Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане за ел.огледало

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Питане за ел.огледало

    Имам следният проблем: лявото(без датчика) огледало на колата от подписа се движи само нагоре-надолу. Попринцип аз си карам колата и ми се налага да го местя само в тази посока. Сега обаче жената ще трябва да я ползва и като ходихме да покара забелязах, че неиска да се движи наляво и надясно. Сигурен съм, че преди работеше ама не съм го местил в тази посока поне година. Има ли вероятност нещо да е клеясало поради неизпозлването. Съветвайте какво да го правя.
    Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
    Ex.Opel Astra

    #2
    На контакт, и на свален прозорец, виж дали се чува моторчето, при местене на ляво и дясно. Ако се чува, значи самият механизъм е проблемен. Ако не, или кабел, или самото моторче се е скапало. При всички положения ще трябва да го отвориш. В тази тема, има снимки на разглобено огледало. Виждат се и двете моторчета, които задвижват огледалото по двете оси. Развиваш трите болта в основата на огледалото, и след това двата болта на самото огледало. Целият механизъм излиза от "корубата", като, за да стигнеш до моторчетата, трябва да извадиш самото огледало (стъклото), което се държи на 4 щипки. С тънка отверка, подпираш една или две щипки докато излезе. Внимателно само да не счупиш някоя щипка, или не дай си боже да спукаш стъклото, защото ще замине и подгряването. Ако си внимателен и нежен, шанса да счупиш нещо е много малък.Успех.
    00' Bravo 105 JTD

    Коментар


      #3
      Благодаря. В неделя като съм на работа ще се позанимая с него. А само някъде дали има показано как се сваля самото огледало от колата?
      Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
      Ex.Opel Astra

      Коментар


        #4
        Клякаш под огледалото, и ще видиш всички болтове които трябва да развиеш. Като отвориш огледалото можеш да откачиш буксата, за да ти е по-удобно за работа. Ама първо виж от къде идва проблема. Ако ти потрябва нов механизъм, имам такъв с моторчета. Мога да ти го пратя за твоя сметка, щот гледам не си от София .
        00' Bravo 105 JTD

        Коментар


          #5
          nikolce написа:
          Клякаш под огледалото, и ще видиш всички болтове които трябва да развиеш. Като отвориш огледалото можеш да откачиш буксата, за да ти е по-удобно за работа. Ама първо виж от къде идва проблема. Ако ти потрябва нов механизъм, имам такъв с моторчета. Мога да ти го пратя за твоя сметка, щот гледам не си от София .
          Благодаря колега. Ще го огледам в неделя и ще пиша какво е станало.
          Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
          Ex.Opel Astra

          Коментар


            #6
            Някой може ли да каже на снимката с разглобеното огледало от линка на колегата, кое моторче за какво е? Виждам 2 ама немога да разбера кое на каде върти.
            Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
            Ex.Opel Astra

            Коментар


              #7
              Проблема решен. темата е за заключване.Все пак мога да обясня какво направих: при пробата, която колегата каза - да се пробвам да чуя моторчето при свален прозорец се чуваше само едното което е за нагоре-надолу. При опита да сваля огледалото от 3-те болта се оказа, че яко са ръждясали и няма как да го сваля от там. Огледалото беше свалено направо с алуминиевият триъгълник от вратата. След това имаше мъчене с дрелката да се разпробият 3-те видии, които го държат за стойката. Но с малко мъки беше разпарчосано. На външен оглед всичко беше добре. Поиздухах и избърсах малко прахуляка и след проба при закачане на буксата тръгна. Според мене явно нещо беше запецнало м/у зъбните колелца и моторчето понеже е слабичко неможе да го избута. Важното е, че стана.
              Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
              Ex.Opel Astra

              Коментар

              Working...
              X