Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Полиране на стъкла

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Полиране на стъкла

    Така се случи, че автомобила на жена ми за няколко дена се управляваше от баща ми.Вината е и моя, че не съм проверил навреме за състоянието на перата на предните чистачки.Валяло е сериозен дъжд и чистачките са работели доста време. При такъв силен дъжд е нямало как да чуе или усети, че има проблем.Не му се сърдя.В резултат на това, сега са надраскани, знаете как се получава при подобни ситуации.Не е много, не е в основната видима област, но ме дразнят така.Въпроса ми е следния:Някой полирал ли е стъклата си, сам или в сервиз, възможно ли е такава операция и как стои въпроса, като пари.Съвета ще е безценен, ако ми препоръчате майстор, който да свърши това в Русе.На лични или тук в темата, за мен е без значение.
    .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
    www.cyxap.com

    #2
    Имам един въпрос - стъклото сменявано ли е някога или е оригиналното? Много често чета напоследък за надраскване по челното стъкло. Въпреки мението, че се причинява от перата на чистачките, аз съм категорично несъгласен с това, когато става дума за оригинални стъкла. Сори за отклонението, полирал съм стъкла, но на огледалата. Полирната паста я купих от бриколаж, не ме питай за марка или име, не помня. Просто попитай т.нар. консултанти. Ако стъклото ти е "меко", обаче, мисля че няма да стане. За всеки случай първо пробвай върху малък, незначителен участък. Успех.
    Fiat Marea 1.8i 16V
    Fiat Tipo 1.4i 8V
    Fiat Punto 1.6i 8V
    www.italauto-bg.net/forum/

    Коментар


      #3
      Знам къде правят тази процедура в София.Обаче излиза досто солено.Казаха ми,че го правели само на много екзотични или скъпи коли
      И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

      Коментар


        #4
        @RokambolДали е оригинално, не знам колега. Поне аз не съм го сменял. Най-вероятно са си оригиналните стъкла.Относно надраскването ... от чистачката е, със сигурност. Преди не беше така, а и си личи, че е точно на мястото, където се беше скъсало перото.Ще потърся подобна паста в Бриколаж, предполагам че пише как се прави полирането върху самата опаковка.@MartoModevМарто, какво означава солено?До стотина лева съм готов да дам, стига да се направи качествено, разбирай да не си личи.До София няма как да дойда, поне не с Punto-то на жена ми, но в действителност ако има техническа възможност, ще продължа с търсенето в Русе.
        .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
        www.cyxap.com

        Коментар


          #5
          В Бургас беше 30 лв преди Н.година.Сега не знам
          BRAVA TD100 ELX `98

          Коментар


            #6
            не се занимавайняма оправиясамо по-лошо може да стане
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #7
              Malone написа:
              До стотина лева съм готов да дам, стига да се направи качествено, разбирай да не си личи.
              Та ти ако дадеш 100лв. за тази процедура, по-добре сложи ново. Цената на ново е в този диапазон, ако не се лъжа.
              Manowar - Татко
              Еx Fiat Brava 1,6 16v 103hp ELX '97 LPG - Брависима
              Ex Fiat Marea Weekend 2.0 20v 147hp HLX '97 CNG - Марчето
              Ex Lancia Thesis 3.2 V6 230hp '06 LPG - Теси
              Fiat Multipla 1,6 16v 103hp Bipower '00 - Боко

              Коментар


                #8
                Гледал съм един приятел как полира оригиналното стъкло на вектра А със шкурка и пасти после. Цялата щуротия му отне повече от 5-6 часа и по мое мнение върши работа само за най малките деруги, а по-дълбоките си остават. Аз съм пробвал само с паста и полирмашина без преди това да прешкурвам и за около 2 часа резултата беше почти невидим. Това е материал, който се обработво изключително трудно. По-добре направо го сменяй с нов.
                Fiat Tipo 1.4i.e. 72hp 1993 - истинският автомобил
                Fiat Coupe 2000 16V 139hp 1995 - като хубавата жена - кеф ти е да си с нея, но ти къса нервите и джоба - продадена
                -------------------------------------------------------------

                Коментар


                  #9
                  Явно ще се кара така.Не че е нещо кой знае какво, но ме дразни.Смяна на стъкло ... не. Сменяха ми един път на бивша кола, благодаря, явно бях попаднал на майстори.
                  .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                  www.cyxap.com

                  Коментар

                  Working...
                  X