Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зареждане на бензин - защитата на колонката изключва.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Зареждане на бензин - защитата на колонката изключва.

    Става въпрос за брава 1.4. Когато зареждам бензин, ако се напъха целия накрайник в гърловината, защитата на колонката веднага изключва подаването на горивото. Единствения начин е да се извади почти целия маркуч и да се сипва с доста по ниска скорост. Пробвал съм на няколко Shell и OMV и навсякъде момчетата които сипват бензина се гърчат докато ми сипят 20 литра.Това нормално ли е?
    Brava 1.4

    #2
    Не е нормално!Виж има един клапан който трябва да се натисне с пистолета на бензиновата колонка...Ако сипваш през него иначе минава страшно малко гориво...Ако минаваш през този клапан виж - има един ситен филтър... ако той е зацапан бръкни с клечка за чистене на уши, напоена със спирт и гледай да го изчистиш! Ако се е зацапал здравата филтъра бензина се пълни и автомата за това изключва...
    FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

    Коментар


      #3
      не знам - струва ми се НЕНОРМАЛНОно и при Мерцедеса го имам тоя проблем - като е наврян накрайника до края и нещо се пени бензина и изключва и затова го изваждам почти до края и всичко е тОК
      ● MB Е320 CDI 4 Matic 11.2007 ● Mazda 3 BL 08.2011 ● Toyota Hilux 2,5 D-4D 05.2007 ● Punto 1,2 SPI 10.1998 ●
      o Експертни оценки на имоти. Бизнес оценки o

      Коментар


        #4
        и при мен на Пунтото е така
        Madness Motorsport
        (\__/)
        (='.'=) This is Bunny. Copy and paste bunny into your
        (")_(") signature to help him gain world domination.

        Коментар


          #5
          Колега карай момчетата който ти зареждат бензина да обръщат обратно(нагоре) накрайника на маркуча и при мене е така но като се завърти накрайника всичко е ок
          Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
          Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
          Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

          Коментар


            #6
            Здравейте, мойто пунто е същата работа и мисля да се разровя за въпросния клапан и след това да напиша какво сам направил,ако някой се справи по рано моля да пише.
            ФИАТ ПУНТО 1 1.2/75

            Коментар


              #7
              Погледнах го, но клапан не видях. На опел съм виждал че има един елемент който се натиска при зареждане от маркуча, но на моя фиат се вижда само някаква пружинка на около 10 см навътре.
              Brava 1.4

              Коментар


                #8
                И при мен е така: ако е напъхан целият накрайник - изключва. Така беше и на предишната ми кола (опел) и затова не съм се замислял, че може да е проблем на колата. Мисля си, че проблема е в самите бензиностанции, че са им изпочупени разни там датчици и др. подобни. Гледам, че и на бензинджиите изобщо не им прави впечатление и вероятно при доста коли е така. Абе истината е, че докато караме коли втора употреба (,от които други хора са се отървали поради това, че са почнали да се чупят или просто са им омръзнали,) все ще има да се чудим дали "това или онова" е нормално и т.н. Тъжно е, но е факт ...
                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                Коментар


                  #9
                  puntotras написа:
                  Колега карай момчетата който ти зареждат бензина да обръщат обратно(нагоре) накрайника на маркуча и при мене е така но като се завърти накрайника всичко е ок
                  И аз докато го имах моя фиат му зареждах на "чорчик" бензин. Просто наклони настрани или нагоре пистолета и ще си тече перфеткно. Иначе един искаше да ме бие веднъж, за 30 лв сигурно 10 минути си играх да си капвам.

                  Коментар


                    #10
                    Мисля че открих повредата. Тази пружинка която се виждаше се оказа, че е част от откъртения клапан. Беше пропаднал навътре към тръбата. Не можах да извадя клапана изцяло, но го преместих по в страни. Не сам пробвал да зареждам, но сега поне не се виждат прегради по пътя към резервоара и се надявам да няма проблем.
                    Brava 1.4

                    Коментар


                      #11
                      Ето, че при мен се получи проблемация. Един нервен бензинджия се ядоса, че изключва пистолета за зареждане и започна да го върти нервно и ... ми счупи капачето на резервоара . И аз вече не знам това проблем ли е или не - 5 г. си карах опела така, не знам дали нещо е било запушено, но никаква миризма на безнин не е влизала в купето. Сега също не влиза миризма, но ако има някакъв начин да оправя този проблем, бих го направил. А между другото ще си залепя капачето с поксипол и вече ще наливам бензин на бензиностанции на самообслужване. Някой ще ми посочи ли такава с добър бензин и изобщо дали бензина на Шел, Лукойл, OMV и т.н. е по-добър от тези на малките бензиностанции ?
                      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                      Коментар


                        #12
                        Re: Зареждане на бензин - защитата на колонката изключва.

                        Mitko написа:
                        Запушен ти е въздушния клапан на резервоара и не може да изкарава въздуха.
                        Здравей, Митко. Това, че въздушния клапан е запушен, проблем ли е, до какво друго освен проблем със зареждането води и евентуално към какъв майстор трябва да се обърне човек ?
                        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                        Коментар


                          #13
                          Темата явно не предизвика интерес и само аз си пиша по нея, но все пак ще публикувам още едно мнение, защото може да е от полза за някой. Оказа се, че нищо не е запушено, а чисто и просто извивката на тръбата, в която се налива бензина, доста рязко завива надясно. Като се намести пистолета така, че да следва извивката, си налива без проблем. Но и на големите бензиностанции, както на много други места в нашата държава, работят пълни аматьори и изобщо не се сещат какво трябва да направят в такъв случай.
                          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                          Коментар


                            #14
                            snake написа:
                            Темата явно не предизвика интерес и само аз си пиша по нея, но все пак ще публикувам още едно мнение, защото може да е от полза за някой. Оказа се, че нищо не е запушено, а чисто и просто извивката на тръбата, в която се налива бензина, доста рязко завива надясно. Като се намести пистолета така, че да следва извивката, си налива без проблем. Но и на големите бензиностанции, както на много други места в нашата държава, работят пълни аматьори и изобщо не се сещат какво трябва да направят в такъв случай.
                            Това на твойта ли си го забелязал или на всички ФИАТ-и е така?... аз лично не съм имал проблеми с наливането... само един път се "улях" но по моя грешка... ...аз имам чувството че на повечето филтърчето ви се запушва и от това идват ядовете...А иначе по бензиностанциите какви да работят ... това е временна работа и никой не се занимава...
                            FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                            Коментар


                              #15
                              не е ли някаква цедка която задържа течност и пистолета изключва ?
                              Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                              http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                              Коментар

                              Working...
                              X