Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпросче за термостата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпросче за термостата

    Колеги, по принцип май всичко ми е ОК с термостота защото колата си държи постоянно температурата около 90 градуса в града, но ми направи впечатление, че извън града не пада темп. под средата?!? А иначе нямам съмнение нито за неправилно отчитане на уреда, нито в темп. датчик. Не мисля да предприемам някви ремонти защото съм си супер доволен от колицата, просто ей така си питам. Не трябва ли извън града с 120-130 км. каране температурата да пада с 1-2 чертички под средата??
    Bravo 1.6 16v

    #2
    Re: Въпросче за термостата

    chris написа:
    Колеги, по принцип май всичко ми е ОК с термостота защото колата си държи постоянно температурата около 90 градуса в града, но ми направи впечатление, че извън града не пада темп. под средата?!? А иначе нямам съмнение нито за неправилно отчитане на уреда, нито в темп. датчик. Не мисля да предприемам някви ремонти защото съм си супер доволен от колицата, просто ей така си питам. Не трябва ли извън града с 120-130 км. каране температурата да пада с 1-2 чертички под средата??
    При изправен термостат и изправни всички останали джаджи по системата - НЕ!
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #3
      Re: Въпросче за термостата

      kiro_of_the_day написа:
      При изправен термостат и изправни всички останали джаджи по системата - НЕ!
      Значи викаш - всичко е ОК
      Bravo 1.6 16v

      Коментар


        #4
        колега аз сам със същатата кола и по магистралата при скорост 130-140км термостата ми стои някъде на 1/3 , демек около 2-3 чертички под средата. нещо не ми е наред ли?
        Fiat Stilo JTD ....sold
        Volvo C 70 ....

        Коментар


          #5
          На мен при извънградско ми пада под 90 градуса ... иначе градско си държи 90 ...

          Коментар


            #6
            Mescalin написа:
            колега аз сам със същатата кола и по магистралата при скорост 130-140км термостата ми стои някъде на 1/3 , демек около 2-3 чертички под средата. нещо не ми е наред ли?
            Еми и аз така мисля, че трябва да бъде ама нещо сега съм озадачен. Ако някой може да спусне малко повече инфо...
            Bravo 1.6 16v

            Коментар


              #7
              Аз съм с нов термостат и на извънградско също ми пада с 1 - 1,5 деления под средата. Което означава, че термостатът макар и нов, не е читав. Но вече ме е страх да купувам повторно термостат, за да не се окаже, че и той се държи по същия начин, а иначе струва близо 80 лв.
              Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

              Коментар


                #8
                само ако изключиш от скорост ще пада малкоиначе не се притеснявайвсичко ти е о.к.
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #9
                  sev написа:
                  само ако изключиш от скорост ще пада малкоиначе не се притеснявайвсичко ти е о.к.
                  А пък през зимата извън града падаше с 2 чертички, а сега - не. Много странно!!
                  Bravo 1.6 16v

                  Коментар


                    #10
                    chris написа:
                    sev написа:
                    само ако изключиш от скорост ще пада малкоиначе не се притеснявайвсичко ти е о.к.
                    А пък през зимата извън града падаше с 2 чертички, а сега - не. Много странно!!
                    E koe e странното, колега? Сега температурите са доста по високи, просто зимата е имало доста по голямо охлаждане и не е успявало да поддържа работна температура от 90о, а сега ти работи читаво.
                    FIAT Bravo 1.6 16V '97

                    Коментар


                      #11
                      blader написа:
                      E koe e странното, колега? Сега температурите са доста по високи, просто зимата е имало доста по голямо охлаждане и не е успявало да поддържа работна температура от 90о, а сега ти работи читаво.
                      Епа де да знам, просто мислех, че винаги трябва да спада малко извън града.
                      Bravo 1.6 16v

                      Коментар


                        #12
                        chris написа:
                        blader написа:
                        E koe e странното, колега? Сега температурите са доста по високи, просто зимата е имало доста по голямо охлаждане и не е успявало да поддържа работна температура от 90о, а сега ти работи читаво.
                        Епа де да знам, просто мислех, че винаги трябва да спада малко извън града.
                        карай си спокойно
                        2015 Renault Megane Expression GT
                        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                        Всичко за FIAT Bravo 2007

                        Коментар


                          #13
                          При мен термостата стои на едно полужение (малко под средата) независимо дали я карам в града или извън дали през зимата или лятото. Случва се някой път в града при задръствания да се повиши температурата след което се включва перката и за около минута се връща в предишно полужение. Според мен не е нормално да ти дава такива разлики- не би трябвало да мърда нагоре надоло. Провери все пак дали не си е тръгнал термостата.

                          Коментар

                          Working...
                          X