Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ще имали проблем- свещи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ще имали проблем- свещи

    двигатела е 1,6 карборатор, до сега е работил със свещи с един електрод, та ще имали някакви проблеми ако сложа едни свещи BERU с три електрода. И ще има ли някаква разлика в работата на двигатела.
    Tofas- Sahin 1.6 карб.

    #2
    Re: ще имали проблем- свещи

    ForceWere написа:
    двигатела е 1,6 карборатор, до сега е работил със свещи с един електрод, та ще имали някакви проблеми ако сложа едни свещи BERU с три електрода. И ще има ли някаква разлика в работата на двигатела.
    Аз направих такава смяна,но друга марка.Доволен съм.Пробега им е 60 000км.Предполагам ,че запалването ти е електронно и ще усигори по-широкия фронт на искрата.
    Темпра 1.6-карб.-бързина на разумна цена.

    Коментар


      #3
      да запалването е електронно, възможно ли е нещо да се натовари много то или бобината и да изгори нещо.
      Tofas- Sahin 1.6 карб.

      Коментар


        #4
        ForceWere написа:
        да запалването е електронно, възможно ли е нещо да се натовари много то или бобината и да изгори нещо.
        Не, няма такова натоварване, както ти казва Alex12 само ще се осигури по голямо огнище на възпламеняване от което се подобрява горивния процес!

        Коментар


          #5
          Не,няма проблем.Само ако беше Москвич,с чукче и наковалня ,нямаше да прескача искрата през трите електрода! Малко утринен хумор...
          Темпра 1.6-карб.-бързина на разумна цена.

          Коментар


            #6
            екстра, мерси и на двамата за разяснението
            Tofas- Sahin 1.6 карб.

            Коментар


              #7
              Колега и аъ съм решил да слагам беру,но никъде не видях да препоръчат 3 електродни свещи!Те произвеждат с 4 електрода и на страницата им препоръчват за нашите коли UXF 79 ,като аз съм се спрял на моделът UXF 79 P,който е с платина.Просто го споменавам,за да не се натъкнеш на някой ментак!
              Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
              Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

              Коментар


                #8
                Тъй и тъй сме на тема свещи.Хубаво изглеждат 3 и 4 електродните, със какви ли не покрития и сплави, но в същото време същите тези производители (на свещите) предлагат свещи за двигатели работещи с LPG и въпросните са със един електрод, който дори е малко по тънък и издължен, а разтоянието между електродите 0.5-0.6.Та в контекста на всичко това, ние които караме 80% на газ (LPG) какви свещи да предпочетем?Доста ми е интересен въпроса.
                ex. Fiat Marea 1.6 16 - 1999
                Mazda 6 2.0 Petrol GY 2006

                Коментар


                  #9
                  И аз мислих по този въпрос за LPG, но за сега ще си карам с обикновенни свещи.И да питам кой свещи са по добри БОШ или БЕРУ
                  Tofas- Sahin 1.6 карб.

                  Коментар


                    #10
                    ForceWere написа:
                    И аз мислих по този въпрос за LPG, но за сега ще си карам с обикновенни свещи.И да питам кой свещи са по добри БОШ или БЕРУ
                    на бош ментетата са просто навсякъде заложи на беру вероятноста за менте е много по малка
                    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                    UNO 1.0 FIRE

                    Коментар


                      #11
                      дочух такива неща за Боша, но аз неги взимам от България
                      Tofas- Sahin 1.6 карб.

                      Коментар


                        #12
                        ForceWere написа:
                        дочух такива неща за Боша, но аз неги взимам от България
                        тогава които и да вземеш няма да сбъркаш аз бих взел по евтините :D
                        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                        UNO 1.0 FIRE

                        Коментар


                          #13
                          боша и беруто са на една цена,има някакви денсо и са с 4$ по скъпи, но не съм ги чувал- затова и неги пускам за коментар.
                          Tofas- Sahin 1.6 карб.

                          Коментар


                            #14
                            Денсо са много добри свещи - особено иридиевите!Моят съвет е да вземеш или Беру или Денсо!
                            Lancia Kappa 2.4 JTD 99`
                            Uno 75 1.5i.e.8V 88`

                            Коментар


                              #15
                              И каква само за справка е цената на въпросните свещи извън България. :D
                              ex. Fiat Marea 1.6 16 - 1999
                              Mazda 6 2.0 Petrol GY 2006

                              Коментар

                              Working...
                              X