Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

алфа 159 2.0 ts или 2.4 jtd

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    алфа 159 2.0 ts или 2.4 jtd

    Здравейте :D Моля за консултация относно избора ми между автомобил алфа 156 ts или алфа 156 2.4 jtd. Дизеложият вариант не зажиси ли ли от много фактори като компресия,състояние на торбина ,дюзи на коман реал( те правят ли се-ако се правят- каде??? успешен ли е ремонта на ???? и дригото което наи много ме плаши и хубавата нафта ,която сипваме.. моля за съвет относно двата типа мотори бензин и дизел????благодаря предварително.....

    #2
    То няма много за мислене.Решаваш дали искаш ламята спаска, която да се чуди к’во да прави, като и натиснеш газта - 2.0тсили тър тър (дизел), който лепи за седалката и гори мноооооооого по-малко
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Дизела е много по-добре. Бензиновия мотор гори много и не върви кой знае колко. Аз имам личен опит на 2.4 дизеловия мотор и съм силно очарован от вървежа и разхода.
      НЕ Е ВАЖНО КАКВА Е КОЛАТА, А КОЛКО Е ПРАЗНА ГЛАВАТА!!!

      Коментар


        #4
        аз също клоня към дизела ,но ме плашат някои работи като например това че турбините се трошат лесно на 2.4 и не се предлагат ремонтни комлекти ,а само ново или рециклирано като цената на рециклажа идва ким 1000 лв.минимум.....ако някои е имал подобен проблем да сподели моля....също ме интересуват наи-чести дефекти които може да даде тоя мотор...???

        Коментар


          #5
          а защо прескочи дизел 1.9?
          В сервиза съм!

          Коментар


            #6
            Мда, 1.9 115к.с. е доста злобно двигателче, особено в комбинация с Алфа
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #7
              ами един от двата ще е 1.9 или 2.4 ама кои мотор ще е още не знам..... а за разход някои да каже...нещо ???

              Коментар


                #8
                На фона на всичко бензиново, със съответната мощност - нищожно малък.
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  #9
                  deeto написа:
                  аз също клоня към дизела ,но ме плашат някои работи като например това че турбините се трошат лесно на 2.4 и не се предлагат ремонтни комлекти ,а само ново или рециклирано като цената на рециклажа идва ким 1000 лв.минимум.....ако някои е имал подобен проблем да сподели моля....също ме интересуват наи-чести дефекти които може да даде тоя мотор...???
                  Добре, че не го задаваш тоя въпрос в алфа форума, щеш да настане............... Турбо, помпа, дюзи, махвик, все скъпструващи ремонти по дизела............Ако някой се сеща за други, да ме допълни.....Бензина има скъпички свещи, дет си е почти задължително да се сменят..........Дизела 2.4 например, оптяжната ролка на пистовия ремък е 2 или 3 пъти по-скъпа от тази на 1.9.Иначе мисля, че нямат кой знае ква разлика, просто един цилиндър поваче.... 1.9 110-115к.с. са доста добър вариант, също са с променлива геометрия турбините и определено ако искаш мошност след ремап, са доста добри като динамика и данъчето е по-малко, съответно гражданска спрямо 2.4........Мойта 1.9 ми е давала най-голям разход 9л. най-малчк 5.5л.За тва се сещам в момента............
                  Alfa Romeo 156 1.9 JTD 110
                  http://www.youtube.com/watch?v=eSJ-HzNWJGM
                  http://vbox7.com/play:c9fd4ea6

                  Коментар

                  Working...
                  X