Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Има ли блокировка на оборотите Брава-та

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Има ли блокировка на оборотите Брава-та

    на 6500, спирам лошо, два пъти се гоним по улиците с една 3-ка и се на 6500 спирам

    #2
    включвай 2-ра де
    фиатче Браво 2.0

    Коментар


      #3
      1.8 ми е мотора, и да точно забива муцуната , явно тунинг ще трябва

      Коментар


        #4
        Той не случайно е сложен ограничител на 6500 оборота. И при мен е така...След това натоварването на двигателя става над допустимото...За какво ти е да махаш ограничителя...Виждал съм бмв 3ка със свален и доста бързо го е**ха с форсиране до 7000-7500 оборота
        FIAT BRAVO 1.6 16V

        Коментар


          #5
          На газ Пунтото го развъртам и до 7500 - 7800 оборота за малко разбира се. А относно БМВ тата един познат с 525 ца на газ като го изреже над 7000 оборота и веднага влиза в бокса удря изпускателните клапани. Теоритично максималните обороти на един двигател са ограничени от еластичноста на пружините на клапаните просто в един момент силата на пружините не е достатъчна да ги прибере за толкова кратко време и при БМВ то се срещат с буталата . За Фиат Купе ограничителя сработва на 7500 оборота съвсем друго си е като дигнеш още на втора към 120

          Коментар


            #6
            и аз веднъж я изпуснах и шибнах ограничителя на 2-ра, което е доста тъпо, за оптимално ускорение сменям на около 6300-6400..
            ex Fiat Bravo GT

            Коментар


              #7
              на 6500 си е ограничителя по принцип на моито пунто е вдигнато до 7100
              Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
              Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
              Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

              Коментар


                #8
                ех колеги, като изпържвате колата до край /до ограничител/ просто няма как да се счупи.. той затова е сложен да ви спира да влизате във вредни обороти. друг е въпроса дали има смисъл от чак такова напъване, поне за мен е хубаво човек да знае какво може колата му :D стенли, батенце какво е тва пунто дето влиза почти в осем оборота?
                "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

                Коментар


                  #9
                  Re: Има ли блокировка на оборотите Брава-та

                  Milko написа:
                  на 6500, спирам лошо, два пъти се гоним по улиците с една 3-ка и се на 6500 спирам
                  На 6500 се ограничават максималните обороти, но и да вдигнеш тази граница, не се печели много тъй като кривата на мощноста започва да пада!Има смисъл само ако си със спортни валове!

                  Коментар

                  Working...
                  X