Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колони за таблото на Типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колони за таблото на Типо

    Имам на кората отзад 2 елипси по 50 вата RMS, но е гадно така да свири само отзад. Отпред са ми оригиналните колони, но са скъсани и съм ги откачил в момента. Какво ще ми препоръчате да сложа отпред, не искам да са само пищялки, а ако може да са си колони и да вадят и бас, но с тия размери едва ли ще намеря такива, а трябва и да са поне 50 вата РМС, защото плеъра ми е мощен и тия задните като ги усиля повече почват да се натоварват много.

    #2
    Ако колонките за Tipo са същите като в Punto, тогава това ще ти бъде от полза: http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...679&highlight=
    Не знам дали знаете, но "не знам" се пише отделно!
    Fiat Punto 1.2 SX 2000 г.

    Коментар


      #3
      Sko написа:
      Ако колонките за Tipo са същите като в Punto, тогава това ще ти бъде от полза: http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...679&highlight=
      не са такива, на типото са елипси, не са кръгли

      Коментар


        #4
        Май намерих каквото ми трябва - http://www.electron.bg/product_info....sort=2a&page=2 - дали размера е същия като за типото (4 х 6 инча)

        Коментар


          #5
          Уффф, мноо цифра бе. Иначе това е размера 4х6"Аз преди 2 години си купих от технополис блаупункт за 60 лв ама не мога да ти дам х-ки, може тия просто да са по-добри.
          Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

          Коментар


            #6
            Ей тези са по-добри: http://www.electron.bg/product_info....=2a&page=4За разликата в цената по си заслужават според мен.
            Fiat Tipo <<149C2>> + momo pack
            Alfa145 16V TC <<AR67601>> RossoCorso
            BlueStorm transforms . . .
            . . . !!!

            Коментар


              #7
              Според мен каквото и да сложиш няма да има як бас при този размер.По-добре вземи нещо евтино, да не си без предна линия.
              Octavia RS
              Evo 10-служебната играчка.

              Коментар


                #8
                matey написа:
                Според мен каквото и да сложиш нямада има як бас при този размер.По-добре вземи нещо евтино,да не си без предна линия.
                Те задните си имат доста бас, така че не ми трябва кой знае колко.

                Коментар


                  #9
                  Не се хвърляй на скъпи говорители, защото каквито и да сложиш, при условие че са монтирани в таблото ( вратите) баси няма да ти направят. Единствено ще ти уплътнят звука в купето, така че да чуваш звука около теб, а не зад теб.
                  Настоящата - Ford Focus ST
                  Бившата - Bravo GT - мъничко, черничко, тук - там стъпва ...
                  Франкенщайн - R.I.P.
                  Fiat Ducato Heku Wohnmobill 530 '87 - НАБОРЪТ

                  Коментар


                    #10
                    Тези на типо-то отзад вадят хубав бас заради багажника - аз съм с оригиналните и звучат добре макар че са супер малки.Отпред няма откъде да дойде бас-ът защото те просто нямат тяло (отдолу таблото е кухо) и не мисля че има смисъл да даваш толкова много пари за предните колони.Иначе размерът им е много скапан защото рядко има свестни точно такъв размер.Аз си намерих едни много добри ама за малко по-големи......иначе и аз ще слагам други отпред (имам само една от моята страна и то малко изтърбушена вече).
                    Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

                    Коментар


                      #11
                      zfa159 написа:
                      Тези на типо-то отзад вадят хубав бас заради багажника - аз съм с оригиналните и звучат добре макар че са супер малки.Отпред няма откъде да дойде бас-ът защото те просто нямат тяло (отдолу таблото е кухо) и не мисля че има смисъл да даваш толкова много пари за предните колони.Иначе размерът им е много скапан защото рядко има свестни точно такъв размер.Аз си намерих едни много добри ама за малко по-големи......иначе и аз ще слагам други отпред (имам само една от моята страна и то малко изтърбушена вече).
                      Оригиналните марка Фенер ли са?Моите не свирят никак добре.
                      Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                      Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                      Коментар


                        #12
                        Навремето бях сложил едни двулентови Блаупункт. За съжаление мина време и не мога да кажа точно цена и модел, но бяха някъде около 60-70 лв. в Техномаркет. Пееха доста добре.Пълна илюзия е, че могат да извадят забележим бас (при тези размери...). Всъщност по-важното е да вадят добри високи, а за по-плътен звук (т.е. добър бас) - качествени задни (но не на мястото на старите, защото опорите са кекави и звънтят) или по-добре - субууфър.Повярвайте ми - и не най-качественият субууфър променя кардинално звученето в колата.
                        ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                        Коментар


                          #13
                          Незнам честно да ти кажа.Свалих ги от друго типо заедно с радиото и всичко останало много отдавна - докарах го от Италия и си личеше че никой не ги е сменял от много много време тея колони.Двулентови са квадратни с гумена мембрана.Марката мисля че не беше Френер ами нещо с Т ама не се сещам каква точно.Радиото и то е измислено някакво на шейна и май и то си е оригиналното защото нямаше снадка на кабелите отзад - тези които идваха от таблото към мястото за радиото на барчето направо завършваха с куплунга на шейната а италианците няма да си играят да го правят така като гледам как правят какви ли не чудеса по ел. инсталациите на колите.....Типо-то вече не го карам аз и не мога да погледна каква марка са колоните но не свиреха лошо и като качество и като честоти.На мето отзад са едни уж Thunder, малко не са съвсем за там ама ги нагласих временно за постоянно и не са лоши.Преди ги купих за бус-а за около 30-тина лева двете нови.Ще мисля някакви за по-натам други евентуално на кората да сложа ама сега други неща съм подхванал да мъча.Между другото задните като инчов размер какви се водят някои знае ли?
                          Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

                          Коментар


                            #14
                            Моите отзад са Fener, широколентови са, ( тоест никакви ) с голам магнит че и 8 ома. Като ги видя едно приятелче каза че са оригиналните. Стават само за среди. Като размер дупката е за 10см, което е 4 инча горе-долу.Оставил съм оригиналните отпред и тези отзад и съм сложил бас каса в багажника и кодензаторчета по говорителите да режат ниските. Сега съм доволен, с изключение на размерите на касата. Към тези отзад има и пиезо говорителчета-за високи - отделно съм ги слагал.
                            Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                            Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                            Коментар

                            Working...
                            X