Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Осветлението на таблото на Tipo?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Осветлението на таблото на Tipo?

    ...

    #2
    Re: Осветлението на таблото на Tipo?

    Sven написа:
    Как се осветява таблото на типото, питам защото като си пусна светлините то се вижда перфектно но всякаш светлината не идва от цифрите както е при другите( т.е. не светат само цифрите ) , а всеедно света срещу него и се освтява всичко. От къде се осветява и може ли да се направи само цифрите да светят??
    предполагам че си с "нормално"/не дигитално/ табло осветлението идва от "горе" не както на някои други коли зад цифрите и не можеш да го направиш така че да светят само цифри
    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
    UNO 1.0 FIRE

    Коментар


      #3
      ...

      Коментар


        #4
        Възможно е да се направи но е много играчка трябва да си намериш циферблатите от някоя съвместина Лнача защото при нея са със задно осветяване..НО по лесно става ако го замениш с бял километраж и смениш осветлението с бяло така свети целия километраж и е доста конрастно и приятно...

        Коментар


          #5
          ...

          Коментар


            #6
            Колега, това табло дето си го снимал, наистина е много готино, обаче много играчка, да го направиш, а и все пак всичко опира до пари. Не че на нас не ни харесва, ама ако има някой по-евтин вариант, може и ние да си сменим километражите и таблата. Айде, до скоро! :D

            Коментар


              #7
              ...

              Коментар


                #8
                Това наистина е много яко и ми се струва по лесно отколкото да се прави с диоди.Мисля че съм виждал такива пръчки на 12 волта в магазин за компютри.Въпроса е как е докарал да светят стрелките в червено,м дали ги е боядисвал или са си така с някаква флуоресцентна боя. При мен фабрично са бели.Дълбоко се замислям дали да не го пробвам
                Carozzeria Touring, Milano
                Fiat 124 Touring - моята следваща кола

                Коментар


                  #9
                  madgogo написа:
                  Това наистина е много яко и ми се струва по лесно отколкото да се прави с диоди.Мисля че съм виждал такива пръчки на 12 волта в магазин за компютри.Въпроса е как е докарал да светят стрелките в червено,м дали ги е боядисвал или са си така с някаква флуоресцентна боя. При мен фабрично са бели.Дълбоко се замислям дали да не го пробвам
                  Единствената пречка която аз виждам е че тия светлини нямат защита от претоварване то ти трябва някоя проста схемка да ги защитиш. Имам опит с слагане на ултравиолетови, които имат и схема да вървят по музика - те са 2 на Кулермастер - компютърни. Ами - при първия опит изгорихме стартера за лампите, при втория вече бяха защитени от пикове, примерно, при запалване.Ето ти и схема за защита http://neomontana.dir.bg/kit176.htm#( Щеше ми се и мене да ме бяха предупредили )Иначе проблеми нямаш. Пиши ако го направиш!ПП. Ултравиолета вреди яко на очите, дори да не го гледаш пряко. Бих предпочел просто неон.
                  Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                  Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                  Коментар

                  Working...
                  X