Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бутони за ел. стъкла

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Собственик съм на Фиат Браво ЖТД 1,9 , 2001 година.При мен и трита бутона за стъклата несветиха.Днес смених само резисторите с обикновенни около 300 ома и сега всичко е наред.На лявата врата където е водача са два бутона,там се сваля цялата пласмаса(има два винта в дръжката) и се издърпва,може да се помага с права отвертка,изваждат се от куплунга и дръгото е лесно.Успех на всички .

    Коментар


      #32
      Трябва да сложиш резистор с най-малко същото съпротивление, иначе минава по-голям ток и им съкращаваш живота. Ако не се лъжа, беше SMD 391 ом. По принцип достатъчно е било да направиш по-здрава спойка, там рядко дефектира някой елемент.

      Коментар


        #33
        колеги здравейте, след като сменихме диодите на бутоните за стъклата на Бравото, искам да сменя и тези който са за регулуране на огледалата, та въпроса ми е как се свалят бутоните, вчера мислих направо да ги измъкна с отвертка, но викам първо да питам че не ми се сваля цялата конзола? Мерси предварително.Хубав ден на всички.

        Коментар


          #34
          Ако искате да си смениете светлините на бутона за регулиране на огледалата, можете да го направите като измъкнете капачето на който е самия бутон.Става съвсем лесно и просто с ръка се надига от задната страна и се дърпа назад (към ръчната).Изважда се куплонга на буксата,избутва се бутона. Самия бутон се разглобява с тънка отвертка има по две чопчета от двете страни, виждат се съвсем ясно.Приложил съм снимка (не е много добра) как изглежда бутона отвътре.Мога да кажа че има два свето диода един до друг от тънките мисля че са 3 мм единия стои малко по нависоко и е за регулирането на посоките (големия кръгъл джойстик) , малкия е за сменяне на огледалата. Едини направо влиза в прозрачен пластмасов отражател за равномерна светлина.И двата светят зелено и са вързани само с един резистор.Лесно могат да се премахнат и да се ползва същото съпротивление. Успех на всички аз ще ги сменям друг ден че днес всички магазини почиват.
          Прикачени файлове

          Коментар


            #35
            Здравейте колеги. Говорим за Браво ЖТД, под средната конзола(където са бутните за ел.гледалата има още една букса която никъде не е свързана, при контакт има на нея 12 волта, имате ли представа за какво е? Мен ме интересува всъщност монтирането на ключе за Лед светлини точно на тази конзола,така или иначе ще се наложи да прекарвам кабел до там, та да разбера другия край на тая букса къде да го търся, че да го ползвам на готово.

            Коментар


              #36
              я кажете на фиат брава elx или exl не знам как се води трябва ли да има такива диоди на средната конзола за огледалата за стълката отляво и дясно?
              Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

              Коментар


                #37
                GaTio2 написа:
                я кажете на фиат брава elx или exl не знам как се води трябва ли да има такива диоди на средната конзола за огледалата за стълката отляво и дясно?
                Има.
                Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
                ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

                Коментар


                  #38
                  Никой ли няма идея за въпросната букса от предния ми пост?

                  Коментар


                    #39
                    А ще ми кажете ли някой добър сервиз в София , който се занимава с тези неща , защото аз не съм много на ти с токовете ?
                    Fiat Bravo 97 набор 1,6 16V

                    Коментар


                      #40
                      Всеки квартален сервиз за електроника ще ти направи каквото искаш, а ако дойдеш на среща на форума, може някой добър колега да го направи срещу едно кафе, но трябва да си носиш светодиодите и съпротивленията.

                      Коментар


                        #41
                        Откъде в София мога да си взема SMD диоди
                        "Мощността определя с каква скорост можеш да се блъснеш в дадена стена, а въртящият момент определя колко ще се премести стената"

                        Коментар


                          #42
                          От магазини за електроника. В центъра се сещам за магазина на Комет Електроникс, вероятно има и в Конрад, а в Хаджи Димитър съм купувал от едно магазинче за електронни неща, което се пада малко преди Практис, като идваш от Вл. Вазов, се пада отдясно в един панелен блок.

                          Коментар


                            #43
                            ogi28b написа:
                            От магазини за електроника. В центъра се сещам за магазина на Комет Електроникс, вероятно има и в Конрад, а в Хаджи Димитър съм купувал от едно магазинче за електронни неща, което се пада малко преди Практис, като идваш от Вл. Вазов, се пада отдясно в един панелен блок.
                            В Конрад няма.Къде в центъра е Комет Електроник.
                            "Мощността определя с каква скорост можеш да се блъснеш в дадена стена, а въртящият момент определя колко ще се премести стената"

                            Коментар


                              #44
                              ТУК

                              Коментар


                                #45
                                ogi28b написа:
                                "Мощността определя с каква скорост можеш да се блъснеш в дадена стена, а въртящият момент определя колко ще се премести стената"

                                Коментар

                                Working...
                                X