Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тропане отзад Брава

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Тропане отзад Брава

    От извесно време се появи едно тропане отзад в колата, което с времето започна да се усилва. Гледах я на канал, нищо по ауспуха, заден мост също. Забелязах обаче, че като кача 4 души тропането изчезва. Предполагам че е тампон на амортисьор. Интересува ме колко струва и лесно ли се сменя.

    #2
    И на мен ми звучи като тампон на амортисьора
    FIAT Bravo 1.6 16V '97

    Коментар


      #3
      и аз имам някакво потропване и поскръцване и установих че идва от пластмасите под задните джамове, встрани на задните пътници, само че не ми остава време да ги отворя да видя какво точно създава шума . Колата е Браво
      Fiat Stilo JTD ....sold
      Volvo C 70 ....

      Коментар


        #4
        Проблема е в заключващите механизми на облегалките на задните седалки! За трети, или 4-ти път пиша по темата... Вижте тук:http://www.bravo-guide.co.uk/fix-a-bravo.htm#interior
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          Не е от заключващия механизъм. Подходих по следния начин. Махнах всичко от багажника, вкл. резервна гума. Сгънах задните седалки, разглобих и демонтирах всички пласмаси от задните стопове и ключалката на задната врата. В канал с пластмасови скоби хванах всичко, което можеше да хлопа. Направих пробна обиколка, пак трака. Мисля да сложа някой в багажника и да видим къде е точно тракането. Изпипвам си нещата, но тази кола направо ме подлуди. Имал съм Голф 10г., после Ауди, но такова тропане и сърцане не е имало никаде. Предните врати също ги отварях, заменени щипки навсякъде 1 година и пак протрака. Поседно остана да видя и бравата на багажника, която също ме съмнява. Ако някой има идеи кажете.

          Коментар


            #6
            kuki и аз го имам същия проблем и почти съм сигурен , че е нещо по окачването защото като вали и колата се намокри тропането изчезва.
            ___________________
            Marea 1.9 TD 100 Weekend ELX

            Коментар


              #7
              kuki написа:
              Не е от заключващия механизъм. Подходих по следния начин. Махнах всичко от багажника, вкл. резервна гума. Сгънах задните седалки, разглобих и демонтирах всички пласмаси от задните стопове и ключалката на задната врата. В канал с пластмасови скоби хванах всичко, което можеше да хлопа. Направих пробна обиколка, пак трака. Мисля да сложа някой в багажника и да видим къде е точно тракането. Изпипвам си нещата, но тази кола направо ме подлуди. Имал съм Голф 10г., после Ауди, но такова тропане и сърцане не е имало никаде. Предните врати също ги отварях, заменени щипки навсякъде 1 година и пак протрака. Поседно остана да видя и бравата на багажника, която също ме съмнява. Ако някой има идеи кажете.
              Аз те сьветвам да провериш ходовата част, като качиш колата на канал и огледаш четирите тампона на задния мост!Изключи я от скорост, дръпни ръчната и започни да буташ колата напред-назад и естественно някой трябва да следи за луфтове в тези тампони!

              Коментар

              Working...
              X