Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бутони за ел. стъкла

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Бутони за ел. стъкла

    Бутоните за ел. стъклата трябва ли да светят?
    FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

    #2
    Re: Бутони за ел. стъкла

    Gugev написа:
    Бутоните за ел. стъклата трябва ли да светят?
    Да! Ако не ти светят отвори ги внимателно и презапои светодиодите. Много от колите ни имат този проблем. Аз след, като презапоих си светят, като стой та гледай! Между другото свети ли ти пепелника и запалката?
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      Re: Бутони за ел. стъкла

      Vladim написа:
      Gugev написа:
      Бутоните за ел. стъклата трябва ли да светят?
      Да! Ако не ти светят отвори ги внимателно и презапои светодиодите. Много от колите ни имат този проблем. Аз след, като презапоих си светят, като стой та гледай! Между другото свети ли ти пепелника и запалката?
      Пепелник запалка ел. стъкла нищо не ми свети.Пепелника и запалката ги оправих смених им крушките ама тия бутони така и не разбрах как се оварят само разбрах от форума че много се чупят

      Коментар


        #4
        Re: Бутони за ел. стъкла

        gdd55 написа:
        Пепелник запалка ел. стъкла нищо не ми свети.Пепелника и запалката ги оправих смених им крушките ама тия бутони така и не разбрах как се оварят само разбрах от форума че много се чупят
        Чупят се, но ако се пипа внимателно няма проблем. Като свалиш панела с бутоните разгледай отдолу и ще разбереш, как се вадят, а после и разглабят. Аз моите преди половин година ги отварях така, че детайлно не мога да разкажа, как става-забравил съм.
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          Някоя схемичка нещо някой няма ли да изкара че той никой не може да обясни как точно става фатката,апък много ме е страх да не счупя нещо защото съм голям късметлия

          Коментар


            #6
            Трябва да светят, но първо е свалянето. При Типо, развиваш дръжката на вратата отвътре и толкоз. Има два болта.
            Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
            Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

            Коментар


              #7
              Виж тук: http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...E0%F2%E0%F2%E0

              Коментар


                #8
                Re: Бутони за ел. стъкла

                Vladim написа:
                запалката?
                И запалката ли свети? Хмм, къде се намира диода? Аз си мислех, че само пепелника има лампичка!
                "..разбушувалите се емоции в мен катализираха горчива сълза, която сякаш
                дирижирана от изкусен режисьор тупна точно върху ключодържателя ми "Фиат" , на който стои ключът към "сърцето" на моят автомобил.." :]
                Brava 1.4 12V

                Коментар


                  #9
                  Светят

                  Врътките на климатика светнаха. Продължаваме с бутоните за ел. стъклата, и пепелника. Запалката все още свети
                  FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

                  Коментар


                    #10
                    Re: Бутони за ел. стъкла

                    source написа:
                    Vladim написа:
                    запалката?
                    И запалката ли свети? Хмм, къде се намира диода? Аз си мислех, че само пепелника има лампичка!
                    Не е диод, а е крушка и се разблабя супер идиотски. Трябва да ти свети зеленият ринг на запалката. крушката е отдолу и отзад... С много търпение и изобретателност се сменя! Аз я сменях отдавна и повече подробности не мога да дам. Само си спомям, че като изкарах основата на запалката от корпуска и трябваше още нещо да разглабям и с него видях голям зор докато се докопам до крушката.P.S. Тази операция с бутоните, запалката и пепелника трябва да се снима и сложи в "Често задавани въпроси..." че мине не мине седмица и някой се присеща да пита...
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар


                      #11
                      Аз със запалката си поиграх малко и като неможах да я разглобя,се отказах,за да не счупя нещо.

                      Коментар


                        #12
                        отговор

                        Най-накрая в купето на Мареата всичко светна. След презапояване на светодиодите и съпротивленията в бутоните за управление на ел.стъклата се появи едва забелижима светлина. Предлагам ви:-купете светодиоди ф3mm-съпротивления R820 ohm/0,25W-разпойте фабричните, и ги заменете с купените, като спазвате поляритета на диода; във бутоните има достатъчно място за монтирането на новите елементи.Днес направих това, изпробвано е! Свети добре.
                        FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

                        Коментар


                          #13
                          Re: отговор

                          Gugev написа:
                          Най-накрая в купето на Мареата всичко светна. След презапояване на светодиодите и съпротивленията в бутоните за управление на ел.стъклата се появи едва забелижима светлина. Предлагам ви:-купете светодиоди ф3mm-съпротивления R820 ohm/0,25W-разпойте фабричните, и ги заменете с купените, като спазвате поляритета на диода; във бутоните има достатъчно място за монтирането на новите елементи.Днес направих това, изпробвано е! Свети добре.
                          Фабричните не светят особено ярко за да не се "набиват" в очите на шофьора и да го разсейват
                          Frontera Sport, X20SE март 1998

                          Коментар


                            #14
                            Re: отговор

                            Gugev не направи ли снимки на процедурата??
                            Fiat Marea Weekend 1.6 16v SX '98г.
                            Lancia Dedra 1.6 91г.

                            Коментар


                              #15
                              смяната на светодиодите в бутоните за управлението на стъклата е лесно.трявва само плоска тънка отверка и поялник в повечето случеи трябва само да се презапои светодиода и резистора.За повече светлина може да се добави още един светодиод с цвят по избор.запалката наистина е идиотски сглобена,наложи ми се да сваля целия пепелник с запалката за по лесно самата запалка се вади от зелената пласмаса която е около нея. има 2 зъбчета които я държат вътре в самото гнездо
                              HONDA I-VTEC

                              Коментар

                              Working...
                              X