Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Прегряване Bravo 1.4?????

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Прегряване Bravo 1.4?????

    Здравейте! Съвсем нов съм във фашият авто форум, съответно не познавам много добре особеностите на Фиат. Купих Браво 1.4 преди седмица и досега нищо особено. Днес колата прегря и започнах разследване. Имах съмнение че вентилаторът не работи но дадох на късо датчика и колата продължи да прегрява. Имам съмнение че не работи термостата и не постъпва "топла" вода в радиатора Една особеност - нямам капачка на разяирителния съд. Много моля за помощ. Изчетох и темата за термостатите, но не намерих ясен отговор. Благодаря предварително!

    #2
    Имал си съмнения,но не го провери.Виж си термостата първо,Най вероятно не е отворил.
    ex. punto elx 1.2i
    Lancia Libra 1.6

    Коментар


      #3
      Re: Прегряване Bravo 1.4?????

      MOLOTOV написа:
      Една особеност - нямам капачка на разяирителния съд.
      И като нямаш капачка какъв е ефекта? Не ти ли изхвърля водата през разширителното казанче като загрее колата?Намери си и си сложи капачка!
      BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
      Среден разход на газ

      Коментар


        #4
        Re: Прегряване Bravo 1.4?????

        masterkar написа:
        MOLOTOV написа:
        Една особеност - нямам капачка на разяирителния съд.
        И като нямаш капачка какъв е ефекта? Не ти ли изхвърля водата през разширителното казанче като загрее колата?Намери си и си сложи капачка!
        Благодаря, ще го направя! Но минах около 700 км вече. Проверявах междинно водата и нямаше проблем. Вентилатора се включваше нормално. Следя го това изкъсо.

        Коментар


          #5
          Re: Прегряване Bravo 1.4?????

          MOLOTOV написа:
          Проверявах междинно водата и нямаше проблем.
          Нали си наясно, че като загрее колата /антифриза/, нивото му се покачва! Сложи си капачка и пак ще говорим.Между другото пусни една търсачка с тема за "термостат", "радиатор", "антифриз" или "температура" - има достатъчно изписано по въпроса как се проверява работи ли правилно термостата!
          BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
          Среден разход на газ

          Коментар


            #6
            Благодаря това е първото, което ще направя. Утре ще пиша какво е станало.

            Коментар


              #7
              Колега, провери ги във следния ред:ТермостатВъздух в систематаВодна помпа
              FIAT Nuova Punto 1.2 8V
              FIAT Grande Punto EVO 1.4 8V
              ...and justice for all

              Коментар


                #8
                Как караш без капачка на разширителния съд, това е затворена система, така губиш антифриз и е възможно да гълта въздух, от това сигурно ти прави въздушна възглавница в системата и ти прегрява.
                --Старата ръжда любов не хваща!--
                156 sportwagon 1,9 jtd 115
                ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                Коментар


                  #9
                  Намерих капачка от Уно и след малко ще проверя дали става. НАмерих съдове от от Браво с по-големите мотори, но са различни

                  Коментар


                    #10
                    Капачки продават тука: http://www.axm-auto.com/5.20лв
                    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                    Коментар


                      #11
                      Привет съфорумци! Първо мерси за съветите. Капачката от Уно пасна перфектно. Купих я за 5 лв от една морга и антифриз си купих. Започнах да обезвъдушавам. Днес обаче ми се случиха следните неща: Карам аз и в купето започва да влиза дим някъде по под таблото. Спирам колата и поглеждам а тя свети. Извадих пожарогасителя и я изгасих. Свалих минуса на акумулатора. Махнах всички стопени пластмаси и боклуци. Оказа се че има един жълт кабел точно по средата отдолу на арматурното табло, който беше разтопен и е дал накъсо! Изолирах го и тръгвам към нас бавничко в дъжда. И Изведнъж ми гръмна еърбега и клаксона изсвири! Стига толкова за днес нали? Утре ще търся майстор да ми оправи жиците. Препоръчайте моля! Освен това искам да питам как да сваля пластмасата на волана и да сложа нова възглавница? Мерси предварително!

                      Коментар


                        #12
                        Re: Прегряване Bravo 1.4?????

                        MOLOTOV написа:
                        Здравейте! Съвсем нов съм във фашият авто форум, съответно не познавам много добре особеностите на Фиат. Купих Браво 1.4 преди седмица и досега нищо особено.
                        Сори за случките ти, но може ли един страничен въпрос: От кого /от къде/ си купи колата и за колко? Сигурен съм, че е от някоя автокъща, но ти кажи... И ако беше попрочел форума преди да купуваш, със сигурност щеше да избегнеш някой "недоразумения"!!!
                        BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                        Среден разход на газ

                        Коментар


                          #13
                          Купих я от едно момиче преди две седмици. Не виждам логика колата да била зле, защото на момичето изобщо не му се продаваше колата и не ми смъкна от цената изобщо. При мен нещата са малко на късмет, въпреки че здравият разум ще каже че за всичко си има причина! Аз съм голям фен на Мазда и предишната ми кола беше такава. Зимата на 15 февр ме блъснаха и от колата не ставаше нищо. На следващия ден аз блъснах по подобен начин една служебна кола. Преди две седмици си взех Фиата и сагата продължава! Надявам се всичко което има да се чупи да се чупи и да вляза в нормален режим! Нещо което ми прави впечатление за вашия форум че че сте малко по-толерантни от маздаджиите

                          Коментар


                            #14
                            http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...181&f1=details

                            Коментар


                              #15
                              Колега колата е много хубава,остава само да си я оправиш и да и се радваш.А и си сменяй маслото редовно,заради вала.
                              ex. punto elx 1.2i
                              Lancia Libra 1.6

                              Коментар

                              Working...
                              X