Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Отвеждане на картерните газове

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Отвеждане на картерните газове

    Здравейте,Маркуча,който отвежда картерните газове е сцепен точно където влиза в капака на клапаните, едвам се държи и се цапа двигателя.Не знам къде точно се отвеждат картерните газове-на доста забутано место е за да го проверя лесно.Ако някой има схема къде върви този маркуч и дали е само един,а също дали има някакъв сепаратор нека да я постне тука-може да не съм само аз,който се интересува от това.Такива маркучи продават ли се или може да се ползват обикновени маслоустойчиви такива? Благодаря предварително на отзовалите се.
    Фиат марея уикенд 1.9ТД100

    "Доброто винаги побеждава злото.Така че, който победи,той е добрият!"

    Бат Бойко победи...но се оказа,че не е добрият!!

    #2
    Опитай със "сепаратор" в търсачката, може да ти хареса някоя тема. Имаше теми с качени схеми и снимки.

    Коментар


      #3
      При пунто 1, в маркуча има един филтър който представлява нещо като телена мрежа която възпрепятства преминаването на втърди частици и въответно навлизането им в дросела.И моя маркуч е скъсан до капака на главата, явно там се късат защото точно там са подложени на много високи температури. Аз моя го залепих с изолир банд уж докато си купя нов, но вече една година си карам така без никакъв проблем:http://pics.data.bg/categories/1/%d0...eee74/dsc00716
      _/''''''''''''''''''''''''\_
      //---------------\\
      [( )== //// ==( )]
      |_|'------------'|_| ....Punto

      Коментар


        #4
        ogi28b написа:
        Опитай със "сепаратор" в търсачката, може да ти хареса някоя тема. Имаше теми с качени схеми и снимки.
        Прочетох темите внимателно и после цял час се гъзурчих около двигателя с един мощен прожектор.Видях сепаратора- не знаех,че тази черна кутия е за това.Но така и не разбрах как може да се смени този маркуч.Толкова забутано место е ,че няма накъде повече.Явно трябва да се свали сепаратора и така да се развиват скобите и да се подменя маркуча -на место е невъзможно,поне за мене.Ако някой е сменял такъв маркуч или знае как става ще го помоля да постне тука реда на работата стъпка по стъпка,щото като гледам в тази кутия влиза един маркуч,а излизат други два -единият към въздуховода,а другият явно към картера,но нищо не се вижда.Ако не си го правил просто е магия.Трябва да разглобиш много неща,някои даже без да се налага,защото не знаеш реда.С уважение!
        Фиат марея уикенд 1.9ТД100

        "Доброто винаги побеждава злото.Така че, който победи,той е добрият!"

        Бат Бойко победи...но се оказа,че не е добрият!!

        Коментар

        Working...
        X