Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кога се ползва 5-та предавка - Fiat Punto ІІ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Кога се ползва 5-та предавка - Fiat Punto ІІ

    Здравейте ! Имам Fiat Punto 2002 г. и над 80 км/ч карам на 4-та предавка, по простата причина, че не знам кога се ползва 5-та. Знам, че е икономична предавка (падат оборотите), но все пак да попитам - кога е редно да се ползва 5-тата предавка ?

    #2
    аз на равно мога да карам с 80 на 5-та , карал съм и със 150 на равно пак на 5-та , тей че ти си преценяваш , не е кой знае колко сложно да усетиш колата дали се мъчи на 5-та при еди каква си скорост
    Citroen Xsara 1.9 TD 90 hp

    ex - Fiat Tempra 1.6 i.e. 75 hp

    Коментар


      #3
      Като е пусто по пътя редовно си карам с 50-60/1500-1800обм/ на 5та из града с леко подаване на газ Всичко зависи до определената ситуация и силата на мотора
      '93 Tipo 1.8 16V 138hp++?
      '97 Coupe 16VT 262WHP+

      Коментар


        #4
        Няма точно определена скорост на която трябва да се кара на 5та.. при всяка кола е разли1но , просто трябва да си познаваш добре колата и пъргавината й .. включвай 5та тогава когато като натиснеш педала на гаста да може колата да ускори плавно.. примерно 50 60км/ч просто усети колата на 80км/ч преспокойно можеш да караш на 5та .. даже ти го препоръчвам
        Пунтак 1.1 с лека измама под капака

        Коментар


          #5
          да точно с 80 можеш да си караш на 5-та иделано , няма нужда от 4-та... с тва пунто , то е лекичко и пъргаво не би трябвало да имаш никакви проблеми...
          Citroen Xsara 1.9 TD 90 hp

          ex - Fiat Tempra 1.6 i.e. 75 hp

          Коментар


            #6
            Аз лично си бутам на пета още на 60,ако не бързам!При пунто няма проблем тя си е лека и не и пречи.
            Fiat Multipla 1.6 16v BiPower 03:Lancia Delta3 1.6 16v 120 multijet

            Коментар


              #7
              След 2000 оборота
              BRAVA TD100 ELX `98

              Коментар


                #8
                Re: Кога се ползва 5-та предавка - Fiat Punto ІІ

                Azzz написа:
                Здравейте ! Имам Fiat Punto 2002 г. и над 80 км/ч карам на 4-та предавка, по простата причина, че не знам кога се ползва 5-та. Знам, че е икономична предавка (падат оборотите), но все пак да попитам - кога е редно да се ползва 5-тата предавка ?
                А от колко дни имаш книжка?На курсовете никога ли не ти се наложи да я използваш?
                И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

                Коментар


                  #9
                  Книжката ми не е нито от 2 дни, нито от 2 седмици. Питам, защото колата ми е отскоро, а на старата нямах 5-та, бяха до 4-та и за 5-та знаех, че била икономична, но нищо повече.

                  Коментар

                  Working...
                  X