Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стържещ звук при палене

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Стържещ звук при палене

    Здравейте,Карам Браво 1,4 12V. От известно време при палене се чува силен стържещ звук. В 90 % от случаите това става когато колата и времето са студени. В топло време проблема се появява по-рядко.Един познат ми казва, че е от бендикса на стартера.Моля за вашето мнение и евентуално, да ми препоръчате майстор, както и коментар за евентуалните последствия, ако продължавам, да бездействам.Поздрави

    #2
    Re: Стържещ звук при палене

    adamantine_bravo написа:
    Един познат ми казва, че е от бендикса на стартера.
    +1 за бендикса. Най-вероятно не се връща(задържа от нещо) веднага. Може да е някаква мизерия натрупана по оста, може и втулки на стартера да са.

    Коментар


      #3
      Re: Стържещ звук при палене

      adamantine_bravo написа:
      Здравейте,Карам Браво 1,4 12V. От известно време при палене се чува силен стържещ звук. В 90 % от случаите това става когато колата и времето са студени. В топло време проблема се появява по-рядко.Един познат ми казва, че е от бендикса на стартера.Моля за вашето мнение и евентуално, да ми препоръчате майстор, както и коментар за евентуалните последствия, ако продължавам, да бездействам.Поздрави
      Колега, имах същия проблем. Препоръчвам ти профилактика на стартера. При мен се оказаха втулки.
      Fiat Marea 1.8 16V ELX

      Коментар


        #4
        аз имах този проблем миналото лято- понякога при опит за палене не се чуваше въртене на стартера а само е силно стържене...с времето стана нетърпимо(палеше но понякога след 3-4 опита) и я закарах на "доктор" -Решението -нов бендикс и оттогава е ОК
        ex.Мареа ТД100

        Коментар


          #5
          а цена за нов бендикс?
          Браво 1.6 16в 97г. (ZFA18200006050747)

          Коментар


            #6
            или втулки или бендикс. като го разглобите провери и четките и ако са за смяна действай така и така си го смъкнал. мисля, че беше около 25-30 лв.

            Коментар

            Working...
            X