Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем при палене - не задържа обороти на бензин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем при палене - не задържа обороти на бензин

    Става дума за Фиат Пунто, 1.2, 75к.с., ’95г.......Струва ми се изчезнаха 10-тина литра бензин от резервоара, може и само да ми се струва и оттогава колата не ще да работи на бензин, паля, тя веднага гасне, като позагрее държи, но оборотомера танцува. На газ нямам проблем, но ако преди я карах малко на бензин, докато загрее и тогава минавах на газ, сега направо минавам на газ. Измислих три проблема :1. Изгоря ми бензиновата помпа - да, ама си я чувам как работи, когато дам на контакт.2. Стъпковото моторче е за почистване - свалих, излъсках го, промяна няма.3. Запушени дюзи - това още не съм го проверявал и не знам мога ли да го констатирам сам или само на компютър.Някакви идеи? ))))
    Фиат Пунто 1.2 75 `95

    #2
    има и още нещо запушен горивен филтър javascript:emoticon(’:D’)провери колко бензин хвърля помпата като извадиш маркуча на бензина и подадеш контакт
    ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
    ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

    Коментар


      #3
      ОК, но като не зная колко е нормално да качва? Всъщност горивния е на не повече от 3000км., съмнява ме да е дал дефект! Благодаря за мнението
      Фиат Пунто 1.2 75 `95

      Коментар


        #4
        пробваи ще разбереш аз имах подобен проблем само че на брава купих я с изгоряла помпа и газова смених си помпата като резервоара го забърсах с стар памучен чаршаф и налях 30литра бензин А95 от лукоил паля на бензин и карам на газ 4хил км по къно колата нито пали на бензин нито върви бензина мириши на гадно и с огромно количество утаика която запушва филтъра след което отново чистене на резервоара нов филтър и само 98 и 100 октана бензин и сега 35 хил по късно никакъв проблем
        ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
        ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

        Коментар


          #5
          Това, че чуваш помпата, не значи, че вдига достатъчно налягане. Помпата се замерва с манометър. Имаше и вариант за дебит, но не си спомням колко беше - май 30 литра в минута, но не съм сигурен.
          Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

          Коментар


            #6
            Благодаря за съветите - ще проуча вариантите
            Фиат Пунто 1.2 75 `95

            Коментар

            Working...
            X