Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на преден фар (Brava) - Как?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на преден фар (Brava) - Как?

    Въпроса е от един познат ма който също като на мен му се наложи да сменя преден фар. При смяната на моите не присъствах защото я направиха в сервиза та заради това не съм компетентен и аз точно как става. Гледах, че има 3 кабела, които влизат във фара, единия влиза в нещо като букса, 2-рия мисля, че се държи на пластмасов черен корпус, който ще трябва за новия фар, тъй като на него го няма, а 3-тия кабел не помня точно къде на фара беше закачен ... Опитваме се да ги откачим, но не излизат по никакъв начин, особено този, който е закачен за пластмасовия черен корпус (нещо като капаче е) ...Може ли да обясни някой как става точно махането на кабелчетата, че се опитвахме да ги махаме с моя познат обаче нещо не върви ... някой ако е махал фар нека обясни ако не му представлява трудност, че на колегата не му се дават 5 лева, колкото ми взеха за моите при смяната.Има ли нещо специфично, което трябва да се знае и при самата смяна на крушките или просто сменяме и това е?

    #2
    ето виж на картинките
    Прикачени файлове
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Сменихме ги, обаче се получи следното ... за къси светят малките рефлектори, а когато се включат дълги светят и малките и големите рефлектори ... направили сме всичко както си беше, т.е. едва ли сме объркали някой кабел защото те са различни и 3-те като големина и ако сме объркали кой за къде е нямаше въобще да паснат в буксите на фара ... сега се чудя дали фаровете нещо не са у ред ... Проблема е с късите ... когато сложихме единия фар, а другия все още не беше сменен, светеха и двата различно, т.е. на оригналния за къси светеше големия рефлектор, а на новия фар светеше малия рефлектор ... вече като сложихме и двата фара нови и двата светят на къси с малките рефлектори ... според мен проблема е във фаровете, някой да има идея как да се оправи това?

      Коментар


        #4
        колега сори за ОФФ тпика но клко струват нови фарове за браво ? И по добри ли са от старите, смисал пропускливост ?? може ли да се получи бяла светлина като на на-новите западни коли?(ако си чел имаше коментари за крушките и се стигна до извода че до голяма степен самия фар е кофти)
        Fiat Bravo 1.9 TD100

        Коментар


          #5
          Ами мисля, че нямат разлика с оригиналните ... освен това, че заради новите стъкла светят по-добре, все пак старите бяха тръгнали да стават кафяви щото с времето потъмняват, а няма и възможност да се зачистят, това малко или много затруднява работата им ... Сега с крушките на Phillips и това, че стъклата им са нови, определено са доста по-добре от старите ...Цената им е 132 лв. бройката ... от Александър Ауто ...

          Коментар


            #6
            мале цифра си е, но дано си струва имаш ли възможност да пуснеш някоя снимак акак светят сега?
            Fiat Bravo 1.9 TD100

            Коментар


              #7
              Скоро ще гледам да пусна ...

              Коментар


                #8
                wwweb написа:
                Ами мисля, че нямат разлика с оригиналните ... освен това, че заради новите стъкла светят по-добре, все пак старите бяха тръгнали да стават кафяви щото с времето потъмняват, а няма и възможност да се зачистят, това малко или много затруднява работата им ... Сега с крушките на Phillips и това, че стъклата им са нови, определено са доста по-добре от старите ...Цената им е 132 лв. бройката ... от Александър Ауто ...
                А тези фарове имат ли електрическо вертикално регулиране? Щото цената е относително добра като за фарове - някой споменаваше суми от порядъка на 600 - 700 лв. за фар Valeo.
                Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

                Коментар


                  #9
                  Имат ... само че има модели при които не се продава моторчето, което регулира фаровете, аз имах късмет да си ги взема с такива моторчета, но ако примерно го нямате, както беше на моя познат на който ги сменяхме вчера, може да откачите от старите фарове моторчетата и да ги поставите, става за няма и 10 сек ...Нормално е оригинален фар Valeo да е 700 лв., и аз знам за него че е 350 EUR ... но мисля, че и ментаците не са лоши, мойте са италиански не знам точно какъв модел ... ще ги видя как ще се държат ... макар че вечер почти не карам ...

                  Коментар

                  Working...
                  X