Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Заден мост за Фиат уно

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Заден мост за Фиат уно

    Здравейте,Първо искам да кажа , че този форум е много хубав и се радвам, че го открих. Надявам се въпреки , че съм още "зелен" и не съм много на ясно с някой неща по колата ми, да успеете да ми помогнете.Значи имам фиат уно 1.1 60s 92г. Преди 2 месеца ме удариха докато бях паркирал. За съжаление удара беше леко страничен и удряйки дясната ми гума в бордюра, мисля че целия заден мост се е изкривил. Същност съм сигурен защотото я водих на стенд и ми казаха че има отклонение 2 градуса..което видимо си личи. Това се усеща при по високи скорости - над 90-100км/ч започва да претреперва все едно е по нестабилна. Отделно , че оттогава колата завива леко наляво ако отпусна волана по време на движение.Въпроса ми е има ли начин да се изправи този заден мост? Или както съм чувал и другаде неможе да се изправи и трябва да се купи нов? И евентуално колко би струвал един заден мост и нещата около него (тапи или нещо такова) и съответно монтажа?Благодаря

    #2
    Re: Заден мост за Фиат уно

    niksan_87 написа:
    Здравейте,Първо искам да кажа , че този форум е много хубав и се радвам, че го открих. Надявам се въпреки , че съм още "зелен" и не съм много на ясно с някой неща по колата ми, да успеете да ми помогнете.Значи имам фиат уно 1.1 60s 92г. Преди 2 месеца ме удариха докато бях паркирал. За съжаление удара беше леко страничен и удряйки дясната ми гума в бордюра, мисля че целия заден мост се е изкривил. Същност съм сигурен защотото я водих на стенд и ми казаха че има отклонение 2 градуса..което видимо си личи. Това се усеща при по високи скорости - над 90-100км/ч започва да претреперва все едно е по нестабилна. Отделно , че оттогава колата завива леко наляво ако отпусна волана по време на движение.Въпроса ми е има ли начин да се изправи този заден мост? Или както съм чувал и другаде неможе да се изправи и трябва да се купи нов? И евентуално колко би струвал един заден мост и нещата около него (тапи или нещо такова) и съответно монтажа?Благодаря
    Такъв заден мост нов няма да намериш, но употребяван мисля, че при Италианеца няма да е проблем!

    Коментар


      #3
      ами за при италианеца може и да намеря, но все пак може да купя някой крив...сигурен ли си , че не може да се поръча от официалния представител за фиат в българия?И ок ако купувам от италианеца колко би струвало? И само мост ли ще трябва? Защото един приател ми изреди там някакви други неща които трябвало към моста?

      Коментар


        #4
        шанса да попаднеш на крив е малък, то се вижда пък и предполагам може да се уговориш да го сменят ако нещо е крив. това смятам е малък проблем. трябват ти и барабани, абе всичко си трябва да има моста иначе е голяма мъка прехвърлянето на твойте неща на "новия стар мост". предполагам моста е около 150 лв и монтажа около 100-150. казвам горе-долу цените
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          е ок , но какви са тези други неща около моста?

          Коментар


            #6
            барабнните спирачки и всичко прилежащо кум тях /спирачно цилиндри, накладки, всичко, което е вътре/ амортисьорите и пружините едва ли ще ти ги дадат, жило на ръчната също едва ли ще го има, регулатор за задните спирачки, тръбички спирачни абе хиляди неща са, не мога всяко да изброя.защо толкова се интересуваш? просто вземаш стария, сменят го за 3-4 часа и добавят от твоя стар липсващите елементи пак си газ
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              здравейте отново,значи днеска ходих до Италианеца и ИМА заден мост и то на доста приемлива цена.Сега искам да Ви питам за място, където могат да го монтират както трябва, без да ме изпържат с пари или с неправилно поставяне и последващи проблеми..? благодаря

              Коментар


                #8
                niksan_87 написа:
                здравейте отново,значи днеска ходих до Италианеца и ИМА заден мост и то на доста приемлива цена.Сега искам да Ви питам за място, където могат да го монтират както трябва, без да ме изпържат с пари или с неправилно поставяне и последващи проблеми..? благодаря
                Радвам се, че си намерил мост! Сега искам да ти кажа, че не ти трябва реномиран сервиз, а евтин - смяната е чисто механична, работата е доста, но в най-лошия случай, за ден ще стане!

                Коментар


                  #9
                  Ок, а знаеш ли някой свестен(изпитан) сервиз?

                  Коментар


                    #10
                    niksan_87 написа:
                    Ок, а знаеш ли някой свестен(изпитан) сервиз?
                    Тук думата имат софиянци!

                    Коментар


                      #11
                      ок, значи всички Софиянци , които са от тука моля ако можете ми кажете.

                      Коментар

                      Working...
                      X