Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

цената на дизела в Гърция

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    цената на дизела в Гърция

    Колеги, не съм сигурен дали темата е в точния размер, но:Питам се каква е цената на дизела в Гърция? Предстои ми пътуване натам та си мисля да напълня догоре в БГ защото дочувам, че доста скочили цените там... Другото нещо - на границата си минаваш само срещу лична карта предполагам, зелени карти и др.подобни документи не показваш, нали така?
    Fiat Marea JTD 110 Weekend ELX - 2000г

    #2
    по-скъпо еот вчера вдигнаха и ДДС-то, т.е. още по-скъпосипвай от тукминаваш с лична картазелена карта никога не са ми искали (но си я нося, че всичко става)
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Мхм точно така, че някой път и личната не проверяват. Пък да не се уплашиш от цените там сложи някоя туба в багажника да ти се намира.
      Chrysler Voyager 2.5TD/ 2000г.
      ex. Fiat Tempra /`91 / 1.9TDS

      Коментар


        #4
        Re

        Дизела е с около лев лев и нещо отгоре на нашия.От опит за зелената карта според мен е задължителна. В Румъния където режима е почти същия ми разбиха колата и като дойде полицията първата им дума беше зелена карта. След протоколи и снимки ходене в тяхната полиция след това в България ми платиха всичко.Имах нашенско и международно каско , ГО за ЕС и зелена карта.Ако нещо от това липсваше можеше да пия една студена вода.Единствено откарднатите неща не се възстановяват.За да ти ги възстановят трябва да има следствие в страната която е станала кражбата - така че никакви вещи в купето били скъпи или евтини.При мен разбиха за празен калъф от елементарен фотоапрат и мъжка чантичка с две отверки,клещи и три гаечни ключа които ми ги бяха оставили много тъпо , но някога човек се разсейва.След това от един строителен хипермаркет си купих плексиглас,макетно ножче,трионче и си измайсторих странично стъкло.

        Коментар


          #5
          Последно бях преди месец и нафтата беше 2.60лв а бензина 3.40,Гърците са толкова мързеливи,че даже те гонят преди да им дадеш личната си карта,спазвай ограниченията или карай плътно зад някакъв Грък,те карат като за световно,ще се увериш сам.Само ще ти кажа,че за тях 180-190 са нищо.Полиция има рядко но ако те хванат в нарушение става страшно,90% от хората там знаят Анг..,но ги мързи да говорят.
          ex. punto elx 1.2i
          Lancia Libra 1.6

          Коментар


            #6
            Миналата седмица нафтата беше 1.29-1.33Е.
            Octavia RS
            Evo 10-служебната играчка.

            Коментар


              #7
              Red Storm написа:
              Миналата седмица нафтата беше 1.29-1.33Е.
              Определено ще напълня догоре тука. До там са около 260 км по мои сметки /мястото е тузла, офринио/, та при всички положения да ми стигне. ОМВ има в Благоевтрад, напът ми е. До Кулата мисля че няма друго ОМВ. Затова пък Лукойл май има обилно, ще допълня там за да засека разход.
              Fiat Marea JTD 110 Weekend ELX - 2000г

              Коментар


                #8
                petio4528 написа:
                Последно бях преди месец и нафтата беше 2.60лв а бензина 3.40,Гърците са толкова мързеливи,че даже те гонят преди да им дадеш личната си карта,спазвай ограниченията или карай плътно зад някакъв Грък,те карат като за световно,ще се увериш сам.Само ще ти кажа,че за тях 180-190 са нищо.Полиция има рядко но ако те хванат в нарушение става страшно,90% от хората там знаят Анг..,но ги мързи да говорят.
                Ако има капани ката тука /примерно ограничение 60 км. извън населено място за 2 керемидки / винаги може да ти намерят нарушение..
                Fiat Marea JTD 110 Weekend ELX - 2000г

                Коментар


                  #9
                  bobist написа:
                  Red Storm написа:
                  Миналата седмица нафтата беше 1.29-1.33Е.
                  Определено ще напълня догоре тука. До там са около 260 км по мои сметки /мястото е тузла, офринио/, та при всички положения да ми стигне. ОМВ има в Благоевтрад, напът ми е. До Кулата мисля че няма друго ОМВ. Затова пък Лукойл май има обилно, ще допълня там за да засека разход.
                  Може и да метнеш в багажника две десетлитрови туби от вода,грижливо завити в найлон.Ако те притеснява,че няма да ти стигне горивото. Няма да ти направят проблем.Правя го този номер,като ми се налага повече обикаляне из Гърция.
                  Octavia RS
                  Evo 10-служебната играчка.

                  Коментар


                    #10
                    здравеите за дизела в Гърция мога да кажа 4е има и по евтин вариянт окло 80 цента , водят я терманси (за отопление) аз карам единствено с такава ве4е 6 месеца и нямам никви проблеми (100 тд) миналсам над 10000 км :D
                    който разбира на ФИАТ се спира FIAT BRAVO 1.9 100TD

                    Коментар

                    Working...
                    X