост ще се надрасква лесно.

                          Коментар


                            #14
                            Примири се че като оригиналното няма да стане за малки пари.Преди карах пунто което беше боядисвано и при автомивка като я минеш по енергично с парцала и той става с цвета на колата.
                            http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                            Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                            FIAT БРАВО 1.2 16v
                            ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                            FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                            Коментар


                              #15
                              Технологично "изпичане " е след завършването на боядисването колата се оставя в камерата за 30 мин. на 60 градуса. А по въпроса за "онова нещо"-нарича се пластификатор /грунд за пластмаса/ , прави споиката между пластмасата и шприца, Без него боята почва да се бели от пластмасата. Надявам се да съм бил полезен с обясненията.
                              Мареа 1999 1.8i HLX

                              Коментар

                              Working...
                              X