Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Радар-детектори и техните честотни ленти...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    alvanovo написа:
    Камерите не може да ги засечете с радар детектора..........
    Как за не може? Нали и те са радари? И аз ги ловя.

    Коментар


      #17
      коцев написа:
      Момчета ,оставете ги тия пусти антирадари ами се концентрирйте в самото каране по пътищата . И когато се казва че в населено място трябва да се кара бавно и внимателно то го спазвайте защото не знаете кога и къде може нещо да ви изкочи. http://www.standartnews.com/news/det...83%D1%88%D0%B0
      Това както го казваш е до някъде хем така, хем не е така.Ще ти дам пример с мен какво се получи точно, а ако си бях сложил радар детектора нямаше да имам тези разправии.Та карам си на извънградски път, леко, бавно без да превишавам скоростта, като ще видиш защо и с колко съм карал.Та карам си аз и по едно време на едно спускане едвам забелязвам един знак, скрит в храсталаците гордо стоящ надпис 40км/ч. Та автоматично по закон знаем, че нямат право от ограничение 90км/ч да смъкват скоростта на 40км/ч само с един знак. Та подминавам знака и викам дай да отпусна газта на колата, че и без това спускане да се придържам в закона максимално. Отпускам педала на газта и след около 2 секунди изкача една зелена нинджа гордо развяваща пръчка с надпис "МВР" върху нея и аз какво, трябва да спра. Давам десен мигач и спирам до него. Аз бях предната кола, а точно зад мен караше жената с другата кола. Като видя, че ме спират и тя десен мигач и спира зад мен, солидарна Той й дава красноречив сигнал, че са ме спрели мен, а тя да върви, ама тя красноречиви знаци от колата я виждам, че е с мен и няма да тръгва. Та ми стана забавно, но както и да е отклоних се от темата.Та колата, която я карах беше натоварена, просто за протокола да го отбележа. Та идва полицая там по надлъжния си ред, представя се и ми разправя какво съм нарушил. Какво беше нарушението - превишена скорост естествено.Та си поисках да видя с колко са ме спрели и оп радара показва гордо 72км/ч.Та значи общо съм карал с не повече от 75 до 80км/ч през целия път и какво.Какво да обясниш на тези полицаи?Та първо, че те нарушават закона и от 90км/ч с един знак 40км/ч не е законосъобразно. За да намалиш до тази скорост какво, скачаш на спирачките ли?Та аз точно това обясних, че съм върнал една скорост надолу, колата натоварена, не мога да държа спирачката да не я прегрея и т.н.Та накрая излезеха точни полицаите та не ми писаха акт, вярно!Ама ако ми бяха писали какво да се обяснявам, да съдя държавата ли? Че ми слагат знак, който не трябва да е там. Или ако го спаза и трябва да скоча на спирачката от 90 до 40км/ч да намаля за 10 метра, защото и без това знака беше закрит от храсти и примерно жената да не очаква такава идиотска ситуация и да ме удари отзад?Аз виждам само в тези ситуации ползата от радар детектор.Или последния акт за превишена скорост ми е пак с колко - 72км/ч Явно я обичам тази скорост.Примера -> карам си извънградско и влизам в Плевен.Та на табелката на Плевен отпускам педала на газта и колата сама да си намалява, та да влезна в ограничението за скоростта, нали съм съвестен гражданин. Път голям, разделен като за летище. И хоп, след има няма 100-200 метра след табелата на Плевен, пак нинджа, палката от горната ситуация, хоп 72км/ч, акти и бягай на пясъчника. Не, мерси, за това на извънградски път винаги си използвам радар детектора.Впрочем точно от този акт и детектора не ме спаси, защото бях с него Та ме застреляха, бях единствена кола 1км и 1км пред и зад мен нямаше друг, та описвам ситуацията по-горе, тъкмо минавам табелката, отпускам педала на газта, минавам сигурно 50 метра и детектора като изтрещял се разквича на умряло, аз на спирачката и нинджата едновременно с моя крак на спирачката изскочи от храста. :D
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #18
        [quote]Впрочем точно от този акт и детектора не ме спаси, защото бях с него
        С една дума с радар ,без радар все тая. :D
        Фиат Панда 1.2 2006година
        Синджира си идва ,а козата я няма...

        Коментар


          #19
          [quote="коцев"]
          Впрочем точно от този акт и детектора не ме спаси, защото бях с него
          С една дума с радар ,без радар все тая. :D
          Не е така.

          Коментар


            #20
            Тая скорост 72 км/ч явно е много актуална, защото и аз преди има няма 3 години "изпрах пешкира" в севлиево. Типичната ситуация - колата която бяха спрели тръгва и на мен ми набиват тяхната глоба. Според мен това е ползата от тези радари - знаеш кога си виновен и можеш да оспориш.
            Fiat Tipo 1.4i.e. 72hp 1993 - истинският автомобил
            Fiat Coupe 2000 16V 139hp 1995 - като хубавата жена - кеф ти е да си с нея, но ти къса нервите и джоба - продадена
            -------------------------------------------------------------

            Коментар

            Working...
            X