Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за скоростната кутия ТД100

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за скоростната кутия ТД100

    Някой може ли да ми каже къде се намира пробката за проверка на маслото на ТД100 (предполагам, че на jtd ще е същото)Никога не съм проверявал нивото на маслото, а и не съм го сменял.От известно време се появи много неприятно виене от към скоростната кутия.Най-изразено е виенето на 4-та скорости при подаване на пълна газ (без газ като се кара на скорост няма виене) Същото го има в по-малка степен и на 3-та и 5-та. На малките скорости по не се чува.От какво може да е това виене. Може ли просто маслото да ми е понамаляло или е нещо по сериозно?
    Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

    #2
    Ето колега дано ти помогне тази снимка.

    Коментар


      #3
      Здравейте,имам Мареа 1.9тд със сходен проблем. Има виене когато е на скорост и се подава газ, като при пета е най-малко.Има виене и при статично положение на колата, когато се подава газ. Като е освободена от скорост и се движи виенето липсва.Днес я взех от автосервиз, като и там не могат да кажат на какво се дължи.Единственото казаха, че са свалили пистовия ремък и не се чува виенето. Би следвало да е извън двигателя.Каква се оказа причината при вас?Благодаря предварително за инфото!К

      Коментар


        #4
        Добре де. Гледам, че по Аутодата го дават полусинтетично. Искм по принцип само да долея колкото е нужно. Но проблема е че искам да сложа Castrol Taf-X което обаче е синтетично. Същото доколкото поразгледах е и Тутелата. Някой има ли си на идея дали ще има проблеми?
        Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

        Коментар


          #5
          Geraka написа:
          Добре де. Гледам, че по Аутодата го дават полусинтетично. Искм по принцип само да долея колкото е нужно. Но проблема е че искам да сложа Castrol Taf-X което обаче е синтетично. Същото доколкото поразгледах е и Тутелата. Някой има ли си на идея дали ще има проблеми?
          Кастрол TAF-X е напълно синтетично трансмисионно масло 75W90 GL4-GL5. Това е много добро масло, стига да му е гарантиран произхода. При вносителя Мотобул е 40лв/л. Спокойно може да го използваш. Нищо няма да и стане на скоростната кутия. Дори е по-добре от Тутелата, която ако не се лъжа е само GL5.
          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

          Коментар


            #6
            Danchojn написа:
            Кастрол TAF-X е напълно синтетично трансмисионно масло 75W90 GL4-GL5. Това е много добро масло, стига да му е гарантиран произхода. При вносителя Мотобул е 40лв/л. Спокойно може да го използваш. Нищо няма да и стане на скоростната кутия. Дори е по-добре от Тутелата, която ако не се лъжа е само GL5.
            За маслото съм сигурен, че е оригинално и внесено от Германия при това на добра цена. Искам само да долея от него ако се налага, а не искам да сменям цялтото. И въпроса е дали са съвместими с това вътре?
            Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

            Коментар


              #7
              Съвместими са. Но крайният резултат от смесването ще е масло с по-ниски характеристики от тези на Кастрола със сигурност. Това може да го направиш, но само временно, защото за да се постигнат определени норми на маслото се използват присадки. А всяка марка има своя технология. Не че присадките са различни, но когато базата от която се изхожда е различна(а това в случаят е сигурно) процентното съдържание на определени присадки в едното и другото масло е различно. Така като краен резултат ще получиш масло, при което едни присадки ще са предозирани, други ще са по-малко, трети се неотрализират. Това е причината да не се смесват, но няма да се пресекат и изгубят основните си змазочни качества. По същата причина не се препоръчва да се мешат и еднакви дори масла, но от различни партиди.Така че, може но за кратко. Най-добрият вариант, щом Кастрола е истински, махаш Тутелата и зареждаш с него.
              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

              Коментар


                #8
                Мерси за разясненията.Май ще ида да сменя цялото масло. И без това имам точно 2литра Кастрол. Ще пиша след това дали има подобрение във скоростната кутия и най-вече дали ще намалее виенето, макар че се съмнявам. Четох някъде, че трябва да се сменят лагери в скоростната кутия при такова виене.
                Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                Коментар


                  #9
                  Смених го. Старото, което източихме беше червеникаво на цвят и бистро, което доста ме учуди. Колата е на 220000км по килимоетраж. Промяна май никаква няма. Скоростите може би се сменят идея по-лесно, но може и да си въобразявам. Виенето на 4та го има. На 3та не го чух. Утре я изкарвам извънградско и ще слушам какво става.Събра точно 2 литра и преля.
                  Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                  Коментар


                    #10
                    Каквото и да сипеш вътре, не може да очакваш веднага ефект. Ако нивото на шума е високо, не очаквай да изчезне, но може да намалее и да не се увеличава, което пак е добре.Червеникавият цвят обаче ме притеснява. Прилича на хидравлично масло, което ако е така, ефектите и шумовете от скоростната почват да стават обясними. Не знам в тези скоростни да е допустимо сипването на такава течност.
                    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                    Коментар


                      #11
                      А защо си така сигурен, че виенето е от там?
                      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                      Коментар


                        #12
                        Danchojn написа:
                        А защо си така сигурен, че виенето е от там?
                        Ами знам ли и аз. Най-много се чува на 4-та под 2000 оборота и като и дадеш повечко газ. Същото преди го имаше и на 3та и 5та, но по-слабо. Сега като че ли не го чувам. Ще я покарам така пък ще видим. За скоростите след като покарах още малко вече съм убеден, че влизат по-добре.Преди си мислех, че е от лагера на компресора на климатика понеже беше много разбит, но след смянта му виенето остана.
                        Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                        Коментар


                          #13
                          С този Кастрол със сигурност ще ти е по-добре на скоростната кутия. Това е много качествено масло.
                          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                          Коментар

                          Working...
                          X