Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поддръжка на боята

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Поддръжка на боята

    Понеже не можах да открия такава тема, пускам я тук. Та въпросите ми са следните: С какво си поддържате колите отвън - какви мазила, пасти, whatever ...?През колко време горе-долу е добре да се прави такова нещо?Скъпи ли са разните там продукти по темата?Благодаря на всички отзовали се и хубав ден!

    #2
    Да използвам темата на колегата - та ако някой относно автомивките - безконтактрното и четките кое е по зле за боята.
    Fiat Brava 1.8 16V GT

    Коментар


      #3
      има една тефлонова паста доста е добра около 15 лева струваше

      Коментар


        #4
        strajaro, как се нанасят тия пасти ...? има ли някакви чалъми или мия и мажа?

        Коментар


          #5
          Ето едно клипче по темата http://www.youtube.com/watch?v=tvCHy...eature=relatedИма още много по темата там :D
          Fiat Punto HLX 1.9 JTD - 1999

          My Site

          Коментар


            #6
            хич и не се бях сетил за тубата ..... благодаря много!!!

            Коментар


              #7
              Не си пастирам колата. Ако все пак имате желание да си пастирате колите, имайте предвид, че пастирането е абразивно и с него не трябва да се прекалява. Пастиране един път годишно ми се струва приемливо.Безконтактно или с четки? Не съм виждал кола, чиято боя видимо и трайно да се е повредила след измиване с четки. Докато след безконтактно измиване има такива случаи и не знам защо, но това обикновено се случва на червени коли. Изразява се в това, че боята необратимо изсветлява на някои места и е изключително грозно.Тайната на перфектния външен вид се крие не в това дали колата се пастира, дали се мие с четка, гъба или безконтактно, а най-вече в качественото подсушаване след измиване. Така, както изглежда колата ми след като аз с леко влажна гюдерия си я подсуша, не може да я докара никой мияч на авто-мивки.
              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

              Коментар


                #8
                на моята и слагам вакса през 2-3 месеца в която няма абразивползвам вакса на Sonaxсправям се за по-малко от час...след това колата се мие доста лесноза миенето - мия си я сам на мивките на самообслужване (OMV, EKO...)рано сутрин като няма хорапърво с топлата програма, за да паднат едрите мръсотиислед това с гъба която си нося я изтърквамизплаквамподсушавам и ако е станало време - вакса
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #9
                  xaerial написа:
                  strajaro, как се нанасят тия пасти ...? има ли някакви чалъми или мия и мажа?
                  миеш и мажеш

                  Коментар


                    #10
                    strajaro написа:
                    xaerial написа:
                    strajaro, как се нанасят тия пасти ...? има ли някакви чалъми или мия и мажа?
                    миеш и мажеш
                    Изобщо не :D . 1. Избира се ден или част от деня без слънце. Когато се пастира под ярко слънце, резултатите не са добри!2. Миеш.3. Изсушаваш.4. Нанасяш пастата с памучен парцал.5. Енергично търкаш с вълнен парцал до блясък и докато не останат следи от пастата.П.П. Ако се използва цветна паста, е силно препоръчително да се закнижат всички пластмасови и гумени елементи (дръжки на врати, емблеми, лайсни), които са в непосредствена близост до ламарините.
                    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                    Коментар

                    Working...
                    X