Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Няколко въпроса за Фиат Брава

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Няколко въпроса за Фиат Брава

    Първо се извинявам ако това не е точния раздел тъй като съм нов. Искам да попитам при палене на колата на таблото до индикатора за акумулатора(от лявата му страна) се появява едно като лампичка и докъто не изгасне и да въртиш няма да запали.Така казаха в един сервиз.Даваш контакт чакаш да изгасне това и палиш и мисълта ми е за какво всъшност е това? Ето снимкаНе можах да го хвана точно защото мн бързо изчезна тоя път и не ми се занимаваше но мисля,че се сещате.Също така понякога не гасне и се налага наново да дам контакт за да изчезне и да мога да запаля.Надявам се ме разбрахте.А 2рия въпрос е това счупил ли съм го или просто е паднал "болта" който го държи в средата?Предполагам се разкача радиото и от там се слага ново такова ако е счупено.Дайде съвет.п.п.И още 1 въпрос.На 2рата снимка се вижда как съм напъхал една свинска опашка между копчетата на радиота за касетата защото като не са натиснати вътре се върти все едно превърта касета и радиота не работи.Когато са натиснати няма проблем,но е дразнещо когато понякога не се задържи все пак това е временно решение.Проблема се появи от как 1 пичове от сервиза отваряха радиото.Благодаря предварително

    #2
    Здравей колега, добре дошъл във форума!
    Искам да попитам при палене на колата на таблото до индикатора за акумулатора(от лявата му страна) се появява едно като лампичка и докъто не изгасне и да въртиш няма да запали.Така казаха в един сервиз.Даваш контакт чакаш да изгасне това и палиш и мисълта ми е за какво всъшност е това?
    Въпросната лампа е контролната лампа на компютъра на мотора. По принцип светва за ~2 сек при подаване на контакт. Ако светне по време на движение или не изгасне, значи имаш проблем. Голям или малък - това се разбира на диагностика.
    Fiat Marea 1.8 16V ELX

    Коментар


      #3
      По 2-я въпрос няма да стане с махането на касетофона : ) .Трябва да се вади и конзолката ако е счупено да се смени, ето една тема която може да помогне: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=11703 П.П А по въпроса за касетофончето .... незнам, не мисля и че някой би могъл така на сляпо да помогне - явно е че е нещо по механиката вътре. Отвори го и си го огледай, едва ли е нещо сложно, иначе модела ти е "AD 182 M", ако ти потрябва за някакви manual-и ако търсиш.
      Fiat Brava 1.4/12v (96).... ммм бордо !
      Citroen Berlingo 1.4/8v (04)

      Коментар


        #4
        tedynaidenov написа:
        Здравей колега, добре дошъл във форума!
        Искам да попитам при палене на колата на таблото до индикатора за акумулатора(от лявата му страна) се появява едно като лампичка и докъто не изгасне и да въртиш няма да запали.Така казаха в един сервиз.Даваш контакт чакаш да изгасне това и палиш и мисълта ми е за какво всъшност е това?
        Въпросната лампа е контролната лампа на компютъра на мотора. По принцип светва за ~2 сек при подаване на контакт. Ако светне по време на движение или не изгасне, значи имаш проблем. Голям или малък - това се разбира на диагностика.
        А дали е тя или е лаБата на Фиат code. Ако е оранжева е второто. Това е лампата на електронния имобилайзър, който разпознава ключа на колата и също няма палене преди да изгасне - точно при тази лампа наистина никога. Защото при контролната на двигателя (червена инжекция) палене има понякога дори и да свети. Но не и при оранжевата (с формата на ключе).
        She was only a whisky maker but he loved her still.

        Коментар

        Working...
        X