Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вътрешни гуми - смяна

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    blader написа:
    http://www.chris-longhurst.com/carbi...yre_bible.htmlМного интересно сайтче, стига да знаеш английски
    Наистина много интересна страница! Препоръчвам я на всеки, който иска да научи същественото за автомобилните гуми!Като се замисля, май повечето нашенски гумаджии не знаят и половината неща, дето ги пише там (ама иначе не можеш да им затвориш устата)...Благодаря blader!
    ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

    Коментар


      #17
      perlsite написа:
      ogi написа:
      За това са форумите колега
      Да, посмяхме се добре
      Чета темите и се смея! :P :P :P Ние внасяме за трети път вътрешни гуми, в количества по 10-14 хиляди броя, които се харчат с учудваща скорост- по няколко хиляди на месецДосега пазарът пое 35 хиляди бройки и се замисли.И аз се чудя къде отиват тези гуми, защото не виждам много да се монтират пред очите ни.В нашите сервизи това е архаизъм, както чета и за вас е така.За всеки случай този път внесохме и вътрешни туми 15 и 16 цола, защото започнаха да се търсят.Та така де!ПРодаваме, ама се чудя къде отиват и не зная!http://emk-33.com/www/index.phpЕдин %млад ауспух"- календарче за 2007 година, пуснато за ценителите!http://www.emk-33.com/gallery2/main....2_itemId=16808

      Коментар


        #18
        Ето инфо има и едни други цифри примерно 4405 първите две са седмицата от годината в която са произведени гумите ,а следващите две са годината.Примерни варианти за изписване размера на автомобилни гуми 165 / 70 R 13 55 H 165 / 70 R 13 55 HШирочина на гумата в мм Пропор-ционално отноше-ние/височина/ Радиална конструкция на каркаса Вътрешен диаметър на гумата в цолове (инчове) Товарен индекс Скоростен символВисочина на гумата 70% от 165Широчина на гумата 165 ммВътрешен диаметър 13 цола Скоростен индекс H до 210 км/чJ до 100 км/чK до 110 км/чL до 120 км/чM до 130 км/чN до 140 км/чP до 150 км/чQ до 160км/чR до 170 км/чS до 180 км/чT до 190 км/чU до 200 км/чV до 240 км/чW до 270 км/чY до 300 км/чZR 240 + км/чZR /XX/ Y 300 + км/чШирочината на гумата е разстоянието между двете страни на напомпана гума в най-широката й част. Измерва се в милиметри.Височината е равна на разстоянието между вътрешния ръб на гумата и най-високата част на грайфера, при липса на приложен натиск върху гумата. Измерва се в милиметри.Вътрешният диаметър е равен на диаметъра на вътрешния ръб на гумата. Измерва се в цолове (инчове).Пропорционалното отношение е показател, който се получава по формулата: (височина/широчина) x 100При липса на стойност за пропорционалното отношение се приема пропорционално отношение 82.Например: 155 R 13 = 155 / 82 R 13
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #19
          pinko168 написа:
          perlsite написа:
          Добре... и? Айде обяснете де На времето поне се ползваха вътрешни гуми Аз не разбирам как карате само с външни гуми, без вътрешни А бре пишмани.. не съ ибавайте с мен шот ще ви изплюща
          Ни съ ибавъме, мога да се хвана на бас на колкото кажеш, че Мареата ти няма вътрешни.Освен ако не караш някакъв неизвестен за мен модел Фиат Мареа модел ’63 с диагонални гуми.Сигурно и гресьорки имаш на Мареата и на всеки 1500 км ги гнявиш с такаламита
          :D :D :D
          Punto 1.1 55S

          Коментар


            #20
            perlsite написа:
            ogi написа:
            За това са форумите колега
            Да, посмяхме се добре
            Та въпросните е добре да се сменят на две години. Често се напукват и изпуска гумата.

            Коментар


              #21
              01 написа:
              Та така де!ПРодаваме, ама се чудя къде отиват и не зная!http://emk-33.com/www/index.phpЕдин %млад ауспух"- календарче за 2007 година, пуснато за ценителите!http://www.emk-33.com/gallery2/main....2_itemId=16808
              Календарчето според мен е просташко! И моля, по-внимателно с рекламата!!!
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #22
                Vladim написа:
                Календарчето според мен е просташко! И моля, по-внимателно с рекламата!!!
                И не само според теб. Рекламата им по радиата за гърнета "подсилена" с пърдене отдавна предизвика само ирония.Даже и в един перничанин А за вътрешните гуми - аз съм клиента, миналата година за последно обух запорожеца с 2 чисто нови гуми тип... Ами "Георги ДимитоФки", балонки и прилежащите към тях вътрешни гуми, намалявайки с две наличната бройка от 35к
                I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                Коментар


                  #23
                  Vladim написа:
                  ....Календарчето според мен е просташко!...
                  Календарчето може и да просташко, но дупето си го бива Макар, че като се позамисли човек какво му е на календарчето? Най-обикновено календарче ..... Виж надписите - това вече е друг въпрос
                  FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                  ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                  Коментар


                    #24
                    щe ви прозвучи доста смешно, но първите модели на новата тойота РАВ 4, модел 2000г. бяха с вътрешни. и аз паднах от изумление, но от тойота обясниха че за офроудите било по-добре да са с вътрешни поради еди каква си причина. не че рав 4 е точно офроуд. но пък гумите бяха бриджстоун, японски. и на тях си пишеше че са за монтаж със вътрешни гуми. а иначе наистина отдавна при леките коли не се ползват гуми с вътрешна поради ред съображения за сигурност и икономичност.
                    TEMPRA 2.0 i.e. SW Suite 159A6046

                    Коментар

                    Working...
                    X