Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странен ефект - защо?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странен ефект - защо?

    Вчера реших да си поправя маркуча за картерната вентилация, която някой от предишните собственици беше срязал (може би да не му цапа филтъра...?) Аз реших да си го възстановя, главно за да не влиза прах и вода в картера. Оправих го бързо и безпроблемно. Интересното стана после. След като затворих всичко, реших да направя едно кръгче, за да се уверя че всичко е наред. Още като потеглих и ми се стори, че колата ускорява по-добре. Учудих се, защото не съм очаквал нищо такова, но излязох извън града и я пробвах от 0 до 100км/ч и изненадващо открих че времето ми е паднало с 2 секунди... Има ли някой от вас идея каква връзка може да има картерната вентилация с мощността на двигателя??? Или аз просто си внушавам нещо?
    Fiat Ritmo 105TC
    1600cc 105к.с.

    #2
    на каква кола ... на някои има значение
    Madness Motorsport
    (\__/)
    (='.'=) This is Bunny. Copy and paste bunny into your
    (")_(") signature to help him gain world domination.

    Коментар


      #3
      gad3n написа:
      на каква кола ... на някои има значение
      Fiat Ritmo 1.6 DOHC (105TC). Карбуратор, газова уредба. Нов филтър, ново масло... Описваният ефект го има и на газ и на бензин. Описваната картерна вентилация представлява просто маркуч, който влиза очевидно в картера (някъде под въздушния филтър) и във кутията на въздушния филтър, след филтъра. От маркуча е изведен извод, някъде долу и с тънък шлаух е свързан със карбуратора. Именно този шлаух ми е най-неясен къде точно отива.
      Fiat Ritmo 105TC
      1600cc 105к.с.

      Коментар

      Working...
      X