Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ниска мощност във висините...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ниска мощност във висините...

    Напоследък забелязвам, че двигателят ми няма мощност във високите обороти. (Това не значи, че сега е започнало - просто пооправих ниските и направих малко тестове със ускорения до 7500 оборота) До 3000..3500 тегли великолепно, но след това въртящият момент пада много. Това ми се струва много странно, при положение че максималният въртящ момент на този двигател до дават на 6000 оборота. Това го прави и на газ и на бензин по един и същ начин, затова според мене проблема не е в горивната система. Сменен е въздушният филтър - без промяна, значи не е и във липсата на въздух. Дайте идея къде да продължа да търся проблема...
    Fiat Ritmo 105TC
    1600cc 105к.с.

    #2
    Свещи ?

    Коментар


      #3
      Re: Ниска мощност във висините...

      johnfound написа:
      Напоследък забелязвам, че двигателят ми няма мощност във високите обороти. (Това не значи, че сега е започнало - просто пооправих ниските и направих малко тестове със ускорения до 7500 оборота) До 3000..3500 тегли великолепно, но след това въртящият момент пада много. Това ми се струва много странно, при положение че максималният въртящ момент на този двигател до дават на 6000 оборота. Това го прави и на газ и на бензин по един и същ начин, затова според мене проблема не е в горивната система. Сменен е въздушният филтър - без промяна, значи не е и във липсата на въздух. Дайте идея къде да продължа да търся проблема...
      каква кола караш дето се върти до 7500 оборота и си и набил газ
      ex Fiat Bravo GT

      Коментар


        #4
        на 6000 оборота едвали въртящия момент ти е най-голям....! да не би да имаш в предвид максимална мошност?
        "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
        (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

        Коментар


          #5
          Ремък
          Пауър из нотинг уитаут гума
          Cinq 16v , Delta 1 2.0

          Коментар


            #6
            На колко хил.км е ?И от кога си на газ(км) Съмнявам се че е катализатор.
            125s/1600ccm/100ps

            Коментар


              #7
              Re: Ниска мощност във висините...

              ivo098 написа:
              каква кола караш дето се върти до 7500 оборота и си и набил газ
              Колата е Ritmo 105TC 1600cc и си дига 7500 като стой та гледай. Относно газта - аз съм и фен и смятам че е едно от най-подходящите горива за тунинговани мотори. Но това е съвсем друга тема.
              charlie написа:
              а 6000 оборота едвали въртящия момент ти е най-голям....!
              Там си е. Максималната мощност е малко по-нагоре - на 6500.
              bobi_m написа:
              Ремък
              Какво по-точно за ремъка?
              Fiat Ritmo 105TC
              1600cc 105к.с.

              Коментар


                #8
                FIAT 125s написа:
                На колко хил.км е ?И от кога си на газ(км) Съмнявам се че е катализатор.
                Катализатор няма и никога не е имала. На много хиляди километри е. Газовата уредба беше слагана с два леви крака, но си я преработих и сега е на 6 - пък и същото поведение го има и на бензин.
                Fiat Ritmo 105TC
                1600cc 105к.с.

                Коментар


                  #9
                  Само малко поправка ...На 6500 е максималната мощност, мери се в конски сили ... Въртящия момент е максимален на много по ниски обороти и се мери е нанометри nM - torque ... Това са два различни показателя за работата на моторя :о)Както аз си го обяснявам торка дава елстичността, а конските силици дават максималната скорост :о)Ся, защо ритмото губи мощност на високите обороти? Колегата дето вика "ремък" сигурно има предвид че ако ремъка ти не е опънат добре във високите обороти се наслагват разни ъглови разлики и губиш тайминга на запалването на свещите.
                  Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp

                  Коментар


                    #10
                    Кейн написа:
                    Само малко поправка ...На 6500 е максималната мощност, мери се в конски сили ... Въртящия момент е максимален на много по ниски обороти и се мери е нанометри nM - torque ... Това са два различни показателя за работата на моторя :о)Както аз си го обяснявам торка дава елстичността, а конските силици дават максималната скорост :о)Ся, защо ритмото губи мощност на високите обороти? Колегата дето вика "ремък" сигурно има предвид че ако ремъка ти не е опънат добре във високите обороти се наслагват разни ъглови разлики и губиш тайминга на запалването на свещите.
                    Май единицата е Нютон метри !!!
                    FIAT MAREA 1.8 HLX , 97г.

                    Коментар


                      #11
                      Верно че бяха нютонметри, позабравил съм физиката веке :о)
                      Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp

                      Коментар


                        #12
                        Под ремък разбирай обтегнатост и центровка Със сигурност нямам предвид ремъка на генератора
                        Пауър из нотинг уитаут гума
                        Cinq 16v , Delta 1 2.0

                        Коментар


                          #13
                          Ами колега може да ти прозвучи тъпо (щото казваш че и на газ го прави),ама някога се събират странни обстоятелства.Примерно лоша газ,позапушен бензинов филтър?или някой жигльор(нали си с карб.?)
                          125s/1600ccm/100ps

                          Коментар


                            #14
                            И мене ангренажният ремък ме съмнява. Още повече, че трябва да го сменям скоро... Ама не съм си намерил сервиз на който да имам толкова доверие...
                            Fiat Ritmo 105TC
                            1600cc 105к.с.

                            Коментар

                            Working...
                            X