Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Монтаж на сонда на резервоар (пунто1)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Монтаж на сонда на резервоар (пунто1)

    Здравейте!Наложи ми се днес да демонтирам сондата в резервоара на едното пунто и при монтирането обратно се видях в чудо.Гривната която хваща отгере сондата неще да се завие както трябва и това си е.Колкото и пъти да се опитам да я сложа, все се завинтва под ъгал. Какво ли не направих и не ще и неще.Извършвал съм и преди тая операция, но на другото пунто (имам 2) и там положението е идентично но все пак оспявам някак да завия пръстена който държи въпросната сонда. На това с което днес си играх просто не успях да завия скапания пръстен както трябва.Та се чудя да не би да си има някакъв чалъм за завинтване на въпросния пръстен/гривна?Някой дали е сменял бензиновата помпа на пунто и да знае каква е цаката?
    _/''''''''''''''''''''''''\_
    //---------------\\
    [( )== //// ==( )]
    |_|'------------'|_| ....Punto

    #2
    Аз съм сменявал и то няколко пъти и споделям притесненията ти. Завиването на пръстена става най-лесно, когато се натисне в две противоположни точки и същевременно се завърти. Няма друг начин, чалъм или нещо особено. Изнервящо е, но няма как, продължавай да опитваш.
    Fiat Marea 1.8i 16V
    Fiat Tipo 1.4i 8V
    Fiat Punto 1.6i 8V
    www.italauto-bg.net/forum/

    Коментар


      #3
      Да. Бая си поиграх, но стана.Номера е, че след определен брой завъртания капачкате се намества някак си от самосебеси.Може да се наложи и с чук и отверка да и се помогне
      _/''''''''''''''''''''''''\_
      //---------------\\
      [( )== //// ==( )]
      |_|'------------'|_| ....Punto

      Коментар

      Working...
      X